TV3 laidoje „Svajonių sodai“ agronomė Jonata Pauraitė dalijasi praktiškais patarimais, kaip tinkamai pasiruošti hortenzijų priežiūrai, kad jos žydėtų gausiai ir būtų apsaugotos nuo šalčio.
Kaip susikurti nedidelį hortenzijų parkelį?
Agronomė J. Pauraitė savo hortenzijas pasodino prieš maždaug trejus metus, palikdama apie metrą tarpo tarp augalų ir du metrus tarp eilių. Kadangi neturi daug laiko ravėjimui, Jonata po augalais patiesė dangą ir supylė akmenėlius – tai leidžia praktiškai atsisakyti priežiūros darbų, išskyrus svarbiausią – genėjimą.
Pasak jos, hortenzijų genėjimas yra būtinas, kad gėlės „neišgultų“ ir išlaikytų savo formą bei gausų žydėjimą.
„Priežiūra paprasta – kai tik turiu laiko, geniu hortenzijas, dažniausiai rudenį, nes pavasarį tam sunkiau rasti laiko. Genėdama šalinu smulkius ūglius, palieku tik storiausius. Skaičiuoju iki trečio pumpuro ir pagal tai kerpu visas šakas“, – atskleidžia ji.
Paklausta, kiek maksimaliai nuo žemės galima palikti hortenziją, Jonata teigia: „Viskas priklauso nuo to, kokio aukščio norite augalų kitais metais. Aš dažnai kerpu gana drastiškai, tačiau per metus hortenzijos vis tiek atauga. Tai augalas, kurio nereikia bijoti genėti – jis greitai atsigauna“.
Jonata pastebi, kad šių metų pavasaris buvo itin nedėkingas tiek hortenzijoms, tiek rožėms dėl dažnų šalnų.
„Mano hortenzijos nukentėjo net tris kartus – jos pradėdavo sprogti, bet dėl šalnų vėl nušaldavo. Lygiai taip pat nukentėjo ir rožės,“ – pasakoja ji.
Atskleidė, kuo tręšti hortenzijas
Agronomė pasakoja, kad prie hortenzijų buvo beriamos trąšos, kurios tirpdavo ir maitindavo augalus. Pirminis tręšimas buvo toks, o vėliau hortenzijos dar du kartus buvo tręšiamos šilauogėms skirtomis trąšomis, kurios parūgština dirvožemį. Tai labai svarbu hortenzijoms, kad išlaikytų ryškią spalvą.
„Hortenzijai užauginti didelius žiedynus reikia daug energijos, o ją tegali suteikti vanduo su maisto medžiagų gausa“, – priduria specialistė.
Moters teigimu, ji šiemet rudenį planuoja hortenzijas pamaitinti prieš prasidedant žiemos sezonui: „Noriu, kad jos dar prieš žiemą gautų startą, pasimaitintų, o pavasarį, kai sąlygos leis, būtų sočios ir greitai atsigautų“.
Ji taip pat sodindama hortenzijas nenaudojo durpių, o reikalingą dirvos rūgštingumą augalams suteikė trąšų pagalba.
„Durpės atsisakyta dėl drėgmės, nes jai reikia daug vandens, kad ji palaikytų visą drėgmę. Viskas natūraliai sodinta į juodžemį. Nereikia bijoti, kad šilauogei ar hortenzijai reikalinga rūgštesnė žemė – aš perku substratą, kuris yra rūgštinantis.
Lygiai tą patį galime pasidaryti tręšimo metodu – dažniau tręšdami užrūgštiname terpę, kurioje auga augalas, ir neturime jokių problemų. Viskas yra įmanoma, jei taisyklingai maitini augaliukus“, – pabrėžia moteris.
Laidą „Svajonių sodai“ žiūrėkite sekmadienį, 11.00 val., tik per TV3.