Šviežios žolelės paskanina bet kurį patiekalą ir kiekvienam sodui suteikia nuostabios žalumos bei kvapnumo. Sode taip pat galima auginti ir pavėsyje, kartu su salotomis. Žinoma, saulėkaitoje jos augs dar geriau, bet jei svarstote, ką pasodint daug saulės negaunančioje sodo vietoje – geriausia rinktis žoleles.
Sodininkystės ekspertė Jane Perrone paaiškino, kokie yra pavėsyje esančio sodo privalumai. Jane dabar dalyvauja akcijoje, kurios metu žmonės skatinami soduose augintis savo daržoves bei žoleles, rašoma express.co.uk.
Ji sako: „Jei auginate žoleles – pavyzdžiui, Viduržemio jūros grupei priklausančias, tai yra, rozmarinus, šalaviją ir baziliką, joms reikės labai daug saulės. Bet jei kalbame apie petražoles ar daržinius builius, jos geriau jausis pavėsyje. Kartu taip pat galima pasisodinti salotų – jos taip pat puikiai auga ir be gausių tiesioginių saulės spindulių.“
Kai saulės mažiau
Jei abejojate, kas geriausiai tinka jūsų daržui, Jane rekomenduoja gerai įsiskaityti į ant sėklų pakelių esančias rekomendacijas – ten nurodytas viskas, ką jums reikia žinoti.
„Tiesiog pasižiūrėkite, ką rekomenduoja sėklų gamintojai – ant pakelio esančios informacijos turėtų pakakti.“ – sako Jane.
Dar viena priežastis, dėl kurios kartais geriau mažiau saulės – tai augalų žydėjimas. Žydėjimu laikomas tas etapas, kai augalas pradeda žydėti dar prieš nuimant derlių, nes siekia pasigaminti sėklų ir daugintis. Jei jūsų žolelės sužydėjo, jos greičiausiai bus nebetinkamos valgyti.
Jane situaciją aiškina taip: „Kartais kai kuriems augalams geriau mažiau saulės, nes, pavyzdžiui, salotos gali išdžiūti ir apvysti, jei gaus per daug saulėkaitos, o taip pat jos gali pradėti žydėti. Kai taip nutinka, salotų valgyti greičiausiai nebenorėsite, nes jos bus labai karčios. Geriausia salotas skinti dar jaunas, prieš joms sužydint.Būtent todėl geriau jas auginti pavėsyje, nes žydėjimo procesas prasidės vėliau. Tas pats galioja ir įvairioms žolelėms – kalendra ir petražolės sužydėjusios taip pat bus nebeskanios.“