Kartais sodininkystės mylėtojams tenka stipriai nusivilti, kai jų augalus ima niokoti kenkėjai. Deja, parduotuvėje įsigytos cheminės medžiagos ne visuomet gali išspręsti visas sodo kenkėjų keliamas problemas.
Kai kuriais atvejais augalų purškimas natūraliu pesticidu gali būti naudingesnis nei viso sodo purškimas cheminėmis medžiagomis.
Pasigaminti natūralius pesticidus namuose yra ne tik nesunku, bet jie dar ir pigesni bei saugesni nei daugelis priemonių, kurias perkame parduotuvėse.
Geriausias būdas pasigaminti natūralius pesticidus yra naudoti tuos produktus, kuriuos jau turite. Sodo kenkėjus atbaido stebėtinai daug natūralių produktų, rašo express.co.uk.
Kenkėjų neliks nė kvapo
Pasak „Fantastic Services“ sodininkystės ekspertų, viena iš naminių priemonių, kuri atbaidys sodo kenkėjus, yra pipiriniai purškalai.
„Pasirodo, kad pipirinis purškalas yra veiksmingas nuo visų rūšių kenkėjų, – teigė jie. – Jis atbaido žiurkes, peles ir beglobes kates, taip pat veiksmingas prieš paukščius.“
Priklausomai nuo čili pipirų koncentracijos purškale, sodininkai gali jį naudoti konkretiems kenkėjams arba visiems įsibrovėliams.
Purškalui pasigaminti reikės vieno šaukšto juodųjų pipirų, vieno šaukšto čili miltelių, dviejų ar trijų aitriųjų paprikų ir dviejų šaukštų augalinio aliejaus.
Viską sudėkite į trintuvą kartu su augaliniu aliejumi bei prieskoniais ir visus ingredientus susmulkinkite – tam pakaks vos kelių sekundžių.
Tyrę laikykite šaldytuve mažiausiai 12 valandų. Pasak ekspertų, tai padidins kapsaicino veiksmingumą bei priemonės efektyvumą.
Ragina elgtis atsargiai
Po to tyrę perpilkite į didesnį indą ir įpilkite karšto vandens. Viską gerai išmaišykite , tačiau būkite atsargūs, nes mišinys gali sudirginti akis, burną ir nosį.
Nukoškite mišinį per smulkų sietelį, nes jame neturėtų likti gabalėlių, galinčių užkimšti purkštuvo antgalį. Ant buteliuko pažymėkite datą ir laikykite šaldytuve, kol prireiks.
Purkšti patariama vakare, kai oras atvėsta. Purkškite itin atsargiai, kad pipirinio purškalo nepatektų į akis. Dirbdami mūvėkite pirštines ir apsauginius akinius.
Procedūrą reikėtų atlikti vieną ar du kartus per savaitę. Praėjus lietui, sekančią dieną augalus reikėtų purkšti vėliau.
Ekspertai atkreipia dėmesį, kad svarbiausia yra nenaudoti pipirinių purškalų ant augalų su vaisiais arba dar tik žydinčių augalų, nes kapsaicinas yra toksiškas bitėms ir kitiems naudingiems vabzdžiams.