Ksantomomis vadinamos minkštos, gelsvos spalvos ataugos yra per odą prasiskverbusios riebalų sankaupos. Vinčesterio ligoninės ekspertai sako, kad labai neestetiškai atrodančios ataugos kartais gali išaugti iki 7,5 cm dydžio.
Aukštą cholesterolį išduoda darinys ant odos
Ksantomos, kurios kartais įgauna ir oranžinę spalvą, gali būti minkštos, jas gali niežėti arba skaudėti. Jų būna įvairių formų, tačiau sumažinus cholesterolio kiekį kraujyje jos išnyksta.
Pokyčiai, kurių reikėtų imtis – tai mažesnio riebalų kiekio suvartojimas su maistu ir vaistai, kurie padeda mažinti cholesterolį.
Yra ir kitų būdų šalinti ksantomas – jos naikinamos chirurginiu būdu, specialiomis cheminėmis medžiagomis ir lazeriu. Tačiau jei nesumažinsite cholesterolio, ksantomų ir vėl atsiras. Be to, aukštas cholesterolis kelia pavojų gyvybei – didėja širdies ligų ir infarkto rizika.
Dar vienas aukšto cholesterolio požymis, anot „WebMD“, yra impotencija. Vyrams impotenciją gali sukelti per aukštas cholesterolio lygis kraujyje. Taip pat ir ekspertai iš Didžiosios Britanijos sveikatos tarnybos aiškina, kad impotencija – tai vyrams kylantys erekcijos sutrikimai, rašo express.co.uk.
Jei impotencijos epizodai kartojasi, geriausia apie tai pasikalbėti su savo gydytoju. Tuo atveju, jei problemą sąlygoja cholesterolis, impotencija pasireiškia dėl susiaurėjusių varpos kraujagyslių.
Kas padeda sumažinti cholesterolį?
Įprastai tyrimams parodžius padidėjusį cholesterolio kiekį kraujyje, jei jis dar nėra kritiškai aukštas, gali padėti gyvenimo būdo pokyčiai, tačiau cholesterolio kiekį galima kontroliuoti ir vaistais, kurie vadinami statinais.
Statinai – tai vaistai, kurie yra skiriami cholesteroliui mažinti ir kurie pasižymi labai nežymiu šalutiniu poveikiu. Toks šalutinis poveikis gali būti diarėja, galvos skausmas ir pykinimas. Tačiau statinai efektyviai mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Vartojant statinus taip pat rekomenduojama imtis gyvenimo būdo pokyčių.
Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba įspėja, kad svarbu nerūkyti ir saikingai vartoti alkoholį. Be to, reikia sveikai maitintis, vartoti mažai sočiųjų riebalų ir reguliariai sportuoti.
Statinus vartojantys pacientai 10 metų priskiriami širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupei. Šie vaistai gali padėti išgelbėti gyvybę, todėl jei pastebite kokių nors aukšto cholesterolio požymių, būtinai kreipkitės į medikus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!