Gyvūnų elgsenos specialistė daktarė Annie atsakė į dažnai užduodamą klausimą, kodėl jų katė nuolat juos kandžioja, ir paaiškino skirtingas priežastis, dėl kurių jūsų katė gali jums įkąsti, rašo express.co.uk.
Kodėl katė kandžiojasi?
„Norite tikėkite, norite ne, bet kai kurie kačių įkandimai iš tikrųjų rodo draugišką kačių elgesį, tai vadinama erzinimu, – paaiškino Annie. – Šie įkandimai įprastai būna labai švelnūs ir įvyksta tada, kai jūsų katė yra labai atsipalaidavusi.“
Ji paaiškino, kad tokie įkandimai nėra agresyvūs, odą pažeidžiantys įkandimai, o švelnesni pakramtymai.
Jūsų katės kūno kalba tuo metu greičiausiai bus rami, jos kūnas bus nukreiptas į priekį, iš dalies užmerktos akys, murkimas.
Antroji priežastis, kurią ji nurodė, kodėl katės gali jums įkąsti, gali būti „agresija žaidžiant“.
„Tokie įkandimai paprastai būna stipresni nei pirmojo tipo įkandimai ir katės kūno kalba labai skiriasi, – sakė Annie. – Toks įkandimas pasireiškia tada, kai katė yra fiziologiškai susijaudinusi ir ieško išeities. Žaisdamos katės kanda, nes buvo išmokytos žaisti agresyviai.“
Jei manote, kad jūsų katė žaisdama tampa agresyvi, galite atkreipti dėmesį į tokius požymius: išsiplėtę vyzdžiai, didesnė kūno įtampa, kai katė yra aktyvesnė ir daugiau juda, į priekį atsuktos ausys.
Jei norite sustabdyti agresiją žaidimų metu arba užkirsti jai kelią, Annie rekomenduoja savo katėms skirti daugiau suplanuotų žaidimų sesijų, kad jos galėtų tinkamai išlieti savo energiją.
„Gali tekti su savimi nešiotis žaislų ir skanėstų, kad sėkmingai nukreiptumėte jų dėmesį, – sakė ji. – Jei katės nenori atstoti, pasidarykite joms kuo neįdomesni. Jokio kojų judinimo, bėgimo nuo jų – būkite joms nuobodūs.“
Tada daktarė Annie dar kartą paaiškino, kaip svarbu suplanuoti žaidimų sesijas, kurios suteiks katėms galimybę naudotis žaislais ir suprasti, kad yra smagių būdų žaisti nesikandžiojant.
Trečiasis įkandimo tipas yra glostymo sukelta agresija, kuri atsiranda dėl fizinės stimuliacijos, aiškino Annie.
Tam, kad išvengtumėte šio tipo įkandimų ir agresijos, ji siūlo glostymo seansus daryti trumpus, maždaug po 3-5 sekundes, o po to nutraukti kontaktą ir stebėti katės kūno kalbą.
„Jei pastebite didėjančio susijaudinimo požymių, pavyzdžiui, miaukimo, ausų judėjimo į šoną, uodegos vizginimo, odos trūkčiojimo, bet kurį iš šių požymių, toliau neglostykite“, – sakė Annie.
Paskutinė priežastis, dėl kurios jūsų katė gali įkąsti, yra ta, kad augintinis taip nori paprašyti daugiau erdvės. Annie paaiškino, kad tokie įkandimai paprastai pasitaiko tik tada, jei nekreipėte dėmesio į katės bandymus įspėti jus apie diskomfortą ar baimę kitais subtiliais ženklais.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!