• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atėjus vasarai, miško gėrybių rinkimo mėgėjai jau gali džiaugtis pirmuoju grybų derliumi. Mūsų šalies miškuose grybautojai randa įvairių grybų rūšių – nuo voveraičių iki baravykų, raudonviršių ir lepšių. Šį sezoną grybautojai dalinasi savo sėkmingais radiniais ir pasakoja apie geriausias grybų rinkimo vietas.

Atėjus vasarai, miško gėrybių rinkimo mėgėjai jau gali džiaugtis pirmuoju grybų derliumi. Mūsų šalies miškuose grybautojai randa įvairių grybų rūšių – nuo voveraičių iki baravykų, raudonviršių ir lepšių. Šį sezoną grybautojai dalinasi savo sėkmingais radiniais ir pasakoja apie geriausias grybų rinkimo vietas.

REKLAMA

Grybų jau galima rasti įvairiuose mūsų šalies kampeliuose. Štai Robertas Kudirka su būsimu uošviu Merkinės apylinkėse surinko net apie 15 litrų miško gėrybių: „Visi grybai praktiškai voveraitės, pasitaikė keli baravykai, bet vasaros metu taip anksti išdygę dažniausiai būna sukirmiję.

Grybų dažniausiai ieškau žinomose sau vietose, kur yra jaunuolynai – prie jaunų pušų ar berželių.“

Gintarė Mincienė 11 kilogramų voveraičių rado Varėnos rajono miškuose. „Jų dažniausiai ieškome Dzūkijos miškų samanotose, atvirose vietose, šlaituose“, – sako Gintarė.

REKLAMA
REKLAMA

Loreta Panevėžio rajone rado ne tik voveraičių, bet ir raudonikių bei baravykų. „Gėrybių ieškau ten, kur yra mišrūs miškai. Grybais mėgavomės tryse net 2 dienas, nes visos gėrybės buvo nepažeistos ir labai skanios“, – dalinasi panevėžietė.

REKLAMA

O Kristina Sriubikienė surado tikrą grybų įvairovės aukso puodą: Panevėžio Žaliojoj girioje aptiko raudonviršių, baravykų, voveraičių, kazlėkų ir lepšių: „Grybus renku tik Žaliosios girios jaunuose eglynuose ir beržynuose.“

Saldutiškio apylinkėse Karolina Užkurėlienė taip pat rado voveraičių ir kazlėkų: „Radome juos miškelių pakraščiuose, šalia takelių, kur šiek tiek drėgniau.“

Miškai net traška nuo sausros

Džiugi žinia išsiilgusiems šviežių grybų: miškuose pasirodė pirmosios voveraitės, žmonės jau randa ir kitokių grybų, sako, net vasarinį baravyką pavyko aptikti. TV3 žinių reportaže, patyrę grybautojai tikino, kad taip anksti išdygusių voveraičių dar neteko matyti ir jų rinkti gegužės mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA

Tik štai bėda – miškuose labai sausa ir grybai neauga taip greitai, kaip norėtųsi. Alytiškė Gražina su bičiule išsiruošė, kaip pačios sakė, į grybų žvalgybą. Moterys žino vietas, kur auga voveraitės, tad nusprendė patikrinti ar galima skelbti grybavimo sezono atidarymą. 

Gražina grybauja daugybę metų ir nors faktas akivaizdus – voveraičių pilnas miškas – patyrusi grybautoja vis tiek stebisi: nėra tekę taip anksti jų rinkti

Anot moters, įprastai voveraičių sezonas prasideda apie birželio vidurį. 

„Jau jų nemažai yra, tik kad dar labai mažos. Neverta imti didelių krepšių ar kibirų ir lėkti į mišką su dalgiais, nes dar tik sriubytei galima menkai pasirinkti“, – TV3 žinioms pasakojo grybautoja iš Alytaus Gražina Bubienė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaizdas miškuose grybautojus ir džiugina, bet ir neramina. Saulė užkepino, miške net traška nuo sausros. 

Gražina sakė, kad jei dabar gerai užlytų – voveraitės atsigautų ir derlius būtų tikrai geras. Miškuose jų daug, bet nuo kaitros susitraukusios ir nustojo augti. Moteris sako, kad jau yra ir kitokių grybų, bet irgi sausra trukdo augti.

„Tiesa, radau vieną padžiovintą lepšiuką, su gyventojais, ir porą kazlėkiukų. Tokia šiandienos apžvalga miškų“, – sakė Gražina. 

REKLAMA

Dalinasi prognozėmis apie artėjantį sezoną

Dzūkė sakė, kad prasidėjęs grybų sezonas jai ne tik smagus pasivaikščiojimas po mišką ir gardūs pietūs, bet ir pragyvenimo šaltinis. Moteris visą vasarą ir rudenį renka miško gėrybes bei jas pardavinėja. 

„Ir valgau, daugiausiai, kaip būna sezonas, renku ir į turgų. Papildomos lėšos, nes pensija maža. Ką jau duoda miškas, tuo ir naudojuosi“, – pasakojo grybautoja. 

Gražina turi vilčių, kad lietaus gamta nepagailės ir šiemet grybų sezonas bus neblogas. Sako, daug metų stebi vieną reiškinį ir jis dar niekada nenuvylė. Jei yra bobausių – esą bus ir kitokių grybų. O bobausių šiemet buvo nemažai.

„Grybauji, susitinki kokį senolį. Na, ir pasikalbi. Tai man vienas senolis sakė: jei miške yra bobausių, tai žinokit bus ir baravykų, ir šilbaravykių. Jei nėra bobausių – tai ir tų nebus“, – teigė Gražina. 

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų