Ši stebuklinga gėlė taps tikra jūsų sodo puošmena ir pripildys jo orą neįtikėtino vanilės aromato. Joks kitas augalas nesukurs tokios jaukumo ir švelnumo atmosferos!
Kodėl verta sodinti heliotropą
Ji pasižymi nepakartojamu vanilės aromatu. Heliotropo išvaizda stulbinanti: jo maži, bet sodrių spalvų žiedai gali būti violetiniai arba balti. Tačiau tikrasis jos išskirtinumas – unikalus vanilės aromatas, apgaubiantis sodą ir sukuriantis prabangaus kurorto pojūtį.
Kvapas švelnus, bet išliekantis, jį galima užuosti net per atstumą, keliantis malonias asociacijas su namų kepiniais.
Auginti heliotropus visai nesudėtinga. Jis puikiai jaučiasi ir atviroje saulėje, ir lengvame pavėsyje. Šį augalą galima sodinti atviroje dirvoje arba auginti vazonuose balkone ar terasoje.
Svarbiausia nepamiršti jo reguliariai laistyti ir puoselėti dirvožemį. Dėl savo nepretenzingumo ir ištvermingumo heliotropas yra puikus pasirinkimas net pradedantiesiems sodininkams.
Vienas pagrindinių šio augalo privalumų – atsparumas kenkėjams. Jums nereikės nuolat kovoti su vabzdžiais, nes heliotropas nėra linkęs sirgti daugeliu ligų. Tai labai supaprastina priežiūrą ir leidžia mėgautis grožiu be nereikalingų rūpesčių.
Pritraukia naudingus vabzdžius
Dar vienas įdomus faktas yra tas, kad heliotropo kvapas traukia ne tik žmones, bet ir naudingus vabzdžius, pavyzdžiui, bites ir drugelius.
Jie atlieka svarbų vaidmenį natūraliai apdulkinant sodą, padeda augti ir vystytis kitiems augalams. Taigi sodindami heliotropus ne tik pagražinsite savo sklypą, bet ir prisidėsite prie ekosistemos palaikymo.
Suteikia sodui rafinuotą išvaizdą
Užburiantis heliotropo kvapas puikiai dera su kitomis gėlėmis ir sukuria unikalią kompoziciją. Tai ypač išryškėja vakare, kai kvapas tampa dar intensyvesnis.
Jei norite, kad jūsų sodas taptų ypatingas ir suteiktų jam rafinuotumo bei aromato, būtinai pasodinkite heliotropą – šią tikrą „vanilės svajonę“.
Kaip sėti heliotropų daigus?
Rekomenduojama heliotropų daigus sėti sausio pabaigoje, vasarį arba kovo pradžioje.
Tam reikia paruošti dirvos mišinį, sumaišant keturias dalis durpių su viena dalimi smėlio.
Paruoštas dirvožemio mišinys supilamas į dubenį, sutankinamas lenta, tada paviršiuje tolygiai išbarstomos heliotropų sėklos. Tada jos lengvai padengiamos plonu to paties mišinio sluoksniu (ne daugiau kaip 1-2 mm).
Kad būtų sukurtas šiltnamio efektas, sėja uždengiama stiklu ir pastatoma šiltoje vietoje, kur palaikoma 18-20 °C temperatūra.
Pirmieji daigai gali pasirodyti ir penktą, ir dvidešimtą dieną. Kai tik tai įvyksta, stiklą reikia nuimti, o indą su daigeliais perkelti ant palangės.
Šiuo etapu daigams nereikia ryškaus apšvietimo – jie gali normaliai vystytis ir esant vidutiniam apšvietimui. Optimali temperatūra jų augimui yra 20-22 °C.
Kai daigai turi du tikruosius lapelius, juos reikia persodinti į atskirus maždaug 9 cm skersmens vazonėlius, naudojant tą patį dirvožemio substratą. Po persodinimo daigus reikia gerai palaistyti. Praėjus dviem savaitėms po pikavimo augalus reikėtų patręšti specialiomis daigams skirtomis trąšomis.
Heliotropus į lysvę reikėtų persodinti birželio pradžioje, kai praeina naktinių šalnų grėsmė. Kad augalas sėkmingai augtų, jam reikia saulėtos vietos, derlingos, purios ir gerai drenuotos dirvos, kurioje gausu humuso.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!