• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per visą istoriją įvairios kultūros bei tautos turėjo savitus reikalavimus moterims. Ir turbūt tik vienintelė Sičuano sritis Kinijoje turi tradiciją verkti prieš laimingiausią moters gyvenime įvykį – santuoką, rašo odditycentral.com. Nuotaikai prieš vestuves privaloma verkti, nesvarbu ar ji nori vestuvių, ar ne.

REKLAMA
REKLAMA

Verkimo ritualas buvo itin populiarus nuo XVII a. iki Qing'ų dinastijos pabaigos, 1911 metais. Manoma, kad pradžią jam davė Japonijos kruvinoji Nesutaikomų Valstijų Era (anlg. Warring States Period) (475 - 221 prieš. Kr.), kuomet Zhao valstybės princesė buvo apvesdinta už Yan valstijos vadovo ir persikėlė ten gyventi. Kai princesė išvyko, jos mama verkė ir ant kelių maldavo, kad ji sugrįžtų namo kaip įmanoma greičiau.

REKLAMA

Tai buvo pirmoji per visą istoriją apverkta santuoka. Šiandien ši tradicija nėra tokia populiari, kaip anksčiau, tačiau tarp Tujia žmonių, iš Sičuano provincijos, prieš tuokiantis tai daryti priimtina. Pats ritualo procesas yra paprastas - nuotaka turi mėnesį prieš vestuves kiekvieną dieną verkti. Jeigu ji nenori ar negali apsiverkti, aplinkiniai ją niekins ir ji taps miestelio pajuokos objektu. Vieną kartą, motina netgi sumušė savo dukrą už tai, kad ji neapsiverkė.

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis tradicijomis, nuotaka privalo visą mėnesį kiekvieną dieną verkti specialioje patalpoje naktį apytiksliai vieną valandą. Po 10 dienų prie jos prisijungia motina, o dar po 10 dienų - senelė. Dar po kelių dienų prie trijulės prisijungia nuotakos seserys ir tetos. Ir tuomet verkimas tampa jau ne paprastu ašarų liejimu, o rauda. Verkdamos moterys dainuoja taip vadinamą "Verkimo santuokos dainą". Tikima, kad išsiverkus prieš santuoką, sukuriama laiminga ir darni šeima. Vis dėlto, dauguma nuotakų, net ir įvykdžiusios ritualą santuoka arba vyru lieka nepatenkintos.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų