• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Einant į tualetą, dažniausiai baiminamasi dėl to, jog unitazų dangčiai kaupia mikrobus, ypač viešuosiuose tualetuose. Tačiau didžiausią riziką kelia tai, kaip elgiamės tualete.

Einant į tualetą, dažniausiai baiminamasi dėl to, jog unitazų dangčiai kaupia mikrobus, ypač viešuosiuose tualetuose. Tačiau didžiausią riziką kelia tai, kaip elgiamės tualete.

REKLAMA

Vien nuo minties apie mikrobus, slypinčius ant unitazo dangčio, kyla paranoja, tad siekdami sumažinti kontaktą tiek vyrai, tiek moterys naudojasi tualetu pritūpę. Pasak ekspertų, pritūpdami virš klozeto, kad išvengtumėte kontakto su mikrobais, galite padaryti daugiau žalos savo sveikatai.

Pataria nesinaudoti tualetu pritūpus

Daugelis, ypač viešo naudojimo vietose, bijo ant paviršių besikaupiančių mikrobų ir stengiasi turėti su jais kuo mažesnį kontaktą. Tačiau įvairių mikrobiologų nuomone, bakterijų perdavimas per paviršinį kontaktą viešuose tualetuose mažai tikėtinas, rašo express.co.uk.

Tačiau tai, ką darome, kad išvengtume bet kokio kontakto su unitazo dangčiu, gali pakenkti. Gydytoja Preethi Daniel „her.ie“ sakė:

REKLAMA
REKLAMA

„Pritūpimas, kad neliestume unitazo dangčio, ir beprotiškas skubėjimas kuo greičiau pasišlapinti ir išeiti iš tualeto kabinos gali sukelti šlapimo takų infekciją.

REKLAMA

Pilnai neištuštinant šlapimo pūslės, skubant arba pritūpus, kūną potencialiai veikia kenksmingos bakterijos.“

2020 metais mokslininkai išsiaiškino, kad šlapinimasis pritūpus keičia šlapinimosi mechanizmus. Jie pažymėjo, kad žalingas poveikis buvo kumuliacinis ir galiausiai sukėlė komplikacijas, tokias kaip dubens dugno disfunkcija.

Užsikrėtimai mažai tikėtini

Stephanie Bobinger, Ohajo valstijos universiteto ekspertė, aiškino: „Dubens dugno disfunkcija gali apimti raumenų silpnumą, pernelyg didelį aktyvumą ir koordinacijos sutrikimus. Kai pritupiate, jūsų klubai turi jus išlaikyti ore. Be to, pritūpus nuteka ne visas šlapimas.

REKLAMA
REKLAMA

Šlapimo kelias yra sutrikęs, jis nėra toks atviras. Gali keistis srovė, o tam, kad ištuštintumėme pūslę, ugdosi nauji įpročiai.“

S. Bobinger paaiškino, kad dubens dugnui daromas spaudimas sukelia tolimesnes problemas. Dėl šių priežasčių naudingiau sėdėti ant klozeto, o ne pritūpti. Be to, WebMD teigia, kad dauguma ligas sukeliančių bakterijų išgyvena tik trumpą laiką, todėl rizika užsikrėsti yra minimali.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viešuose tualetuose aptinkamos streptokokų, stafilokokų ir įvairių lytiniu keliu plintančių ligų bakterijų. Abigail Salyers, Amerikos mikrobiologijos draugijos prezidentė, sakė:

„Niekas niekada nebuvo užsikrėtęs lytiškai plintančiomis infekcijomis nuo unitazo dangčio, nebent ant jo užsiimdavo seksu.“

P. Daniel pridūrė: „Kad užsikrėstumėte šiomis ligomis, bakterijos turėtų būti tiesiogiai pernešamos nuo unitazo dangčio į jūsų lytinius organus arba patekti per atvirą žaizdą ant kojų ar sėdmenų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų