aukšta temperatūra
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aukšta temperatūra“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aukšta temperatūra“.
Užfiksuotas stulbinantis karščio rekordas Europoje: šiuo metų laiku naktį – 26,9 °C
Klimatologas teigė, kad praėjusios savaitės temperatūra buvo išskirtinė, prilygstanti vasarai. Pietvakarių Prancūzijos miestus antradienį anksti ryte kepino ekstremalus karštis, o nakties temperatūra siekė net 26,9 laipsnius šilumos, rašoma „The Guardian“.
„Tai labai išskirtinė temperatūra net vasarai, o ką jau kalbėti apie lapkričio pabaigą“, – sakė Prancūzijos meteorologijos tarnybos „Météo France“ klimatologas Matthieu Sorelis.
Nekartokite šių maisto gaminimo klaidų: gali baigtis liūdnai
Gaminti maistą patiems yra daug sveikiau nei valgyti greitą maistą. Tačiau yra keturi konkretūs maisto gaminimo pavojai, kurie gali sukelti ligas.
Kai maistą gaminate patys, dažniausiai valgote neperdirbtą maistą, todėl jis yra sveikesnis. Tačiau, pasak gydytojo Mike‘o Hanseno, yra keturi maisto gaminimo būdai, kurie kelia pavojų sveikatai, nes didina vėžio riziką arba didina tikimybę priaugti svorio, rašo express.co.uk.
Pasakė, kodėl karštą vasaros dieną svaigsta galva: įsidėmėkite visam laikui
Jeigu karštą vasaros dieną jums svaigsta galva, neturėtumėte į tai numoti ranka. Ekspertai sako, kad jeigu pasijutote blogai deginantis, vaikštant ar sportuojant, tam tikrai yra priežastis ir jūs tikrai nesate vienas.
Žemas kraujo spaudimas
Pirmiausia, svaigulį gali sukelti žemas kraujo spaudimas. Dr. Auldric Ratajczak sako „Women‘s Health“, jog venos išsiplečia tam, kad sureguliuotų kūno temperatūrą, o kraujo tekėjimą kontroliuoja smegenys, kurios bando vėsinti odą ir kūną.
Atskleidė, kaip dažnai reikia valyti termometrą ir kaip tai daryti
Šiuo laikotarpiu siaučiant įvairioms ligoms, tarp jų ir koronavirusui, termometras tampa daugelio namuose dažnai naudojamas prietaisas. Tačiau ar žinote, kaip dažnai reikia dezinfekuoti termometrą, kad jis tinkamai veiktų, ir kaip tai teisingai padaryti?
Pasaulio sveikatos organizacija siūlo, kad termometrai turi būti dezinfekuojami prieš kiekvieną naudojimą ir po jo.
Aktualu kiekvienam: štai, kaip be termometro galite sužinoti, kad karščiuojate
Šiuo metu, paspaudus šalčiui ir išaugus sergamumui peršalimo ligomis, gripu ir koronavirusu, kaip niekada svarbu nuolatos stebėti savo sveikatą. Pasijutote blogai, bet po ranka neturi termometro? Sužinoti, ar karščiuojate galite ir be jo.
Žmogaus kūno temperatūra nustatoma naudojant termometrą, tačiau karščiavimą galima įtarti ir be termometro.
Karščiuoja vaikas – ką reikia žinoti?
Vaikų karščiavimas – vienas dažniausių negalavimų, dėl kurių kreipiamasi į gydytojus. Terminą „negalavimas“ norėtųsi šiek tiek patikslinti, mat karščiavimas yra gana naudingas simptomas, padedantis organizmui susidoroti su infekcija. Karščiavimo metu virusai ir bakterijos veikiami neigiamai, mat jiems aukštesnė temperatūra nėra palanki, o leukocitams, priešingai, padidėjusi bazinė kūno temperatūra kaip tik labai palanki – jie lengviau juda ir naikina patogenus.
Medikai apie izoliuotą iš Kinijos grįžusį vyrą: „Šis atvejis vertinamas labai rimtai“
Pirmadienį Alytuje skubios medicinos pagalbos prireikė neseniai iš Kinijos grįžusiam vyriškiui. Jis skubiai buvo išvežtas į Kauno klinikinę ligoninę. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai pasidalijo naujausiomis žiniomis apie ligonio būklę.
Itin pavojingą ligą maišo su bronchitu: pasekmės gali būti mirtinos
Plaučių uždegimas – sunki ūminė liga, kuri nepradėta laiku gydyti gali sukelti sepsį ar net mirtį. Tačiau pasitaiko atvejų, kuomet sergantieji šia supainioja ją su kita virusų sukeliama liga bronchitu. Kuo skiriasi šios ligos, naujienų portalui tv3.lt pasakojo Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja pulmonologė Aušra Blažienė.
Gydytoja nurodo, kad plaučių uždegimas – tai ūmi infekcinė liga, kurių dažniausia priežastis – virusai ir bakterijos, sukeliantys plaučių audinio uždegimą.
Ši liga smogia žaibiškai ir be simptomų: lemtingos 24 valandos
Šią savaitę visoje Europoje minima imunizacijos savaitė, skirta atkreipti dėmesį į užkrečiamųjų ligų profilaktiką.
Meningokoko infekcija yra viena tų ligų, nuo kurios galima apsaugoti savo vaikus vakcinų pagalba, tačiau Lietuvoje vis dar girdime apie tragiškai pasibaigusius atvejus.
Lietuvos gyventojų sergamumas užkrečiamomis ligomis kasmet sudaro nuo 10 proc. iki 20 proc. visų užregistruotų susirgimų šalyje.
Pasaulyje – ekstremalūs karščiai: temperatūra siekia 40 °C, žuvo dešimtys žmonių
Ši vasara visame pasaulyje pasižymėjo rekordiniais karščiais. Vienu metu net keliose Žemės vietos buvo užfiksuoti karščio rekordai. Nepakenčiamai karšta ne tik Afrikoje, tačiau net ir Šiaurės Sibire ar Kanadoje. Įprastai šaltoje Kanadoje šiais metais ekstremaliai karšta vasara. Lauke 34 °C, tačiau dėl didelės drėgmės reali juntama temperatūra siekia ir 40 °C. Per pusantro mėnesio nuo karščių žuvo 54 kanadiečiai.
REKLAMA
REKLAMA