• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ilgą laiką nedėvimi rūbai įgauna nemalonų kvapą, kurio dažnai sunku atsikratyti vien skalbiant. Laimei, vienas „TikTok“ vartotojas pasidalijo lengvu triuku, padėsiančiu „pašalinti“ kvapus iš bet kokio audinio.

Ilgą laiką nedėvimi rūbai įgauna nemalonų kvapą, kurio dažnai sunku atsikratyti vien skalbiant. Laimei, vienas „TikTok“ vartotojas pasidalijo lengvu triuku, padėsiančiu „pašalinti“ kvapus iš bet kokio audinio.

REKLAMA

Ilgai nedėvėti drabužiai gali atrodyti nešvarūs ir atsiduoti pelėsiu. Nors kvapnūs plovikliai ir skalbimas karštame vandenyje suteiks audiniui švarą, tačiau įsigėrusių kvapų tikrai nepašalins.

Prireiks sodos

Viena socialinio tinklo „TikTok“ vartotoja pasidalijo sumaniu triuku, padėsiančiu pašalinti nemalonų kvapą minimaliomis priemonėmis ‒ jums tereikės valgomosios sodos ir užtrauktuku užsegamo maišelio.

Soda nuo seno garsėja savo valomomis savybėmis, ypač gebėjimu neutralizuoti įsisenėjusius kvapus. Nors ji dažnai naudojama skalbimo mašinoje arba kaip dėmių šalinimui skirto mišinio dalis, šis pagrindinis ingredientas yra toks pat veiksmingas ir vienas.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesą sakant, viena „TikTok“ vartotoja @neat.caroline pasidalijo savo unikaliu metodu, kaip vienu paprastu žingsniu atnaujinti nemaloniai kvepiančius audinius. Savo sekėjams trumpame vaizdo įraše ji paaiškino, kaip ji naudoja sodą kaip „pelėsiais atsiduodančių drabužių kvapo šalinimo priemonę“. Jums reikės sodos ir pakankamai didelio sandaraus užtraukiamo maišelio, į kurį tilptų drabužiai.

REKLAMA

Moteris sakė: „Įdėkite drabužį į sandarų užtraukiamą maišelį ir pabarstykite sodos. Palikite dviems dienoms, o tada sodą iškratykite. Žinoma, po to jums reikės išskalbti ir išskalauti drabužius, kad atsikratytumėte paskutiniais jos pėdsakais“.

Soda panaikina nemalonius kvapus

Pasak Trisha Lake, „TLC Cleaning“ savininkės ir generalinės direktorės, šis triukas taip gerai veikia dėl cheminės reakcijos, kuri įvyksta, kai soda liečiasi su nemalonų kvapą sukeliančiomis molekulėmis.

Kalbėdama su Martha Stewart ji sakė: „Kai naudojame kepimo sodą kaip kvapų šalinimo priemonę, ore esančios molekulės reaguoja į kepimo sodą ir sugeria tuos kvapus. Taip yra dėl to, kad dauguma kvapų sukėlėjų yra rūgštūs ir soda juos lengvai neutralizuoja, nes ji nėra nei šarminė, nei rūgštinė“.

REKLAMA
REKLAMA

Ji paaiškino, kad ši gudrybė tinka batams ir netgi gali būti naudojama kaip dezodorantas. Jei drabužiai turi nemalonų kvapą ar yra dėmėti, sodos galima įpilti į vandenį, o ne tik ją naudoti vieną.

Tiesiog sumaišykite vieną puodelį sodos su keturiais litrais vandens ir pamerkite drabužius. Įsitikinkite, kad visi rūbai yra pilnai panardinti tirpale, o kitą dieną juos išskalbkite kaip įprasta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

24 valandų taisyklė yra labai svarbi norint geriausių rezultatų, nes soda turės pakankamai laiko sugerti kvapus iš audinio pluošto, rašo express.co.uk.

Kas sukelia nemalonų kvapą?

Drėgni, smirdantys drabužiai gali kelti nepatogumų, tačiau to nesunku išvengti, jei žinote, dėl ko nemalonus kvapas atsiranda jūsų drabužių spintoje.

„Persil“ paaiškino, kad dažniausios priežastys yra šios:

  • per ilgai palikote šlapius skalbinius skalbimo mašinoje,
  • prakaituoti drabužiai per ilgai „užsigulėjo“ neskalbti,
  • drabužius laikote uždarose vietose, kol jie dar drėgni (stalčiuose ir spintose),
  • nešvari skalbimo mašina,
  • po džiovinimo ciklo pabaigos drabužius per ilgai palikote džiovyklėje.

Siūlydami išvengti nemaloniai atsiduodančių kvapų, „Persil“ rekomendavo visada kuo greičiau išskalbti prakaituotus drabužius ir įsitikinti, kad jie visiškai išdžiūvo prieš padedant juos į spintą ar stalčių. Taip pat svarbu, kad jūsų skalbimo mašina būtų švari, kad išvengtumėte pelėsio, o rūbai neįgautų nemalonaus kvapo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų