(atostogos:15-25 laisvų dienų)
Google yra labai viliojanti vieta. Kompanija siūlo viską nuo nemokamo maitinimo iki būstinėje įsikūrusio gydytojo paslaugų. Todėl visai nenuostabu, kad kompanija gali pasigirti ir įspūdinga atostogų politika.
Google darbuotojai gauna 15 dienų atostogų per pirmuosius darbo metus kompanijoje, 20 dienų po ketverių metų ir 25 dienas kompanijoje pradirbę šešerius metus. Google taip pat apmoka visas nedarbingumo dienas ir suteikia po 12 dienų apmokamų laisvadienių.
Google taip pat turi „20% laiko“ programą, kuri skatina darbuotojus naudoti penktadalį savo apmokamo darbo laiko vykdant kokią nors su darbu nesusijusią savanorišką veiklą.
Intuit: atostogų kaupimo rojus
(atostogos: iki penkių savaičių )
Geriausias Intuit kompanijos atostogų politikos bruožas – lankstumas. Pilną darbo dieną programinės įrangos kompanijoje dirbantys darbuotojai gali atostogauti iki 5 savaičių per metus, priklausomai nuo jų darbo stažo.
Darbuotojai patys gali nuspręsti sukaupti dviejų metų atostogas ir vėliau jas pasiimti visas iš karto ar eiti atostogauti kasmet po mėnesį. Intuit darbuotojai taip pat turi teisę gauti 32 valandų apmokamų laisvadienių, kuriuos gali praleisti savanoriškoje veikloje. Arba gali šį laiką prisijungti prie kasmetinių atostogų.
St. Jude: atostogos dovanų
(atostogos: 15-20 dienų)
St. Jude Vaikų tyrimų ligoninė bene labiausiai altruistiška atostogų klausimu lyginant visas kompanijas. 2007 m. įsteigta ligoninė įkūrė atostogų banką, kuris leidžia darbuotojas nepanaudotus laisvadienius, atostogas ar ligos dienas perleisti kitiems įstaigos darbuotojams.
Darbuotojams, kurie savo laisvadienius išnaudojo dėl nenumatytų ekstremalių aplinkybių, leista kreiptis į atostogų banką ir gauti papildomų apmokamų laisvadienių. Nuo programos pradžios ligoninės darbuotojai paaukojo daugiau kaip 3500 apmokamų atostogų dienų.
Įstaiga taip pat siūlo 15 papildomų atostogų dienų tiems darbuotojams, kurie ligoninėje dirba mažiau kaip 10 metų ir 20 laisvadienių čia pradirbusiems dešimtmetį ir ilgiau.
Čia taip pat leidžiamos ilgos trukmės atostogos. Darbuotojas gali pasiimti iki 12 savaičių trunkančias atostogas, jei ligoninėje pradirbo ilgiau kaip 12 metų.
Intel: du mėnesiai atsipūsti namuose
(atostogos: 3-4 savaitės)
Geriausi Intel pasiūlymai – skaičiaus 7 kartotiniai. Už kiekvienus kompanijoje pradirbtus 7 metus darbuotojai yra apdovanojami dviejų mėnesių kūrybinėmis atostogomis. Tie darbuotojai, kurie gauna tokias atostogas vėliau taip pat gali pasiimti ir kasmetinių atostogų, kurios Intel trunka apie 4 savaites, kai darbuotojas kompanijoje išdirba 4 metus.
Intel darbuotojai kūrybiniais laisvadieniais skatinami atsipūsti, pailsėti ir vėliau į darbą ateiti su nauju polėkiu.
Intel darbuotojai, įmonėje dirbantys pirmus tris metus gauna po 3 savaites kasmetinių atostogų.
HubSpot: maištininkų atostogų politika
(atostogos: nefiksuojamos)
Naujas atostogų politikos formavimo metodas – jų visiškai atsisakyti. Maždaug prieš metus, programinės įrangos kompanija HubSpot nustojo sekti savo darbuotojų atostogų ar laikinojo nedarbingumo dienas.
HubSpot's marketingo vadovas Mike Volpe sako, kad bendrovės požiūris į atostogas pasikeitė tada, kai HubSpot darbuotojai buvo atriboti nuo pašalinių projektų, o jų savaitgaliai ir vakarai buvo skirti tik darbui. Bendrovės vadovai suprato, kad nesumokėję darbuotojams už papildomą darbą neturėtų sekti ir, kiek jiems reikia laiko pailsėti nuo darbo.
Taigi, HubSpot yra viena iš keleto kompanijų, kurios neskaičiuoja atostogų dienų. Tokios pat politikos laikosi ir kitos garsios kompanijos IBM, „Best Buy“ ir Netflix. HubSpot marketingo vadovas sako, kad ši politika veikia puikiai. Sumažėjo administravimo darbo, darbuotojai, kada panorėję gali pasiimti atostogų, o be to, tai puiki priemonė privilioti naujus darbuotojus.
Morningstar: Neriboti laisvadieniai?
(atostogos: nefiksuojamos)
Nuo to laiko, kai prieš 17 metų buvo įkurta Morningstar, kompanija nefiksuoja darbuotojų atostogų laiko. Lanksti vietos politika įpareigoja darbuotojus teikti pirmenybę darbui ir jį atlikti taip, kaip jiems atrodo tinkama.
Morningstar atstovas pasakoja, kad dažniausiai darbuotojai atostogauja 2-3 savaites per metus, tačiau yra darbuotojų, kurie ilsisi 6 savaites per metus, bet visą likusį laiką dirba labai efektyviai.
Kompanijos atstovai taip pat sako, kad lanksti jų atostogų politika mažina stresines situacijas darbe ir išsprendžia tokius klausimus, kaip ankstesnis išėjimas iš darbo į vaiko futbolo varžybas, pas stomatologą ir t.t.
Darbuotojai, kurie Morningstar dirba daugiau kaip 4 metus, gali pasinaudoti šešių savaičių apmokamomis kūrybinėmis atostogomis.
EOG: pasirinkite savo darbo savaitę
(atostogos: 3-5 savaitės)
Energijos kompanijos „EOG Resources“ darbuotojai dirba tiek valandų, kiek vidutinis amerikietis darbuotojas, tačiau kompanija darbo savaitę yra suskirsčiusi taip, kad ji atrodo trumpesnė.
EOG bendrovės darbuotojai gali dirbti lankstesniu grafiku darbo dieną pradėdami pasirinktinai 7 ar 9 valandą ryto ir baigdami 16 arba 18 valandą. Darbuotojai taip pat gali pasirinkti koncentruotą darbo savaitę: 8,5 valandos nuo pirmadienio iki ketvirtadienio, o penktadienį tik 6 darbo valandas. Darbas vis tiek užtrunka 40 valandų per savaitę, tačiau savaitgalis prasideda anksčiau.
EOG darbuotojai gauna 3-5 savaites atostogų per metus priklausomai nuo čia pradirbto laiko.
SAS: atostogos darbe?
(atostogos: 4-5 savaitės)
SAS, kaip ir Google, yra pagarsėjusi dėl savo įspūdingų privilegijų darbuotojams. Programinės įrangos kompanija siūlo neribotas nedarbingumo atostogos darbuotojams ir jų šeimos nariams. Visi darbuotojai turi teisę į trijų savaičių atostogas ir vieną papildomą savaitę tarp Kalėdų ir Naujųjų metų, kai įmonės nedirba. Darbuotojai, kurie išdirbo SAS kompanijoje 10 metų gauti dar vieną papildomą savaitę atostogų, tad jie per metus ilsisi iš viso 5 savaites.
Kompanija darbuotojams taip pat siūlo papildomų paslaugų, kad jiems niekur nereikėtų eiti, pavyzdžiui, nusprendus apsikirpti arba pasitikrinti sveikatą.
SAS 14 metų buvo įmonių, kuriose geriausia dirbti, sąraše.