• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pigūs lėktuvų bilietai, mainų ir darbo programos leidžia lengvai ir pigiai keliauti po pasaulį. Turbūt kas trečias studentas ar net jaunuolis galėtų išvardinti bent kelias šalis, į kurias teko nukeliauti. Bet ar jaunieji pasaulio atradėjai yra buvę ar bent girdėję apie Uoginius, Dusetas, Giedraičius ar Čiobiškį? Čia tik keletas miestelių, kurie turi kuo patraukti turistų dėmesį. Šiandien  jaunimogidas.lt pristato ant Musės ir Neries santakos įsikūrusį Čiobiškio miestelį.

REKLAMA
REKLAMA

Čia biški

Pasakojama, kad labai senais laikais paneriu ėjęs kelias iš Vilniaus į Kauną. Pusiaukelėje stovėjusi karčema, į kurią užsukdavę pailsėti keliauninkai. Pašėrę savo arklius, sakydavę: „Čia biškj nugersime, kol arkliai pailsės, ir važiuosime tolyn“. Iš to „čia biškį“ kilęs ir vietovės vardas. Ar tai tikra vardo kilmės istorija, ar legenda – neaišku. Istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad XVI a. Čiobiškis buvo jau didesnis miestelis, kuriame buvo keletas smuklių, gyveno pirkliai, prekiavę su Vilniumi ir Kernave.

REKLAMA

Klacisitinė architektūra

Nors Čiobiškis – nedidelis miestelis, kuriame yra vos trys šimtai gyventojų, tačiau jis gali didžiuotis savo architektūra. Slėnyje stovintį dvarą projektavo Vilniaus Katedros ir Rotušės architektas Lauryno Stuoka-Gucevičius. Dvaras iki XVIII a. pab. priklausė Šveikauskams, tačiau vėliau iš jų perpirko Jonas Krizostomas Pilsudskis. Ši giminė ir atnešė klasicizmo bangą į miestelį. Pačiame  centre baltuoja klasicistinio stiliaus šv. Jono Krikštytojo bažnyčia. Visus, atvykstančius iš Vilniaus pusės, pasitinka išdidus ir gracingas, nors ir nedidelis, skliautinis Dariaus ir Girėno tiltas. Šie objektai miesteliui suteikia iškilmingumo.

REKLAMA
REKLAMA

Grėsmingasis kalėjimas

Daugeliui, ypač vyresniosios kartos atstovams, Čiobiškis asocijuojasi su kalėjimu. Tėvai kartais net vaikams grasindavo: „Jeigu būsi negeras – išveš į Čiobiškį“. Tačiau šiame miestelyje jokio kalėjimo nėra. Nuo 1923 m. buvusio Pilsudskių dvaro patalpose buvo įkurta valstybinė vaikų prieglauda, kiek vėliau mokykla-internatas. 1965 m. internatas reorganizuotas į specialiąją vaikų auklėjimo mokyklą. Dėl šios mokyklos ir susiformavo neigiamas Čiobiškio įvaizdis, nes sklido kalbos, kad ten patenka labai sunkūs ir nusikaltę jaunuoliai, su jais elgiamasi labai žiauriai. Kalbos nėra patvirtintos ir vietiniai gyventojai tai neigia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienintelis keltas Lietuvoje

Didžiausias Čiobiškio traukos objektas – upės tėkme Neries ir Musės upių santakoje varomas keltas. Tai yra technikos paminklas ir vienintelis toks keltas visoje Lietuvoje. Jis ne tik savo originalumu žavi turistus, bet ir padeda keliautojams, vykstantiems į Kaišiadorius, sutrumpinti kelią. Tačiau keltu mėgsta „paplaukioti“ ir tie, kurie neketina vykti į Kaišiadorius. Kadangi jis yra varomas upės srove ir atrodo labai iššaukiančiai – dvi valtys, ant kurių iš medžio sukonstruotas pamatas. Keltas neturi variklio, nereikalinga ir žmogaus jėga, kadangi upė atlieka visą darbą.

REKLAMA

Lankytini objektai Čiobiškyje

Pikuolio kalnas (Janionių piliakalnis).Čiobiškį su kitu Neries krantu jungiantis upės srovės varomas 1935 m. pastatytas keltas.Musės ir Neries santakoje išlikę projektuoti Lauryno Stuokos – Gucevičiaus klasikinio stiliaus dvaro rūmai.1816 m. Čiobiškyje pastatyta klasikinio stiliaus Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, projektuota Lauryno Stuokos – Gucevičiaus.Ledynmečio suformuotos olos šalia Rynos, upeliuko Rusių Rago kaime.Žvalgakalnis.Tautodailininko P. Malinausko skulptūrų parkas Čiobiškyje.1900 m. statytas vandens malūnas Čiobiškyje.1933 m. per Musę pastatytas arkinis gelžbetoninis tiltas, transatlantinių lakūnų garbei pavadintas Dariaus ir Girėno tiltu.

Čiobiškis – Kernavės „kaimynas“, o nuo Vilniaus jį skiria apie 69 km. Tad jeigu kada ketinate aplankyti Kernavę, jaunimogidas.lt rekomenduoja nepamiršti ir Čiobiškio. Pažinkime Lietuvą geriau!

Miglė Narkevičiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų