„Rėkia tris paras, raižo pilvuką, pagal visus simptomus – aklosios žarnos uždegimas ir reikia operuoti, bet nelabai pasitikiu medikais (jau ne vieną yra nugydę...). Pažiūrėjau „Youtube“, tai lyg ir viskas aišku, bet vis tiek nedrąsu pačiai, ypač pilvuką pjauti. Bet mano draugė pati yra dariusi ir sako, kad čia kaip nagučius karpyti, nereikia bijoti... Tik ji dabar Tailande gyvena, negali patarti, nes nėra interneto ten, kur ji dabar...
Bendrąją nejautrą kuri nors esate dariusi? Žodžiu visi patarimai laukiami, ačiū. Kaip sterelizuoti instrumentus ir stabdyti kraujotaką žinau, nes pirmosios pagalbos mokiausi, tai kaip ir neturėtų būti čia kažkas... bet vis tiek. Neramu.
p.s. tikiuosi, kad visos gerbsit privatumą, rašau privačiame forume, nenoriu labai, kad vyras sužinotų – jis pas mane senamadiškas, nepalaiko tokių dalykų“, – forume rašė moteris.
Pasipylus komentarams apie tai, ar čia juodas humoras ir kad jeigu taip, tai tikrai nevykęs, šis įrašas buvo pašalintas.
Visiška nesąmonė
Vaikų ligoninės atstovė ryšiams su visuomene Jolanta Normantienė tv3.lt nurodė, kad šis moters įrašas – visiška nesąmonė ir greičiausiai yra labai nevykęs pokštas.
„Čia gali būti kvailas humoras, groteskas, pašaipūniški reikalai. Čia yra visiška nesąmonė. Neįmanomas dalykas, kad galima apendicito operaciją atlikti namie. Čia turi būti steriliai atliekama operacinėje – arba pjūvis, arba laparoskopija, bet vis tiek pjūvelis. Žodžiu, čia yra visiška nesąmonė, ir mes į tokius dalykus stengiamės nereaguoti“, – nurodė J. Normantienė.
Reaguoti reikia rimtai
Psichologas-psichoterapeutas Olegas Lapinas tv3.lt nurodė, kad tokio įrašo nereikėtų nuleisti tiesiog juokais, nes pasaulyje yra įvairiai mąstančių žmonių ir kai kurie jų tokį įrašą gali suprasti rimtai.
„Vieni žmonės juokauja ir priima tokius pasakymus su humoru, o kiti pasitiki savo galimybe padaryti operaciją, todėl čia gali būti labai įvairių dalykų. Todėl visada reikia informuoti žmones apie tokį dalyką ir reaguoti į tai lyg tai turi būti rimta.
Taip ir policija, kai yra pranešama apie bombą, nors yra labai daug melagingų pranešimų, vis tiek policija atvažiuoja – ji reaguoja rimtai. Į tokius dalykus taip pat reikia reaguoti rimtai ir paklausti to žmogaus, ar jis turi medicininį išsilavinimą, kad galėtų atlikti operaciją. Tai turėtų atlikti „Facebooko“ administracija. „Facebookas“ turi savo filtrą, savo cenzūrą – pavyzdžiui, pornografijai ar spekuliacijai prekėmis – tada „Facebookas“ gali sustabdytį to žmogaus paskyrą. Aišku, šiuo atveju to daryti nereiktų, tačiau perspėti tokius žmones reikia. Ši tema yra pavojinga ir kai kurie žmonės ją priimti gali labai rimtai“, -sakė psichologas.
Specialistas nurodė, kad visada atsiras žmonių, mąstančių, kad jie patys gali atlikti operaciją, bei atsiras tokių, kurie ims dalinti patarimus.
„Aš manau, kad čia yra vienas iš variantų, kuris gali būti humoras, bet reaguoti reiktų ne kaip į humorą. Visada atsiranda tokių žmonių, kurie bando cheminius eksperimentus prieš tai pažiūrėję juos per internetą arba bando gimnastiką. Yra labai daug filmukų per „Youtube“, kaip padaryti špagatą, bet jūs įsivaizduojate, ką reiškia, jeigu jūs, pažiūrėję „Youtube“, bandysite tuoj pat daryti gimnastikos pratimą, kurį gimnastai mokosi nuo penkerių metų šešerius-septynerius metus“, – kalbėjo psichologas.
O. Lapinas nurodė, kad tas humoras, kuris liečia žmogaus kūną, gyvybę, sveikatą, turi turėti aiškiai nubrėžtas ribas.
Portalui susisiekus su įrašo autore, ši pasakė, kad tai buvo sarkazmas.
„Poste“ pašiepiama tai, kad visos mamos gydo savo vaiką ne pas daktarą, o klausia patarimų „Facebooke“. Beje, „postą“ tik pasidalinau“, – atsakė moteris.