Kartais patys žiedai būna mažesni arba krūmai gali turėti tik kelis žiedus, o kartais net atrodo, kad žiedai it nupešioti, rašo express.co.uk.
Jill Drago, „All About Gardening“ sodininkystės ekspertė, sakė: „Jei laikysitės kai kurių patarimų, jūsų hortenzijų žydėjimo sezonas bus ilgesnis“.
Norint paskatinti hortenzijų žydėjimą, vilioja mintis augalus tręšti, deja, aklas tręšimas gali tik pakenkti. Specialistė pasiūlė atlikti „lengvai atliekamą“ dirvožemio tyrimą, kuris tiksliai pasakys, kokių maistinių medžiagų dirvoje yra ir kokių gali trūkti.
Įsitvirtinus hortenzijai, jai nereikia didelės priežiūros, pakanka ją tręšti
Jill paaiškino: „Geriausias hortenzijos tręšimo būdas – aplink augalo pagrindą naudoti mėšlą arba kompostą. Tai ne tik duoda puikių rezultatų, bet ir, laikui bėgant, pagerina jūsų dirvožemio sąlygas. Visiems žydintiems augalams reikia fosforo“.
Rinkitės trąšas žydintiems krūmams ir medžiams ‒ lėto atpalaidavimo formulė bus geriausias pasirinkimas.
Sodininkai perspėjami netręšti hortenzijų po rugpjūčio mėnesio, nes augalai jau ruošiasi užmigti, o tręšimas tik pakenks sekančio sezono žiedams.
Kad hortenzijos ilgiau žydėtų, sodinant augalus būtina jiems suteikti pakankamai vietos. Nors gali kilti pagunda sodinti augalus arti vienas kito, kad jie greičiau užpildytų sodo erdvę, tai gali pakenkti bendrai augalo sveikatai, įskaitant žydėjimą.
Sodininkystės specialistė sakė: „Pagrindinė problema, kai sodinate per arti, yra oro srauto trūkumas. Jei augalas neturės pakankamai erdvės kvėpuoti, ims pulti grybelinės ligos ir pažeis augalą. Gėlių pumpurai ir patys žiedai nėra apsaugoti nuo grybelinių ligų, iš tikrųjų dėl šių ligų gali labai pakisti žiedų spalva ir hortenzijos gali nustoti augti“.
Jei auginate per arti viena kitos pasodintas hortenzijas, galite padaryti keletą dalykų kad sumažintumėte minėtas problemas.
Hortenzijos žinomos kaip didelės vandens mėgėjos
Jill perspėjo: „Jei augalas negaus pakankamai vandens, jis patirs stresą ir pereis į „išgyvenimo režimą“, daugiausia dėmesio skirdamas šaknims ir lapams ‒ šios dvi sistemos palaiko augalo gyvybę. Žiedai atima daug energijos iš augalo, ir nors jie pritraukia apdulkintojus, jie nėra būtini hortenzijų išlikimui“.
Nesunku pastebėti hortenzijos žiedus, kuriems reikia vandens. Žiedlapiai ima blukti ir praranda blizgesį. Kitas būdas pastebėti, ar hortenzijai reikia vandens, yra apžiūrėti lapus ‒ jie ima linkti žemyn.
Pasak ekspertės, „puikus būdas“ užtikrinti, kad hortenzijos sukrautų „didžiausius ir ryškiausius žiedus“ ‒ jas tinkamai genėti. Tai gali būti sudėtinga, tačiau tikrai bus verta, kai pamatysite, kad jūsų sodą ilgesnį laiką puoš hortenzijų žiedai.
Jill sakė: „Norėdami pradėti, svarbiausia žinoti, kad hortenzijos žydi dviem būdais: nauji ūgliai ir senos šakelės. Jei dirbate su naujomis žydinčiomis šakomis, tikrai negalite suklysti, tačiau geriausia genėti yra rudenį, žydėjimui pasibaigus. Senų šakų paprastai nereikia daug genėti.
Geriausia bus, kai paliksite jas laisvai augti ir genėsite tik tam, kad formuotumėte krūmą ar pašalintumėte senus peržydėjusius žiedus“.
Hortenzijas paprastai reikia genėti nuo balandžio iki birželio mėnesio.
Teisingas pastebėjimas rašo be tik parašyti.