Savo minčių bijoti nereikia, bet naudinga jas išmokti kontroliuoti
Ar teko ką nors girdėti apie meditaciją? Meditacija Jums gali būti naujas, dar nepažintas ir neatrastas būdas iš naujo pažinti save ir išmokti visapusiškai suvokti būtent šį, nepakartojamą ir negrįžtamą dabarties momentą. Išmokus tinkamai medituoti galima ne tik pajusti ramybės, atsipalaidavimo ir pasitenkinimo jausmą, tačiau ir suprasti, kad visas mintis ir jausmus įmanoma toleruoti, pakęsti – jų nereikia bijoti ar vengti.
Meditacija – geras poilsis per trumpą laiką
Teigiama, kad medituojant galima gana neblogai pailsėti per gana trumpą laiką, tačiau tam reikia šiek tiek įgūdžių ir pastangų. Tikima, kad meditacija ne tik mažina nerimą ir stresą, bet ir padeda geriau save pažinti. Kai kuriais moksliniais tyrimais įrodyta, kad užtenka kasdienės pusvalandį trunkančios meditacijos tam, kad palengvėtų nerimo sutrikimai ir depresija. Iš pradžių gali būti sunku susikaupti ir nepasiduoti vis krypstančiam minčių srautui ir išoriniams dirgikliams, tačiau kasdien tam skiriant nuoseklaus laiko, bėgant savaitėms galima pasiekti labai neblogų rezultatų.
Meditacija – įvairių technikų visuma
Moksline prasme meditacija yra įvairių technikų visuma, padedanti kontroliuoti ir treniruoti asmens dėmesį. Meditacijos tikslas – gebėjimas visiškai valdyti savo dėmesį ir nukreipti jį ten, kur norisi pačiam. Medituojant galima pasiekti visiškai ramią, emociškai stabilią ir netgi malonią būseną. Meditacija naudinga ne tik užsiėmimo metu, bet ir gyvenime – ji padeda savo mintis bei dėmesį kreipti nuo blogų dalykų ir susikoncentruoti ties tuo, kas malonu. Paprastas pavyzdys – galime liūdėti, kad šiandien labai prastas oras ir neįmanoma išeiti į lauką, bet kur kas naudingiau galvoti, kad tai netgi puiku – bus galima jaukiai paskaityti knygą namuose, susisukus į minkštą apklotą. Žinoma, tai labai primityvus pavyzdys, bet esmė turėtų būti aiški. Reguliarus meditacijos praktikų taikymas tiesiog padeda tausoti energiją ir manoma, kad netgi po truputį keičia smegenų chemiją bei struktūrą.
Kiekvienam galima atrasti sau tinkamiausią techniką
Nereikėtų galvoti, kad meditacija – tai ilgas ir nuobodus sėdėjimas ant kilimėlio užmerkus akis. Tiesą sakant, meditacijos rūšių bei technikų yra pačių įvairiausių. Kiekvienas mūsų gali atrasti sau tinkamiausią būdą/ techniką ar pratimus, galinčius padėti nukreipti savo dėmesį į garsus bei vaizdus, tam tikrų žodžių ar sakinių, dar vadinamų mantromis, kartojimą ar kvėpavimą. Taip pat siūloma nukreipti savo mintis į kūno pojūčius ar į dabarties momento akimirką. Paskutiniu metu ypatingai populiarėja dėmesingas įsisąmoninimas, dar vadinamas Mindfulness, mat jis itin tinkamas šiuolaikiniam, skubančiam ir daug streso patiriančiam žmogui.
Pasirūpinkite savo fizine ir emocine sveikata, taikydami natūralų metodą
Meditacija dažnai derinama su aromaterapija. Pavyzdžiui, eterinis levandų aliejus – nuo seno žinoma visiškai natūrali, kvapni ir veiksminga augalinė priemonė, padedanti sutelkti gyvybines organizmo galias ir geriau pailsėti. Kokybiškas levandų aliejus labai tinkamas aromaterapijai, kuria siekiama malšinti lengvą nerimą ir įtampą bei gerinti miegą.
Jei kamuoja lengvas nerimas ir lengvi miego sutrikimai, gali padėti nereceptiniai augaliniai vaistiniai preparatai. LILANDOR yra tradicinis augalinis vaistinis preparatas, skirtas lengvam nerimui malšinti ir miegui palengvinti. Šis vaistinis preparatas yra tradicinis augalinis preparatas. Visada būtina vartoti šį vaistą tiksliai kaip aprašyta jo pakuotės lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką, nes neteisingai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.
Straipsnį parengė: „Berlin Chemie“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!