Jau ketvirtus metus iš eilės Rūta kartu su paramos ir labdaros fondu „Gėrio trupinėlis“ rengia vasaros stovyklas vaikams iš šeimų turinčias mažas pajamas, gyvenantiems su globėjams ar iš socialinės rizikos šeimų, kur vaikai ne tik pirmą kartą pamato jūrą, bet ir praleidžia čia 4–5 dienas.
„Jau ketvirta vasara, kai rengiame šitą stovyklą. Iš tiesų niekada negalvojau, kad turiu tokių gabumų. Kai man anksčiau sakydavo, kad gal darome vaikų vasaros stovyklą, galvodavau, kad tai yra labai didelė atsakomybė ir tai ne man. O pasirodo, kad tai labai faina, labai įtraukianti veikla, be kurios dabar neįsivaizduoju savo vasaros“, – šypsosi ji.
Pokyčiai į gera
Pirmaisiais stovyklos metais visi vaikai važiavo prie jūros pirmą kartą, o 3–4 metais jau kviečiami ir tie vaikai, kurie stovykloje buvo anksčiau.
„Kai kurie važiuoja antrą, kai kurie trečią kartą, nes pastebime teigiamus psichologinius pokyčius stovyklos metu, todėl norime, kad tai turėtų tęstinumą vaikų gyvenime ir norime prisidėti prie vaikų laisvalaikio, prie jų atostogų“, – sako Rūta.
Visos 4–5 dienos vaikams būna suorganizuotos iš anksto ir dienotvarkė yra gana intensyvi. Vaikams būna paruoštos įvairios užduotys, estafetės, žaidimai, o kartais laukia putų vakarėliai ir diskotekos. Pramogos prie jūros laukia kiekvieną dieną, o ryte – mankšta. Į stovyklą kviečiami ir žinomi žmonės, aktoriai, dainininkai, kad vaikai galėtų su jais susipažinti.
„Mūsų stovykla skiriasi nuo kitų stovyklų tuo, kad leidžiama vaikus lydėti pažįstamam žmogui. Pavyzdžiui iš globėjų ar iš socialinės rizikos šeimų vaikus gali atlydėti gerai pažįstama socialinė darbuotoja. Kai kurie vaikai iš nepasiturinčių šeimų atvyksta su vienu iš lydinčių tėvų.
Tai nėra jiems visiškai svetima aplinka. Jeigu vaikams tektų važiuoti vieniems tai tikriausiai būtų nedrąsu, baisu. Daugybę kartų teko stebėti pirmomis dienomis ir neigiamas vaikų emocijas – pasipriešinimą, visiškai atvirkščiai darymą to, ko mes prašome, netgi kažkokį pyktį. O po dviejų dienų viskas pavirsta į gražią draugystę“, – šypsosi Rūta.
Dėmesio !!!!!!!!!! 🤍🤍🤍🤍🤍 Nepraeikit pro šalį, kas galite prisidėkite, arba pasidalinkite. Gėrio trupinėlis ir vėl...
Posted by Ruta Filejeva on 2021 m. gegužės 24 d., pirmadienis
Vaikų emocijos – neįkainojamas
„TV pagalbos“ gelbėtoja sako, kad vaikų reakcija yra neapibūdinama žodžiais. Iš vaikų širdžių liejasi tik pačios gražiausios ir nuoširdžiausios emocijos.
„Sunku nupasakoti vaikų reakciją, nes ji dažniausiai sukelia man asmeniškai dideles emocijas. Tai sutvirtina širdį iki pat gelmių. Aš mačiau vaikų reakcijas įvairiausiu oru – ir kai ji banguota, ir kai rami. Vaikai bet kokiu atveju šokdavo į jūrą – kai kurie ir su rūbais neklausydami, ką jiems sako socialinės darbuotojos. Bet kokiu oru pirmą kartą jūrą pamačiusius vaikus nebūdavo įmanoma bent valandą ištraukti jų iš vandens.
To iš tikrųjų net neįmanoma nupasakoti, nes emocijos liejasi per kraštus. Man tai dovana matant tai, kad galėjau jiems tai padovanoti“, – jautriai kalba ji.
Pati Rūta sako, kad jūra jai asmeniškai iki šiol yra labai ypatingas reiškinys ir prie jos galėtų praleisti ištisas valandas.
„Vaikystėje man pasisekė, nes galėjau valandų valandas, dienas ar net keletą savaičių praleisti prie jūros prisimenu, kad tai man buvo pačios gražiausios emocijos, todėl noriu jas dovanoti ir kitiems vaikams“, – džiaugiasi Rūta.
Gerus darbus daro ištisus metus
TV3 laidos „TV pagalba“ gelbėtoja Rūta Filejeva gerus darbus daro ištisus metus. Moteris yra įkūrusi savo labdaros fondą „Gėrio trupinėlis“, kuriuo padeda vargstančioms Lietuvos šeimoms.
Tiesa, moteris ne tik stengiasi padėti tokioms šeimoms, bet taip pat jau ne vienerius metus jiems organizuoja ir mielas staigmenas. Štai, pavyzdžiui, per praėjusių metų Kalėdas Rūta įteikė dovanas beveik tūkstančiui sunkesnėmis sąlygomis gyvenantiems vaikams ir vienišiems seneliams.
Naujienų portalui tv3.lt tuomet susisiekus su pačia R. Filejeva, moteris atvirai kalbėjo, kad ji dėl praėjusių Kalėdų šiek tiek nerimavo. Mat koronaviruso pandemija ne juokais sustabdė planus, todėl moteris bijojo, kad neatsiras pakankamai rėmėjų, kurie padėtų sukurti kalėdinį stebuklą vargstančioms šeimoms.
Tačiau ir sunkiais laikais galima pamatyti ir šviesą. Rūta džiaugėsi, kad rėmėjų atsirado dar daugiau nei buvo tikėtasi.
„Niekas nežinojo, ar Grinčas tų Kalėdų nepavogs. Kiekvienais metais turėjome planą aplankyti tam tikrą skaičių vaikučių, turėjome rėmėjus, kurie padėjo tai padaryti.
O praėjusiais metais nežinojome nieko. Galiu pasakyti, kad su koronavirusu atėjo ir stebuklų metas. Žmonės daugiau sėdi namuose, daugiau nori matyti gerumą nei blogį. Galiu pasakyti, kad mes visi ypatingai stipriai surėmėme pečius. Jeigu užpernai aplankėme 500–600 vaikų, tai pernai mes ėjome link tūkstančio“, – džiaugsmo neslėpė „TV pagalbos“ gelbėtoja.
Lanko ne tik vaikus, bet ir senelius
Rūta pasakoja, kad jų paramos fondas „Gėrio trupinėlis“ lankė ne tik vaikus, bet ir senelius. Tiesa, tą jie darė šiek tiek kitaip nei pernai metais:
„Mes lankėme ne tik vaikučius, bet ir senelius. Senelius lankėme truputį kitaip nei pernai. Anksčiau galėjome juos lankyti ir perduoti vaikų pieštus piešinius, dovanėles, o pernai viską palikome prie durų. Darbuotojai jiems išdalino. Lankėme senelius, šeimas. Prie mūsų pernai prisijungė daug naujų rėmėjų ir iš tikrųjų aš jau nuo spalio mėnesio pradėjau jausti stebuklo jausmą, ko nebuvo nė vienais metais.“
Visgi galima sakyti, kad koronaviruso tamsiausiais laikais gėris sparčiai plinta. Tą pastebi ir Rūta, kuri džiaugiasi vis didėjančiomis savo fondo rėmėjų gretomis.
„Mūsų darbai yra skelbiami viešai. Mes pasakojame apie savo gerus darbus, apie ateinančius naujus rėmėjus. Mes netylime, dėkojame kiekvienam viešai. Manau, kad būtent tas viešumas ir paskatina kitus prisijungti. Matydami gerus pavyzdžius, jungiasi ir kiti žmonės“, – tuomet sakė moteris.
Jeigu norite prisidėti prie vaikų svajonės pamatyti jūrą išsipildymo, galite prisidėti šiais būdais: Paramos ir labdaros fondas „Gėrio trupinėlis“; Swedbank banko sąskaita; LT837300010145919639; Seb banko sąskaita; LT577044060008196348; Paskirtyje nurodykite „STOVYKLAI“; paypal.me/GerioTrupinelis.