Žinoma, kiekvienas vaiko karščiavimo epizodas kelia naujų klausimų – ką daryti ir kaip padėti vaikui greičiau bei lengviau pasveikti? Pagalbos priemonės paprastai priklauso nuo vaiko karščiavimo intensyvumo/ lygio. Pavyzdžiui, jei karščiavimas nėra aukštas ir vaikas jaučiasi gerai (gerą jo savijautą rodo normalus vaiko aktyvumas, noras žaisti, pakankamas skysčių vartojimas, neišsausėjusi oda ir gleivinės, normalus šlapinimasis ir panašiai), tuomet tokios pakilusios kūno temperatūros nebūtina ir net nerekomenduojama mažinti vaistiniais preparatais. Pagrindinis tikslas tokiu atveju yra užtikrinti pakankamą skysčių vartojimą, nes karščiavimo metu jų poreikis tikrai padidėja. Verta atsiminti, kad vaikams pernelyg didelis skysčių netekimas įvyksta greičiau nei suaugusiesiems ir yra kur kas pavojingesnis.
Labai svarbu, kad būtų užtikrinama nuolatinė hidratacija – vaikas gali gerti vandenį, arbatas ir kitus mėgstamus skysčius, pavyzdžiui, skiestas sultis. Tai labai svarbu ir skysčiams privaloma suteikti pirmenybę. Nereikėtų jaudintis, jei vaikas kurį laiką nevalgo – tai normalu ir pagerėjus būklei apetitas tikrai grįš, o pusdienį nepavalgęs vaikas tikrai nenusilps.
Jei karščiavimas viršija 38 laipsnius Celsijaus (matuojant pažastyje), tuomet dauguma gydytojų tokią temperatūrą rekomenduoja mažinti. Kai kuriais atvejais galima palaukti ir didesnės temperatūros, ypač jei vaikas neserga jokiomis širdies ar kraujagyslių, plaučių bei kitomis lėtinėmis ligomis ir jaučiasi labai gerai. Kūdikiams ir lėtinėmis ligomis sergantiems vaikučiams temperatūrą rekomenduoja mažinti jau nuo maždaug 38 laipsnių Celsijaus. Žinoma, būtina vertinti kiekvieną situaciją.
Mažinti gali prireikti net ir tik vos vos 37 laipsnius Celsijaus viršijančią kūno temperatūrą, ypač jei vaikas jaučia diskomfortą, raumenų, sąnarių ir galvos skausmus, vangumą ir nenorą užsiimti netgi pačia mylimiausia veikla. Kad vaikas greičiau pasveiktų, jis turi jaustis kaip galima geriau. Net ir nedidelis karščiavimas gali pridaryti daug žalos, pavyzdžiui, jei blogai besijaučiantis vaikas atsisakys vartoti skysčius, stipriai išaugs dehidratacijos pavojus, galintis atnešti gana rimtų sveikatos komplikacijų ir būtinybę skubiai kreiptis į gydymo įstaigą.
Jei karščiavimą mažinti būtina, tuomet labiausiai rekomenduojamos dvi vaistinės medžiagos – paracetamolis ir ibuprofenas, pavyzdžiui, Ibustar geriamoji suspensija vaikams. Jų vartoti kartu nerekomenduojama, tačiau kai kuriais atvejais, siekiant didesnio efekto, galima vieną vaistinę medžiagą pakeisti kita. Svarbu stebėti, kad vaistinės medžiagos nesidubliuotų skirtinguose vaistiniuose preparatuose ir jų dozės būtų apskaičiuojamos teisingai – pagal vaiko kūno masę. Vaikams ir paaugliams Ibustar dozuojamas atsižvelgiant į kūno svorį, dažniausiai vienkartinė dozė yra 7-10 mg/kg kūno svorio, maksimali paros dozė – 30 mg/kg kūno svorio. Pakuotėje yra Ibustar vartojimui per burną tinkamas geriamasis švirkštas.
Prieš vartojant bet kokį vaistą, geriausia dėl jo vartojimo pasitarti su vaiko gydytoju arba bent jau vaistininku – taip bus išvengiama perdozavimo ar nepakankamo dozavimo, vaistinių medžiagų susidubliavimo sudėtiniuose preparatuose, kuris gresia toksiniu poveikiu vaiko organizmui. Beje, acetilsalicilo rūgštis (plačiau žinoma kaip aspirinas) vaikams nerekomenduojama, nebent vaiko gydytojas paskyrė kitaip.