Patartina duoną laikyti duoninėje, o šią – reguliariai plauti, po to gerai išdžiovinti, nes tik tuomet mūsų tradicinis gaminys galės išlikti šviežias ir skanus, net pasibaigus galiojimo terminui, kuris, beje, yra labai trumpas – tik 3–5 dienos.
Kai kurie gyventojai renkasi duoną laikyti šaldytuve. Nors tai padeda išvengti jos gedimo, tačiau senėjimo procesas tik pagreitėja, t. y. duona pradeda kietėti, trupėti, praranda savo skonines savybes.
Vis daugiau žmonių nori įsigyti pačią šviežiausią, vietoje keptą, dar vadinamą vienadienę duoną.
Renkantis vietoje keptą duoną rekomenduotina pirkti ją neraikytą, nes iš raikytos natūralios duonos drėgmė išgaruos greičiau, tad ir sudžius ji greičiau.
Prieš perkant duoną vertėtų įvertinti ir tai, kaip greitai galėsite ją suvalgyti, tad geriausias patarimas – pirkti mažesniais kiekiais, nes taip visada galėsite mėgautis šviežiu ir minkštu kepiniu.
Vis dėlto, jei visos duonos nesuvalgėte, neskubėkite išmesti – supjausčius ją mažomis porcijomis galima sudžiovinti, susmulkinti ir trupinius panaudoti kitų kepinių gamybai, o šiek tiek apdžiūvusią – atgaivinti pašildant orkaitėje (tuomet būtina suvartoti iš karto, nes ji vėl greitai sudžius) arba užšaldyti.