• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Galvos skausmas ir jį lydintis pykinimas – simptomai, kurie 30-ies metų vilnietei verslininkei Emilijai Kovalevskytei yra gerai žinomi jau 12 metų. Nors anuomet jai buvo diagnozuota migrena, tačiau visai neseniai atlikus profilaktinius tyrimus paaiškėjo – jos smegenyse yra aneurizma, kurios plyšimas gali lemti tragišką baigtį.

9

Galvos skausmas ir jį lydintis pykinimas – simptomai, kurie 30-ies metų vilnietei verslininkei Emilijai Kovalevskytei yra gerai žinomi jau 12 metų. Nors anuomet jai buvo diagnozuota migrena, tačiau visai neseniai atlikus profilaktinius tyrimus paaiškėjo – jos smegenyse yra aneurizma, kurios plyšimas gali lemti tragišką baigtį.

REKLAMA

Prekinio ženklo „EMILLY“ įkūrėja Emilija pokalbio metu pasakojo, nuo 18 metų gyvena su migrenos diagnoze, tad gerai žinojo, ką reiškia kasdienybėje lydintys galvos skausmai ir pykinimas.

Pašnekovė tikino, kad šie veiksniai stipriai veikė jos gyvenimą. Pasak jos, buvo ne viena situacija, kuomet dėl sveikatos nukentėjo jos darbas.

„Buvę labai daug atvejų, kuomet praleisdavau darbinius susitikimus ar renginius.

Pamenu, kad būdavo taip, jog susitari su klientu pasikalbėti dėl individualaus užsakymo, o paskui skambini ir atsiprašinėji, kad negali, nes siaubingai skauda galvą.

REKLAMA
REKLAMA

Buvę ir tokių situacijų, kada turėjau praleisti ne vieną renginį ir galimybę, per kuriuos būčiau galėjusi daugiau padaryti dėl savo prekinio ženklo, jeigu ne galvos skausmai“, – prisipažino Emilija.

REKLAMA

Visgi, moteris pasakojo, kad prieš metus laiko atrado gydytoją, kuri padėjo šią problemą gydyti ir situacija tapo geresnė.

Aneurizmą išdavė profilaktinis tyrimas

Nors Emilija pamažu ėmė jaustis vis geriau, jai buvo paskirta mažesnė ir retesnė vaistų dozė, bet gydytoja paskatino dėl visa ko pasidaryti galvos magnetinio rezonanso tomografiją (MRT).

Moterys sutarė, kad po gautų rezultatų susiskambins ir aptars situaciją. Visgi, Emilija sulaukė skambučio greičiau nei tikėjosi.

REKLAMA
REKLAMA

„Gavusi rezultatus gydytoja susisiekė su manimi anksčiau ir pasakė, kad kairėje pusėje yra matoma aneurizma, dėl ko reikia kreiptis į neurochirurgą. Ji man parekomendavo pas kokį eiti, užsiregistravau vizitui.

Visgi, man buvo labai sunku pasakyti, dėl ko aš blogai jaučiausi. Nemažą dalį gyvenimo gyvenau su migrena ir žinojau, koks yra galvos skausmo ir pykinimo jausmas, o ar tai buvo dėl migrenos, ar aneurizmos – pasakyti sunku“, – pasakojo Emilija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sulaukusi savo vizito pas rekomenduotą neurochirurgą, Emilija per daug nesijaudino. Ji pasakojo, kad nei jos migrenos gydytoja, nei neurochirurgas jos neišgąsdino.

Pašnekovė tikino, kad apie tyrimų rezultatus netgi nepranešė šeimos nariams: „Maniau, kad nieko čia baisaus, viskas gerai, pasiaiškinsiu su specialistu, kuris su tuo dirba.“

Nuvykus pas neurochirurgą, Emilijai buvo paaiškinta, kad MRT tyrimas ne visuomet parodo tikslius rezultatus, dėl to jai buvo rekomenduota atlikti kompiuterinę tomografinę angiografiją (KTA).

REKLAMA

„Po kelių dienų jis man paskambino ir paprašė, kad atvykčiau gyvai pasikalbėti. Nuvažiavus pas jį buvo toks keistas dalykas – jaučiausi kaip namuose. Mes visiškai ramiai viską apkalbėjome, paaiškino, kokios gali būti operacijos rizikos, kokia bus procedūra.

Jis sakė, kad pas mane aneurizmos forma buvo jau prie plyšimo ribos, dėl to norėjau kuo greičiau pasidaryti operaciją ir pabaigti šį reikalą“, – atvirai dėstė pašnekovė.

REKLAMA

Po savaitės atliko operaciją

Emilija prisimena, kad po diagnozės aptarimo su neurochirurgu, jai terūpėjo vienas dalykas – kada būtų galima atlikti operaciją.

Ji tikino, kad viskas vyko žaibiškai ir jau po maždaug savaitės ji gulėjo ant operacinio stalo. Moteris pridūrė, kad tuo metu jai gydytojas pasakojo, kad jos aneurizma – baliono formos, kas rodė, jog ji gali bet kada plyšti.

„Operacijos tikslas buvo toks, kad viskas būtų sutvarkyta taip, jog nebeliktų aneurizmos plyšimo rizikos ir aš galėčiau gyventi visiškai įprastą gyvenimą. Nenorėjau gyventi ir bijoti, kad einant gatve galiu nukristi ir neatsikelti“, –  pasakojo ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Emilija sakė, kad ši operacija buvo pirmoji jos gyvenime. Ji truko apie penkias valandas, tačiau moteris džiaugėsi, kad viskas vyko greitai ir operatyviai.

Pasak jos, vos atvykus į operacinę jai į ranką buvo įvestas kateteris ir po to ji nieko nebejautė. Tik po operacijos ji pamatė, kaip atrodo.

„Aš tik prabudusi po operacijos pamačiau, kaip atrodau, kiek visokių dalykų yra prie manęs prijungtų. Tad nors adatų nebijau, bet geriau, kai tave paruošia, kai esi miegantis. Nematai – ir galvos neskauda“, – šyptelėjo ji.

REKLAMA

Labiausiai moteris džiaugėsi, kad svarbi operacija praėjo sėkmingai. Pasak jos, ne vienas iš jos aplinkinių stebėjosi, kaip ši greitai gyja.

Emilija tikino, kad ant jos veido po operacijos neliko mėlynių, o pirmą dieną pasirodžiusio veido paburkimo nesimatė jau kitą dieną.

„Smagu tai, kad man nereikėjo susidurti su papildomais iššūkiais. Aš buvau sau pažadėjusi išeiti namo po atliktos operacijos ir nuo jos praėjus penkioms dienoms. Man tai pavyko“, – sakė ji.

REKLAMA

Džiaugiasi pasirinkimu

Šiuo metu nuo Emilijos operacijos jau yra praėjusios šiek tiek daugiau nei dvi savaitės. Verslininkė tikino, kad šiuo metu jaučiasi geriau.

Ji prisipažino, kad kasdienybėje susiduria su „bangavimu“ – vieną dieną jaučiais geriau, o kitą – prasčiau, nes jaučia galvos spaudimo jausmą, yra lėtesnė.

„Šiaip jaučiuosi labai gerai apart to, kad esu labai lėta. Savo darbe visada visur lekiu, bėgu, o dabar viskas ženkliai lėčiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi, sveikstu užtikrintai, kažkokių problemų neturiu, tik, kas mane erzina, kad turiu miegoti tik ant vienos pusės, negaliu gultis ant tos pusės, kur buvo daryta operacija. O visa kita – labai gerai“, – pasakojo Emilija.

Šiuo metu moteris gyvena poilsio režimu ir į darbus dar nėra sugrįžusi. Visgi, namuose ji kartais prisėda prie smulkmenų, nes, kaip pati sakė, jai tai padeda atsipalaiduoti:

„Mano darbas kūrybinis, tad padaryti nuotrauką ar paruošti kalėdinius įpakavimus aš galiu ir namuose. Man tai – meditacija, malonumas, padedantis nukreipti mintis.“

REKLAMA

Paprašyta pasidalinti savo patarimu su skaitytojais, Emilija tikino, kad svarbiausia – pernelyg neįnikti į informacinį srautą ir neišvystyti baimės jausmo.

Ji pasakojo savo istorija pasidalinusi „TikTok“ programėlėje, į kurią vėliau gavo ne vieną sekėjo žinutę, kurie prašė padėti apsispręsti – atlikti operaciją ar ne, nes prisiskaitė įvairios informacijos.

„Galiu pasakyti, kad visiškai nesvarbu, su kokia problema susiduriate, svarbu neskaityti, nežiūrėti ir nedėti sau neigiamos informacijos į galvą. Aš nesigilinau į detales kaip aš atrodysiu, jausiuosi po operacijos, kaip atrodys mano plaukai.

Ėjau į operacinę su mintimi, kad turiu išgelbėti sau gyvybę. Baimės kišimas sau neprideda nieko. Aš į operacinę išvažiavau su šypsena, o su sesele prieš mane išvežant aptarėme šių metų aksesuarų tendencijas. Tad su tokia nuotaika vykau darytis operacijos“, – šyptelėjo ir baigė pokalbį Emilija.

stiprybės jums ir sveikatos
Liūdna, kai gydytojai pro pirštus žiūri į savo darbą. Dar gerai, kad laiku pas normalų gydytoją pakliuvo. O kiti ir per trumpesnį laiką miršta, nes net ir penki ar daugiau konsultantų ligos nenustato. Privačiuose kabinetuose svarbu gražiai šypsotis, daug kalbėti apie nieką ir pasirūpinti, kad ligonis nepasveiktų ir atneštų likusius pinigus. Nes gal jam jau ir nebereikės.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų