Svarbu žinoti, kokia atsakomybė gresia už šuns paleidimą be antsnukio.
Perspėjo dėl baudų
Žinia apie gresiančią atsakomybę socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo Aplinkos apsaugos departamentas, nurodydamas administracinių baudų dydį.
„Raginame pasirūpinti, kad gamtoje jūsų augintinis nekeltų pavojaus laukiniams gyvūnams ar aplinkai.
Primename: miške paleisti šunį be antsnukio draudžiama net tada, kai atrodo, kad aplink nėra kitų žmonių ar gyvūnų.
Šuo privalo būti vedamas už pavadėlio, o antsnukis reikalingas tada, kai augintinis vaikšto laisvai. Neatsakingai paleistas šuo gali nusivyti laukinį gyvūną, padaryti žalos aplinkiniams ar jų turtui.
Praėjusiais metais Anykščių rajone neprižiūrėtas šuo pabėgo iš šeimininko valdos, nuklydo 350 metrų ir sunkiai sužalojo stirnos patiną.
Žala gamtai įvertinta 2354,80 eurų ir šiais metais iš atsakingo asmens teismas priteisė administracinę baudą ir žalos atlyginimą“ – įraše rašė jie.
Kaip skelbiama Aplinkos apsaugos departamento pranešime, Miške paleisti šunį be antsnukio draudžiama, net jei esate tikri, kad aplink nėra kitų žmonių ar gyvūnų. Šuo privalo būti vedamas už pavadėlio, o antsnukis būtinas tada, kai augintinis yra be pavadėlio.
Visi miškai yra ir medžioklės plotai, kur už palaidus šunis šeimininkui gali būti taikoma administracinė atsakomybė. Fiziniams asmenims už šį pažeidimą gresia bauda iki 50 eurų.
Medžioklės taisyklės numato, kad medžiokliniai šunys medžioklės plotuose gali būti naudojami tik tam numatytomis sąlygomis – turint visus būtinus dokumentus ir tik leidžiamu laikotarpiu. Tai gali būti pvz., medžioklė varant, medžioklinių šunų parengimai medžioklei ar lauko bandymai, varžybos.
Kitais atvejais, šunys medžioklės plotuose privalo būti vedžiojami tik su pavadėliais. Pažeidus šias taisykles, gresia bauda iki 90 eurų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!