augalai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „augalai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „augalai“.
Vaizdelis vidury miesto panevėžietę paliko be žado: „Labai keista“
Panevėžiečiai, apsilankę Laisvės aikštėje, nustebo išvydę neįprastą vaizdą – žydinčius augalus. Nors kalendoriuje dar žiema, baltos gėlės džiugina akį.
„Juk dar ne pavasaris. Labai keista žiemą matyti gėlių žiedus. Ar tai normalu?“ – stebisi miesto gyventoja Danutė.
Tai – eleborai
Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Laura Jankevičienė paaiškino, kad miestiečių Laisvės aikštėje pastebėtos baltos gėlės – eleborai.
Jurgitos orchidėjos svečius palieka be žado: išdavė 1 auksinę gudrybę
Užsukę pas 47-erių Norvegijoje gyvenančią lietuvę Jurgitą Abalikštienę į svečius ne vienas traukia pasigrožėti jos įspūdinga orchidėjų kolekcija. Moteris skaičiuoja, kad joje – virš 200 išskirtinių falenopsis orchidėjų.
Kolekciją Jurgita pildo nedažnai, mat turi porą kriterijų, pagal kuriuos renkasi augalus.
Ragina šiuos augalus sėti dabar: rezultatas nustebins
Sausio mėnesį daugelis gėlių augintojų pradeda ruoštis pavasario sezonui. Viena iš svarbių užduočių šiame etape – gėlių sėjimas daigams. Būtent dėl šio pasiruošimo ankstyvą pavasarį galima sulaukti ryškaus ir ilgo žydėjimo, nes kai kurie augalai turi gana ilgą vegetacijos periodą. Nuo sėjos iki pirmųjų žiedų gali praeiti nuo penkių iki šešių mėnesių.
Orchidėjos žydės be sustojimo: štai ką reikia padaryti
Orchidėjoms dažniausiai nereikia ypatingos ir didelės priežiūros, tačiau pasiekti, kad jos žydėtų ilgą laiką, gali būti sudėtinga. Orchidėjos paprastai žydi po kelis mėnesius, o vėliau žydi kas 8-12 mėnesių.
Tačiau yra keletas būdų, kaip priversti jas žydėti dažniau ir ilgiau, pavyzdžiui, daugiausia dėmesio skirti apšvietimui, maitinimui ir genėjimui, rašo express.co.uk.
Padarykite tai savo hortenzijoms netrukus: vasarą džiugins krūva žiedų
Hortenzijų genėjimas skatina augalą auginti naujus ūglius, todėl žiedai būna gražesni. Vis tik norint išvengti rizikos, kad hortenzijos nežydės, labai svarbu šią užduotį atlikti „tinkamu“ laiku.
Genėjimas yra labai naudingas hortenzijoms ir padeda išlaikyti puikią jų išvaizdą, rašo express.co.uk.
Kada genėti hortenzijas?
Genint išlaikomas tinkamas hortenzijų dydis ir patraukli forma, be to, genėjimas skatina įspūdingesnį žydėjimą, nes augalas išleidžia naujus ūglius.
Namuose pamerktas gėles išlaikysite daug ilgiau: štai ką reikia padaryti
Jei nupuošus kalėdines dekoracijas namai atrodo tuštoki, situaciją nebrangu pataisyti ne ką mažiau džiuginančiu grožiu. Narcizai, tulpės, hiacintai bemat pagražins namus be didelių pastangų ir išlaidų.
Pasak Gintarės Kitovės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, vos pasirodžiusios, skintos šviežios naujo sezono gėlės iškart sulaukė pirkėjų dėmesio – daugelis jau išsiilgę gamtos nubudimą simbolizuojančių žiedų.
Sako, kad šio augalo negalima sodinti šalia namų: jis – lietuvių mėgstamiausias
Hortenzija yra išskirtinis ir nepaprastai gražus augalas, kuris savo žiedais gali papuošti bet kokią vietą. Tačiau jei planuojate jį auginti, turite prisiminti, kad hortenzija gali būti pavojinga.
Hortenzijos gali būti ne tik gražios, bet ir pavojingos.
Hortenzija – ką reiškia šis augalas
Dauguma žmonių sodina hortenziją, nes žydėjimo metu ji geba sodą paversti rojumi. Tačiau tik nedaugelis susimąsto, kad šis augalas turi skirtingą simboliką, priklausomai nuo kultūros ar šalies.
Ekspertė ragina tai padaryti savo orchidėjoms: žiedų nespėsite skaičiuoti
Šaltasis sezonas dažnai tampa iššūkiu ne tik mūsų organizmui, bet ir augalams. Orchidėjos – subtilūs tropikų augalai – žiemą susiduria su temperatūrų svyravimais, sausra ir šviesos trūkumu. Kaip prižiūrėti šias gėles, kad jos ne tik išliktų sveikos, bet ir žydėtų?
„Pasaulio gėlių“ floristė Diana juokauja, kad egzotinėse šalyse orchidėjos auga kaip piktžolės, kai Lietuvoje jos laikomos įspūdingomis.
Šie augalai 2025 metais pritrauks sėkmę: ragina turėti namuose
Jei šiais metais planuojate namus papildyti naujais kambariniais augalais, nesirinkite bet ko – yra keli augalai, kurie 2025 metais į namus atneš sėkmę.
Fengšui filosofija liudija, kad kambariniai augalai yra labai svarbūs, nes tikima, kad jie gerina energiją namuose ir aplink juos.
Tikima, kad vešlūs žaliuojantys augalai, augantys gyvenamojoje erdvėje, ne tik pakeičia jos estetinį vaizdą, bet ir atneša namų gyventojams laimę ir sėkmę.
Kambarines gėles patręškite šiuo mišiniu: rezultatas nustebins
Ekspertai iš „Beards and Daisies“ teigia, kad yra paprastas būdas pamaitinti augalus ir tam net nereikia įdėti papildomų pastangų.
Jie sako, kad gėles galite laistyti bet kokiu vandeniu, likusiu po maisto, ypač daržovių ar net makaronų, virimo.
Patarė, kaip maitinti augalus
„Užuot švaistę vandenį, naudokite atšaldytą daržovių ar makaronų vandenį augalams drėkinti. Jame gausu maistingųjų medžiagų, kurios gali suteikti jiems natūralios energijos.
REKLAMA
REKLAMA
Padarykite tai savo kambarinėms gėlėms: nespėsite skaičiuoti žiedų
Žiemos mėnesiais kambariniai augalai turi ramybės periodą, todėl į jų priežiūrą reikėtų žiūrėti ypač atidžiai. Pernelyg gausus laistymas, sausas oras ir skersvėjis jiems yra vienodai pavojingi.
Svarbu žinoti, kaip tinkamai pasirūpinti savo mylimais augalais žiemą.
Kada laistyti kambarinius augalus žiemą
Daugumai kambarinių augalų žiemą reikia mažiau vandens. Nors žiemos oras gali būti sausesnis, šaltaisiais mėnesiais gėlės auga lėčiau, o kai kurios net visiškai nurimsta.
Norite, kad jūsų orchidėja sukrautų tiek žiedų? Štai ką reikia daryti
Kambarinės gėlės ne tik puošia namus, bet ir suteikia jiems gyvybės bei jaukumo. Tačiau, norint džiaugtis nuolat žydinčiomis gėlėmis, reikia žinoti keletą svarbių auginimo paslapčių.
Tinkama priežiūra gali užtikrinti, kad jūsų augalai džiugins ryškiais žiedais ištisus metus. Nesvarbu, ar esate patyręs augalų mylėtojas, ar tiesiog pradedate savo auginimo kelionę, šie keturi praktiški patarimai padės jūsų kambarinėms gėlėms klestėti ir žydėti visu grožiu per visus metų sezonus.
Milžiniška gėle Regina džiaugiasi jau penkmetį – pasakoja, kokią klaidą daro kiti
Kalėdų karaliene vadinama puansetija sutuoktinių iš Raguvos namuose savo grožį skleidžia jau penktus metus. Šeima juokiasi, kad net vasarą pas juos galima pajausti Kalėdų dvasią, mat puansetija raudonuoja iki ankstyvo rudens. O porą mėnesių pailsėjusi, belaukiant kitų Kalėdų, vėl ima džiuginti savo grožiu.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Regina iš Raguvos sako, kad laiko iki Kalėdų dar yra, tad tikisi, kad jos auginama puansetija dar pasistengs ir atskleis visą savo grožį.
Vėzdūnė sukraus nematytą skaičių žiedų: štai ką daryti
Žydinčio kiemo sodininkystės ekspertė Madison Moulton pasidalijo paprastais patarimais, kaip paskatinti vėzdūnę žydėti.
„Vėzdūnės žiedas gali išsilaikyti iki mėnesio, po to jis pradeda gelsti arba žaliuoti, o vėliau tampa juodas arba rudas. Kad išsaugotumėte augalo grožį, bet kuriuo metu nuimkite nužydėjusius žiedus“, – aiškina ekspertė.
Patarimai, kaip paskatinti žydėjimą
Gerą substratą galima paruošti sumaišius dvi dalis vazoninės žemės, vieną dalį perlito ir dalį kokosų pluošto.
Žiemą padarykite tai savo orchidėjoms: atsidėkos įspūdingais žiedais
Jei esate pradedantysis, namuose auginamų orchidėjų priežiūra gali atrodyti kaip sudėtingas darbas, ypač žiemą, tačiau padarę tai atėjus šaltajam laikotarpiui ne tik išlaikysite jas per žiemą, bet ir kitąmet galėsite džiaugtis įspūdingais žiedais.
Orchidėjoms, kurios dažnai klaidingai laikomos lepiais augalais, iš tikrųjų reikia visai nedaug. Vienas iš svarbiausių dalykų – tinkama aplinka, panaši į jų gimtąją tropikų, pusiau dykumų aplinką.
Pabarstykite kepimo sodos savo kieme: rezultatas nustebins
Kepimo soda – tai ne tik puikus pagalbininkas virtuvėje, bet ir tikras lobis sodininkams! Šis nebrangus, biologiškai skaidus, netoksiškas produktas gali padėti apsaugoti augalus nuo kenkėjų ir ligų bei pagerinti augalo augimą.
Nesvarbu, ar esate pradedantis, ar patyręs sodininkas, kepimo soda gali tapti vienu iš svarbiausių jūsų įrankių. Skaitykite toliau ir sužinokite 10 genialių būdų, kaip ją panaudoti sode, kad gautumėte gausesnį derlių ir sveikesnius augalus.
Pasakė, ar reikia iškasti lelijas prieš žiemą: daugelis to nežino
Lelijos yra gana subtilios gėlės, kai kurios jų veislės atsparios šaltam orui. Lelijų svogūnėliai bijo net ne tiek temperatūros kritimo, kiek drėgmės, kuri atsiranda atėjus rudeniui. Be to, šio augalo svogūnėlius labai mėgsta pelės.
Šaltos žiemos taip pat kelia grėsmę lelijoms. Jei žiemos būna vidutinio šaltumo, bet kokios veislės lelijos gali ištverti. Esant dideliems šalčiams, svogūnėliai gali žūti.
Išlaikykite pelargonijas per žiemą: štai ką reikia daryti
Pelargonijos (Pelargonium) yra populiarios ir dažnai auginamos gėlės, kurios priklauso snaputinių (Geraniaceae) šeimai. Šio augalo gentis apima daugybę įvairių rūšių ir veislių, kurios išsiskiria lapais, žiedais ir kvapais.
Pelargonijos kilo iš Pietų Afrikos ir išplito visame pasaulyje dėl savo gražaus žydėjimo ir lengvos priežiūros.
Atlikėjas Paulius Stalionis parodė naujus namus: atskleidė, kokių sunkumų patyrė
Dainų autorius ir atlikėjas Paulius Stalionis kol kas su žmona gyvena naujakurių nuotaikomis. Sutuoktiniai persikraustė iš buto į namus, todėl dabar kuriasi naują aplinką. TV3 laidoje „Svajonių sodai“ šeima atvėrė savo sodybos duris ir pasidalijo, su kokiomis sodo problemomis jiems teko susidurti.
Netoli jūros įsikūrusi šeima apsigyveno Klaipėdoje – ramioje, gražioje vietoje, ir sakė, kad nors jūros nesimato, už kelių kilometrų kartais girdisi jos ošimas.
Padarykite tai savo augalų laistymo vandeniui: gėlės augs žaibo greičiu
Augalams labai svarbu gauti pakankamą drėgmės kiekį, o augintojams pasirinkti tinkamą vandenį jų laistymui. Ekspertai pataria, ką padaryti augalų laistymo vandeniui, kad gėlės augtų žaibiškai.
Augalams svarbus tinkamas vanduo, rašoma heyrooted.com. Būtina žinoti, kaip paruošti vandenį iš krano gėlių laistymui.
Vanduo iš čiaupo nėra nuodingas, tačiau jo vandens kokybei įtakos turi pridėtinės cheminės medžiagos ir procesai, kurie gali turėti neigiamą poveikį jūsų kambariniams augalams.
Įdėkite šią tabletę į vandenį: gėlės namuose apsipils žiedais
Norint padėti atsigauti nuo saulės spindulių arba kenkėjų ar ligų pažeistiems kambariniams augalams, gėlių augintojai rekomenduoja naudoti trąšas, paruoštas vaistinio preparato – acetilsalicilo rūgšties (aspirino) – pagrindu.
Naminės trąšos iš aspirino ir mielių padės atkurti kambarinius augalus.
Sudedamosios dalys
1 aspirino tabletė;
1 valgomasis šaukštas mielių;
1 litras šilto vandens.
Kaip paruošti?
Sutrinkite vieną aspirino tabletę.
Prieš žiemą padarykite tai chrizantemoms: rezultatas nustebins
Daugelis mano, kad chrizantemos yra tie augalai, kuriuos pasodinus galima juos pamiršti, tačiau norint, kad jos kitąmet nudžiugintų žiedais, svarbu jas tinkamai paruošti žiemojimui ir žinoti, kokio ilgio stiebus palikti.
Po kelių dienų stipresnių šalčių chrizantemų lapai paruduoja, augalas apmiršta. Tokios būklės augalo negalima palikti žiemą, tai yra ženklas, kad metas ruošti jį žiemojimui.
Jokiu būdu neišpilkite vandens po kiaušinių virimo: nustebsite, kur jis pravers
Jei dažnai mėgaujatės virtais kiaušiniais, verta įsidėmėti vieną naudingą gudrybę. Vandens, kuriame jie virė, neišpilkite, nes jame gausu vertingų medžiagų. Šis vanduo gali tapti puikia natūralia trąša augalams, praturtindamas dirvožemį. Kitą kartą išvirę kiaušinius leiskite vandeniui atvėsti ir panaudokite augalų laistymui.
Augalams ypač svarbus kalcis, nes jis padeda reguliuoti dirvožemio rūgštingumą.
Nelaikykite augalų šiose namų vietose: nuvys iš karto
Daugelis nori, kad jų namuose sužydėtų augalai, dėl to labai svarbu jiems parinkti tinkamą vietą. Ekspertai pataria, kuriose namų vietose geriau nelaikyti augalų, nes šie iš karto nuvys.
Vienas iš būdų siekiant užtikrinti visavertę augalo gyvenimo kokybę yra tinkamos gyvenamosios vietos jam parinkimas, rašoma lovethegarden.com.
Pasodinkite avietes šioje vietoje: augs daug geriau
Šalyje labai populiarios avietės. Tačiau pastaruoju metu sodininkai vis dažniau domisi gervuogių ir melsvauogių sausmedžių auginimu. Štai keli patarimai, norintiems užsiauginti gardžių uogų.
Svarbu atsižvelgti į augalo veislę ir jos savybes.
Avietės
„Polka“ – pasaulyje sparčiai plintanti remontantinė aviečių veislė, išsiskirianti geros kokybės uogomis ir ankstyvu derliumi. Uogos didelės, skaisčiai raudonos, tvirtos, labai skanios, išsiskiria gera kokybe net ir ilgokai po nuskynimo.
Pamačius tai ant rožės sodinuko – aplenkite jį: sode neprigis
Rožės visais laikais buvo tituluojamos tikra sodo klasika, tad bene pas kiekvieną sodininką galima aptikti bent jau vieną rožių krūmą.
Daugeliui kyla klausimas, kaip išsirinkti tokį rožių krūmo sodinuką, kad šis ilgus metus žydėtų ir praturtintų sodą savo spalvomis.
Tad pateikiame jums naudingų patarimų, kaip išsirinkti sveikus rožių sodinukus, rašoma promixgardening.com.
Nusipirkite šių augalų į miegamąjį: miegosite daug geriau
Jei naktį sunkiai užmiegate, yra paprastas būdas pagerinti ne tik poilsio kokybę, bet ir miegamojo atmosferą.
Jei jums yra sunku gerai išsimiegoti, yra paprastas būdas, kuris gali padėti pagerinti miegą, o tuo pačiu ir suteikia gyvybės miegamajam.
Augalai ne tik suteikia namams jaukumo, bet ir pagerina kambario oro kokybę bei sukuria raminančią aplinką.
Žolininkai šį augalą vadina aukso gysla: kiti apie jį nežino
Šio augalo lapų galite nusipirkti vaistinėje arba pavasarį rinkti patys. Tai varnalėšų lapai. Tikriausiai visi žino apie šio augalo šaknų gydomąjį poveikį plaukų stiprumui. Tačiau žolininkai teigia, kad varnalėšų lapai taip pat turi daug naudingų savybių žmogaus sveikatai.
Papasakosime, kokia yra varnalėšų lapų nauda ir kam jų nereikėtų vartoti.
Kokia varnalėšų lapų nauda žmogaus sveikatai?
Varnalėšos lapai turi detoksikacinį poveikį.
Namuose langai daugiau nerasos: įsigykite šių augalų
Ar jūsų langai namuose nuolat rasoja? Jeigu taip, gali būti, kad oras jūsų namuose yra per drėgnas.
Yra žinoma, kad oro drėgmė gali sukelti daugybę problemų, įskaitant odos išsausėjimą, galvos skausmus ir kvėpavimo takų ligas, rašoma jayscotts.com.
Problemų dėl drėgmės gali kilti bet kuriuo metų laiku.
Pasakė, ar būtina žiemai uždengti augalus: kiti mano neteisingai
Šaltukas gali apkandžioti lauke vazonuose žiemojančius augalus, todėl reikėtų jais pasirūpinti. Tačiau daugeliui kyla klausimas, kuriuos augalus, žiemojančius vazonuose, reikėtų apdangstyti, o kurių – ne.
Pirmiausia tai priklauso nuo augalo rūšies. Yra augalų, kurie puikiai peržiemoja nedengti visai nedideliuose vazonuose ir neiššąla.
Atspariausi spygliuočiai
Nedidelis vazonas šiuo atveju būtų kibiro dydžio, maždaug 10–20 litrų talpos. Vieni atspariausių yra spygliuočiai.
Pasodinkite šiuos augalus: kurmių neliks nė kvapo
Norint apsaugoti daržą nuo kurmių invazijos, nereikia griebtis cheminių priemonių. Tinkamai parinkti augalai gali padėti išvengti šių kenkėjų, nes jų kvapai atbaido jautrią uoslę turinčius kurmius.
Spalis yra puikus metas sodinti tokius augalus, kad kitą sezoną jie užtikrintų natūralią apsaugą.
Kaip iš daržų išvyti kurmius?
Yra daugybė rekomendacijų, kaip atsikratyti kurmių darželyje, sode, kieme.
Klaipėdiečių šeima šimtametę sodybą prikėlė naujam gyvenimui: pokyčiai stulbina
Kraštovaizdžio architektų Loretos ir Artūro Poškų sodyba, vadinama „Kaštainių sodu“, ne vienam praeiviui atima žadą. Tai – maždaug 135 metų sodyba, kurią supa jau ne vieną šimtą metų skaičiuojantys medžiai. Loreta ir Artūras tvirtina – prireikė 10 metų, kad aplinka atrodytų taip, kaip ji atrodo dabar.
Balindami medžius šiukštu nedarykite 1 klaidos: gali baigtis liūdnai
Balinimas apsaugo kamienus nuo pažeidimų šaltuoju metų laiku, kai medžiai neturi lapų ir negali apsisaugoti nuo ultravioletinių spindulių. Balinimas apsaugo nuo žiemospirgių, sunaikina infekcijas ir kenkėjus, esančius žievės paviršiuje. Tai nėra sudėtingas darbas, bet reikia žinoti keletą taisyklių ir jų laikytis.
Jeigu rudenį nenubalinome obelų, būtinai tai padarykime žiemą, kai tik leidžia oro temperatūra.
Nepamirškite to padaryti hortenzijoms: kitaip žiedų nesulauksite
Hortenzijos paprastai ištveria šaltas žiemas, tačiau atlikus vieną paprastą sodininkystės užduotį, galite suteikti gėlėms „postūmį“, kad kitais metais jos žydėtų gausiau ir sveikiau.
Hortenzijos yra tvirti augalai, atsparūs šalčiui, tačiau jas vis tiek reikia paruošti žiemai, kad kitais metais jos išaugintų didelius žydinčius žiedus.
Pabarstykite orchidėją šiais milteliais – apdovanos įspūdingais žiedais
Jei siekiate, kad jūsų orchidėjos džiugintų nepaprasta žiedų gausa, verta išbandyti naujus metodus. Vienas aistringas sodininkystės entuziastas atrado, kad naudojant du paprastus ingredientus, galima pasiekti, jog orchidėjos apdovanotų jus nuostabiais žiedais.
Orchidėjų priežiūra yra sudėtinga, tačiau šie du elementai gali užtikrinti gražų žydėjimą.
Pelėsį pamirškite visam laikui: įsigykite šių augalų
Drėgmė ir pelėsis eina koja kojon, todėl logiška, kad vonios kambarys gali tapti problemine zona. Nors įairūs ventiliatoriai ir oro sausintuvai padeda sumažinti pelėsio plitimą, taip pat galite apsvarstyti galimybę vonioje auginti augalus, sugeriančius drėgmę.
Nors augalai nepadės visiškai išvengti pelėsio, jie tikrai gali padėti jį sumažinti, rašoma bhg.com.
Kevinas Parkeris yra „The Greenery Garden and Home“ vyresnysis sodininkas.
Ragina sodinti šiuos augalus dabar: sodas atrodys daug gražiau
Rudenį sodinti spygliuočius Lietuvoje – išmintingas pasirinkimas, nes tai leidžia augalams tinkamai įsitvirtinti prieš šaltąjį sezoną. Tinkamai pasodinti spygliuočiai padės sukurti sveiką ir gyvybingą kraštovaizdį jūsų sode.
Čia pateikiame išsamų vadovą, kaip sėkmingai sodinti spygliuočius rudenį.
Tinkamo laiko pasirinkimas
Spygliuočių sodinimas rudenį turėtų prasidėti rugsėjo pradžioje ir tęstis iki spalio pabaigos, priklausomai nuo oro sąlygų.
Prieš žiemą būtinai padarykite tai hortenzijoms: kitąmet sulauksite įspūdingų žiedų
Hortenzijų paruošimas žiemai gali padėti jas apsaugoti nuo atšiaurių žiemos sąlygų. Hortenzijos žydi vėlyvą pavasarį, tačiau jas tinkamai prižiūrint prieš žiemą, žiedai džiugins daug ilgiau, o tinkamai paruoštos šaltajam sezonui kitąmet sukraus dar daugiau žiedų.
Hortenzijos yra ištvermingi ir šalčiui atsparūs žydintys augalai. Tai – daugiametės gėlės, puikiai augančios net ten, kur žiemomis vyrauja minusinė temperatūra.
Plinta stulbinanti nuotrauka iš Aukštaitijos: Lietuvos gamta rodo, ką moka
Lietuvos gamta šiemet krečia nematytus pokštus – nors ruduo jau beveik įpusėjo, daugybė augalų vis dar žydi.
Kaip socialiniuose tinkluose dalijasi Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, spalį pražydo daugybė įvairių augalų, o tai – ne vieną nustebinęs vaizdas.
Spalį vis dar gausu žiedų
Jūratės Banėnienės nuotraukomis pasidalijusi Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija priduria, kad, vis tik, vienam augalui žydėti dabar pats metas – tai grikiai.
Savo kieme šeimininkais nebūsite: už ne vietoje pasodintą augalą skiria 120 eurų baudas
Gyvenantys nuosavame name kiemo aplinką kuria ir puoselėja taip, kaip patys nori. Tačiau panašu, kad toks požiūris nėra teisingas. Netgi savo kieme tam tikrose vietose negalima sodinti medžių ir kitų augalų.
Vilnietė Augustė pasakojo, kad į namą, su vyru prieš 5 metus, persikėlė, nes norėjo tylos ir ramybės.
„Daugiabutyje to nebuvo, be to, auginame šunį, todėl sulaukdavome kaimynų skundų, kad jis loja ir jiems trukdo. Taigi, nepatenkinti kaimynai tik pagreitino sprendimą keltis į namą.
Šį vandenį orchidėjoms vadina magišku: rezultatas nustebins
Orchidėjos – tai ne tik nuostabaus grožio gėlės, bet jos taip pat reikalauja ypatingos priežiūros. Daugelis augintojų susiduria su iššūkiais, tokiais kaip pelėsis ant šaknų ar nusilpęs augalas, kurį sunku atgaivinti. Tačiau yra vienas paprastas, bet veiksmingas sprendimas – magiškas vanduo orchidėjoms, kuris padeda ne tik pašalinti pelėsį, bet ir sustiprina augalą.
Šis natūralus metodas gali atgaivinti jūsų orchidėjas, skatinti jų augimą ir užtikrinti ilgesnį žydėjimą.
Prieš žiemą padarykite tai rožėms: kitąmet nustebsite
Ruošiant rožes žiemai, svarbu tinkamai pasirūpinti jų apsauga, kad šios nuostabios gėlės sėkmingai peržiemotų ir pavasarį vėl džiugintų savo žiedais. Rožės, kaip ir daugelis kitų augalų, reikalauja specialaus dėmesio prieš prasidedant šalčiams, tačiau ypatingai svarbus yra tinkamas genėjimas ir tręšimas.
Šios priežiūros priemonės ne tik padeda stiprinti augalą, bet ir užtikrina, kad jis išgyvens žiemą bei toliau sveikai augs.
Jokiu būdu dabar to nedarykite rožėms: žiedų nesulauksite
Tai joks pokštas, o faktas. Tik stiprios, sveikos, prižiūrėtos rožės gali pasipriešinti nenuspėjamiems rudeniniams orams, žiemos staigmenoms ir pavasarinėms šalnoms.
Svarbu šiltajam metų laikui pasibaigus nesugadinti to, ko pasiekėte per sezoną.
8 patarimai rožėms
Neskubėkite dengti. Pirmosios šalnos – dar ne priežastis apkamšyti rožių krūmus, tai gana atsparūs šalčiams augalai.
Į vazoną namuose įkiškite degtuką: sako, kad rezultatas nustebins
„Šį gudrų būdą daugelis gėlių augintojų laiko paslaptyje – kambarinių augalų paprasčiausiai neatpažinsite“, – aiškina gėlininkai.
Gėlių augintojai dažnai griebiasi įvairių gudrybių, kad paskatintų kambarinius augalus žydėti ir kaupti žaliąją masę.
Į vazoną įkiškite degtuką
Vienas iš tokių metodų – degtukų naudojimas, kurių dėka pagerinama dirvos aeracija.
„Šis metodas jau išpopuliarėjo, tačiau daugeliui žmonių jis atrodo keistas, – aiškina gėlių augintojas.
Pamatę šį augalą Lietuvoje šiukštu nelieskite: gali baigtis mirtimi
Rudenį vis daugiau žmonių išeina į mišką – kas grybauja, kas ieško vaistinių augalų, kiti išeina paprasčiausiai pasivaikščioti, tačiau svarbu nepamiršti, kad gamta mus apdovanoja ne tik gražiais, kvepiančiais ir naudingais augalais bei uogomis – kai kurie jų yra mirtinai nuodingi. Specialistės pastebi, kad rudenį daugelį suvilioja ryškios augalų uogos, o jų paragavus gali grėsti net mirtis.
Išlaikykite pelargonijas per žiemą: štai ką reikia žinoti
Pelargonijos (Pelargonium) yra populiarios ir dažnai auginamos gėlės, kurios priklauso snaputinių (Geraniaceae) šeimai. Šio augalo gentis apima daugybę įvairių rūšių ir veislių, kurios išsiskiria lapais, žiedais ir kvapais.
Pelargonijos kilo iš Pietų Afrikos ir išplito visame pasaulyje dėl savo gražaus žydėjimo ir lengvos priežiūros.
Langai namuose nerasos: pasistatykite šiuos augalus
Kambariniai augalai ne tik suteikia spalvų ir gyvybės namams – jie puikiai padeda natūraliai reguliuoti drėgmę patalpose. Todėl jeigu norite, kad namuose nerasotų langai, pasistatykite augalus.
Drėgmę surenkančius augalus galite laikyti patalpose, kur svyruoja drėgmės lygis, pavyzdžiui, vonios kambaryje arba virtuvėje. Yra ne vienas ir ne du augalai, kurie gali padėti kovoti su rasojančiais langais, rašo homesandgardens.com.
Hortenzijų ekspertė ragina tai padaryti dabar: jos augs daug geriau
Hortenzijos – vienos populiariausių dekoratyvinių sodo augalų, kurios sužavi savo dideliais, spalvingais žiedais. Rudenį, kai artėja šaltasis metų sezonas, svarbu pasirūpinti šiomis gėlėmis, kad jos išgyventų žiemą ir atsigautų kitą pavasarį.
TV3 laidoje „Svajonių sodai“ agronomė Jonata Pauraitė dalijasi praktiškais patarimais, kaip tinkamai pasiruošti hortenzijų priežiūrai, kad jos žydėtų gausiai ir būtų apsaugotos nuo šalčio.
Radę tokį Lietuvos augalą šiukštu jo nelieskite: paaiškino, kodėl
Vakarinėje Lietuvos dalyje auga ypatingi augalai – vandeninės plaumonės. Specialistai įspėja, kad tai saugoma rūšis, kuriai gresia išnykimas.
Vandeninės plaumonės Lietuvoje sutinkamos mažai kur, socialiniuose tinkluose pranešė Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcija.
Šis augalas – saugomas
Geltonais žiedais akį traukiantiems vandens augalams kyla grėsmė išnykti, didžiausią pavojų kelia vandens pertręšimas, todėl šis augalas saugomas.
Ragina dabar sodinti šiuos augalus sode: rezultatas nustebins
Rugsėjis – tinkamiausias laikas tvarkyti senus gėlynus ir formuoti naujus. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip prižiūrėti augalus, ir patarsime, kaip pasiruošti žiemai.
Šis laijas yra pats tinkamiausias susitvarkyti senuosius gėlynus bei formuoti naujuosius.
Sodinimas ir tręšimas
Rugsėjo pradžioje sodinkite narcizus, hiacintus ir krokus, o paskutinį mėnesio dešimtadienį – tulpes. Vėliau pasodinti nespėja įsišaknyti, sunkiau žiemoja.