Nors kiaušinių su kraujo dėmėmis išvaizda gali atrodyti neraminančiai, tai nėra priežastis panikuoti.

Kodėl mano kiaušinyje yra kraujo dėmių?
Kraujo dėmės kiaušiniuose atsiranda dėl kraujagyslių plyšimo formuojant kiaušinėlius. Tai nėra apvaisinti kiaušiniai ir juose nėra embrionų, todėl kiaušinis nepraranda savo prigimties, rašoma allrecipes.com.
Pagal Nellie’s Free Range Eggs, kraujo dėmes galima palyginti su mėlynėmis, nes jas sukelia panašus procesas – kraujagyslių plyšimas.
Dėmės dažniau atsiranda, kai vištos patiria tam tikrus aplinkos pokyčius, pavyzdžiui, šviesos intensyvumą, temperatūros svyravimus ar sezono kaitą.
Be to, tai gali nutikti net visiškai sveikoms vištoms, todėl tai nėra ženklas, kad gyvūnas stresuoja ar kenčia rimtas sveikatos problemas.
Ar galima valgyti kiaušinius su kraujo dėmėmis?
Paprastai kiaušiniai su kraujo dėmėmis yra visiškai saugūs vartoti. USDA teigia, kad kiaušiniai su kraujo ar kitomis dėmėmis nėra neįprasti ir nėra pavojingi žmonėms.
„Virkite juos kaip įprastai ir nepajusite skonio skirtumo“, – sako East Atlanta Village Farmers Market rinkos vadovė Katie Kriner.
Jos teigimu: „Tuo metu tai daugiau „dėmė“. Jei norite, galite ją pašalinti prieš gamindami.“
Jeigu matote kraujo dėmę kiaušinyje, tai tik kosmetinis defektas. Kiaušinio skonis ir maistinė vertė nesikeičia. Jei nesate tikri dėl kiaušinio išvaizdos, galite tiesiog pašalinti dėmę švariu indu.
Kodėl kartais parduotuvėje galite rasti kiaušinių su kraujo dėmėmis?
Kai kuriems komerciniais tikslais parduodamiems kiaušiniams taikomas procesas, vadinamas „uždegimu“, kurio metu šviečia ryški šviesa, kad būtų aptikti trūkumai, pavyzdžiui, kraujo dėmės.
Dėl šios procedūros dauguma kiaušinių su dėmėmis išmetami, tačiau kai kurie gali netyčia patekti į vartotojų dėžutes.
Taigi, kiaušiniai su kraujo dėmėmis nėra pavojingi ir yra visiškai saugūs vartoti, nebent dėmė būtų labai didelė ar kiaušinis būtų sugadintas kitais būdais.
Tiesiog galite pašalinti kraujo dėmes ir toliau vartoti kiaušinį pagal savo poreikius. Nereikėtų jaudintis dėl šių kosmetinių defektų – jie yra natūralūs ir dažnai atsiranda dėl aplinkos veiksnių, o ne dėl vištų sveikatos problemų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!