„Evergreen Life“ direktorius dr. Brianas Fisheris pasidalijo faktais, kokie yra pavojingi šalutiniai alkoholio vartojimo padariniai, rašo express.co.uk.
Alkoholio poveikis psichikos sveikatai
„Kadangi alkoholis laikinai pakelia nuotaiką, leidžia mums jaustis labiau pasitikinčiais savimi ir padeda lengviau bendrauti, daugelis žmonių išgeria vieną ar du stikliukus, kad „pagerintų“ savo psichinę sveikatą“, – sakė jis.
Daktaras tęsė: „Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje alkoholis gali pabloginti psichinę sveikatą ir sukelti įvairias problemas – depresiją, nerimą, nekokybišką miegą, priklausomybę nuo alkoholio.“
Prasta emocinė būklė
Jis paaiškino: „Alkoholis yra depresantas, galintis neigiamai paveikti smegenyse esančias chemines medžiagas. Nors iš pradžių galite jaustis labiau atsipalaidavę, nuolatinis besaikis alkoholio vartojimas gali pabloginti jūsų nuotaiką.
Taigi, jeigu jaučiatės prislėgti, pikti ar liūdni, alkoholis šias emocijas gali tik sustiprinti.
Reguliarus alkoholio vartojimas taip pat gali sumažinti serotonino, kurį gamina mūsų organizmas, kiekį, todėl galite jaustis dar labiau prislėgti.“
Nerimas
„Gausus alkoholio vartojimas taip pat gali sustiprinti nerimą. Pavyzdžiui, kai pradedate blaivytis, galite pasijusti taip, tarsi reikia už kažką kovoti, galite pradėti nerimauti dėl dalykų, dėl kurių įprastai nesijaudinate.
Tai gali pasireikšti pavydu, kad jūsų partneris kalbasi su kitu žmogumi, nerimu dėl to, ką pasakėte praėjusį vakarą, ir nerimu dėl to, ką apie jus galvoja kiti žmonės“, – aiškino dr. B. Fisheris.
Fizinis alkoholio poveikis
Dr. B. Fisheris sakė: „Visi žinome, kad per didelis alkoholio kiekis nėra naudingas mūsų sveikatai ir gali sukelti kankinančias pagirias, tačiau ilgainiui jis gali sukelti ir rimtų sveikatos problemų.
Alkoholio vartojimas yra susijęs su įvairiomis sveikatos problemomis: svorio augimu, miego sutrikimais, odos ligomis, taip pat kepenų, burnos ir stemplės vėžiu.“
Sutrikęs miegas
Jis teigė: „Keletas gėrimų prieš miegą gali sukelti mieguistumo jausmą ir galite manyti, kad dėl to geriau išsimiegosite. Tačiau alkoholio vartojimas gali sutrikdyti miego ciklą, todėl miegas bus neramus.
Alkoholis yra diuretikas, t. y., jis skatina organizmą pašalinti didesnį kiekį skysčių. Todėl nenuostabu, kad po alkoholio vartojimo naktį keliatės į tualetą, prakaituojate arba atsibundate išgerti vandens, nes pasireiškia dehidratacija.“
Oda
„Alkoholis labai dehidratuoja, todėl oda gali atrodyti sausa ir pavargusi. Kadangi oda būna labai sausa, riebalų liaukos gamina daugiau riebalų, kad kompensuotų prarastą drėgmę. Dėl šio papildomo riebalų kiekio ant odos gali atsirasti dėmių ar spuogų.
Taip pat galbūt esate girdėję apie raudonį, išmušantį dėl alkoholio vartojimo, kai išgėrus alkoholio oda itin išrausta. Tai pasireiškia ne visiems, nes tai priklauso nuo jūsų genų“, – aiškino jis.
Svorio augimas
Dr B. Fisheris sakė: „Daugelyje mėgstamų alkoholinių gėrimų yra daug daugiau kalorijų, nei daugelis įsivaizduoja. Viename grame alkoholio yra septynios kalorijos – tai prilygsta vienam gramui riebalų. Tad nenuostabu, kad suvartotas alkoholis galiausiai nusėda ant jūsų talijos.“
Ligos
„Per daugelį metų gausus alkoholio vartojimas palaipsniui ima veikti jūsų kūną ir organus. Ilgalaikis alkoholio vartojimas dažniausiai pažeidžia smegenis, nervų sistemą, širdį, kepenis ir kasą“, – paaiškino specialistas.
Jis pridūrė: „Gausus alkoholio vartojimas taip pat gali padidinti jūsų kraujospūdį ir cholesterolio kiekį kraujyje, o tai yra pagrindiniai infarkto, insulto ir diabeto rizikos veiksniai.“