Sojos pavojus sveikatai
Sutrikusi imuninė sistema. Soja turi endokrininę sistemą griaunančius chemikalus, kurie vadinasi fitoestrogenai. Jie daro įtaką reprodukcinei sistemai, kaip ir imuninei sistemai.
Sutrikęs vaisingumas. Sojos izoflavonai yra struktūriškai panašūs į endogeninius estrogenus ir turi estrogeninį bei silpną antiestrogeninį poveikį, o sutrikęs vaisingumas ir reprodukcinio trakto sutrikimai gali būti minėto poveikio rezultatas. Kai moteriškoms pelėms buvo duotos didelės dozės izoflavonų, jų vaisingumas sumažėjo ir pasikeitė moters ciklas. Taip pat padidėjo gimdos masė ir epitelio ląstelių aukštis, kas gali prisidėti prie kiaušidžių cistos.
Skydliaukės sutrikimai. Maistas, kuriame yra sojos ir izoflavonų, gali neigiamai paveikti skydliaukės veiklą. Tyrimas parodė, kad sojos pupuelėse esantys rūgštiniai metanolo ekstrakto junginiai slopina skydliaukės peroksidazės (TPO) katalizuojamas reakcijas, kurių reikia normaliam skydliaukės hormono sintezei. Skydliaukės hormonų sintezės slopinimas gali sukelti goiterį ir skydliaukės neoplaziją.
Visgi ne visi sojos produktai kenkia sveikatai. Portalas goodfullness.com pataria rinktis fermentuotus sojos produktus, tokius kaip:
1. Tempeh. Fermentuotas sojos pupelių pyragas, kuris yra tvirtas ir turintis rausvą grybų skonį 2. Mizo. Rūkyta sojos pupelių pasta, kuri yra gana sūri ir dažniausiai naudojama mizos sriuboje. 3 .Natto. Lipnios fermentuotos sojos pupelės su stipriu, sūriu skoniu. 4. Sojos padažas: tai fermentuotos sojos pupelės, druska ir fermentai.
Vengtini sojos produktai:
Tofu; Sojos pupelių aliejus; Sojos pienas; Sojos sūris, sojos ledai, sojos jogurtas; Sojos „mėsa“; Sojos proteinai.