• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Smagu, atostogos, susiruošėte išvažiuoti, bet ar yra žmogus, kuris jums nesant ateitų į namus palieti gėlių? O jei jis prastas augalų žinovas, tai teks prie kiekvieno vazonėlio palikti kortelę su instrukcija. O gal ruošiatės pernešti visas savo numylėtines pas kažką, kas jomis pasirūpins? Ką gi, belieka pavydėti Jūsų fizinėms jėgoms ir kantrybei. Iš tikrųjų yra paprastesnių būdų pasirūpinti gėlėmis prieš išvykstant, tik tam reikia pasiruošti.

REKLAMA
REKLAMA

1. Pripilti vandens į vazonų padėklus.

Šis būdas netinka kai kuriems jautriems augalams, kurie gali pradėti pūti net, jei drėgmės yra ir nežymiai daugiau nei reikia.

REKLAMA

Jei drėgmės pertekliaus augalo šaknys vis dėlto nuo pradeda pūti, gėlę teks persodinti į kitą vazoną ir padaryti drenažą (vazono dugne turi būti kiaurymė, skirta vandens, kurio nesugeria augalas, ištekėjimui, o pats vazonėlio dugnas išklotas čerpių gabalėliais ar akmenėliais).

REKLAMA
REKLAMA

Gėlės (nuotr. Balsas.lt)Gėlės (nuotr. Balsas.lt)

2. Apsauga iš samanų.

Vazonus su gėlėmis 3-4 valandoms pamerkite į vandenį, palikite ramybėje dar kokiai valandai, kad nesugertas vanduo nutekėtų. Po to žemės paviršių vazonuose padenkite samanomis – tai padės augalams nevysti dar kokias 6-8 dienas.

Gėlės (nuotr. Balsas.lt)Gėlės (nuotr. Balsas.lt)

3. Du viename.

Molinį puodelį su gėle įdėkite į kitą, didesnį ir pripildytą samanų. Ant didesniojo puodo dugno reikia sustatyti keletą padėklų (padėklų aukštis 3-5 cm), tarp jų – samanos ir vanduo, tarp vidinio ir išorinio indų – samanos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gėlės (nuotr. Balsas.lt)Gėlės (nuotr. Balsas.lt)

4. Drėkinimas per vilnonius siūlus.

Butelį su vandeniu reikia pastatyti aukščiau gėlių vazono, vieną vilnonių siūlų gijos galą būtina užtvirtinti vandenyje, kitą – 4-5 cm užkasti į žemę vazone. Šį metodą teks išbandyti dar likus keletui dienų iki kelionės, nes ne per visus verpalus vanduo vienodai gerai prateka, kai kurie nukara ir vanduo nuo jų laša ant grindų ar palangės. Užtat iš vieno indo su vandeniu galima išvedžioti drėkinimo „sistemą“ iš karto į keletą vazonėlių.

REKLAMA

Gėlės (nuotr. Balsas.lt)Gėlės (nuotr. Balsas.lt)

5. Kapiliarinis drėkinimas.

Indas su vandeniu ir vilnonais siūlais statomas žemiau nei gėlių vazonėlis. Iš jo į vazonėlio dugną (kuriame turi būti nedidelė kiaurymė) įkišamas siūlas ir keleto centimetrų gylyje užtvirtinamas žemėje. Toks būdas labai tinka lepioms, nemėgstančioms per daug drėgmės, gėlėms. Kiek toks kapiliaras bus veiksmingas priklausys nuo talpos su vandeniu dydžio ir augalo „apetito“. Aš, taip palikusi gėles buvau dviems savaitėms, ir man grįžus jos dar visai gerai jautėsi, nors jau bijojau rasti jų sudžiūvusius lavonėlius.

REKLAMA

Gėlės (nuotr. Balsas.lt)Gėlės (nuotr. Balsas.lt)

6. Lašančio indo metodas.

Ant vazonėlio kakleliu žemyn uždedamas indas su vandeniu (pavyzdžiui, plastiko butelis) su beveik uždarytu dangteliu. Daug vandens taip neišlašės, nes reikės, kad kažkuriuo momentu į butelį per tą pačią angą patektų oras. Tokią pagalbą gėlėms galima pasidaryti ir pačiam, tik teks paeksperimentuoti su įvairiais buteliais. O galima gėlių parduotuvėje nusipirkti įrenginį, kuris veikia tuo pačiu principu, pavyzdžiui, kokią nors automatinę laistymo sistemą (floramatiką).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to nereiktų pamiršti ir bendrų gėlių laistymo taisyklių, juk augalams ne vis tiek, kuo, kada ir kaip juos laisto.


  • Gėles reikia laistyti upės, lietaus, polaidžio ar šulinio vandeniu.Jei jūs norite, kad jūsų augalai būtų sveiki ir džiugintų žiedais, nelaistykite jų vandeniu iš krano.

  • Jei jau nėra kitos išeities, tegu vandentiekio vanduo keletą dienų nusistovi, kad išsigaruotų jame ištirpintas chloras. Be to, vanduo iš vandentiekio žmonėms ne daugiau naudingas, kaip ir augalams.Vasarą ir pavasarį, kai augalai sparčiausiai auga ir žydi, juos reikia laistyti gausiau nei žiemą ir rudenį.

  • Vasarą augalus reikia laistyti vakare, žiemą – ryte.

  • Prižiūrint kambarinius augalus temperatūra turi lemiamą reikšmę, tačiau neįmanoma kiekvienam jų sudaryti idealių sąlygų. Įvairių augalų poreikiai smarkiai skiriasi. Tarkim, gebenės mieliau auga vėsesnėse patalpose, o krotonai ir kalatėjos labiau mėgsta šilumą. Jeigu namie turite daug įvairių augalų, stenkitės laikytis aukso vidurio. O tai – augalams priimtiniausia vidutinė kambario temperatūra (16-21 laipsnis šilumos).

  • Augalų šviesos poreikius paprastai tenkina natūrali dienos šviesa, todėl išvažiuodami neužtraukite užuolaidų.

  • Ir svarbiausia: kiekvienas augalas turi savo apetitą, kuris priklauso ne tik nuo augalo rūšies, bet ir nuo to, kur yra jo „namelis“ (saulėje ar pavėsyje), ar vazonėlis aukštas, ar žemas, ar lengva jame dirva.

  • Smagių Jums atostogų ir tegu Jūsų žalieji numylėtinai nenukenčia, kol Jūsų nebus!


Konsultavo floristė Nijolė Valaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų