Vienos ankstyviausių ir labai derlingų braškių veislių yra „Flair“. Tačiau svarbu žinoti, kad geram derliui užtikrinti joms reikia pakankamai vandens. Jeigu pavasarį lietus yra dažnas – viskas gerai, tačiau esant sausam orui ar auginant braškes šiltnamyje priežiūra bus visai kitokia.
„Jeigu šnekame apie auginimą ant mulčiuotos žemės arba atviros dirvos, tai „Flair“, „Allegro“ ir „Kleri“ labai tinka. Jų derlius labai ankstyvas, nėra gausus, bet uogos labai skanios ir saldžios. Tankumą galima reguliuoti: jeigu derlius mažas, daigus galima sodinti rečiau ir iš mažo ploto gausite didesnį derlių“, – pasakoja ūkininkas.
A. Giraitis pataria, kad protingiausia savo braškių ūkį skirstyti pagal vėlyvumus: ankstyvos, vidutinės, vėlyvos ir labai vėlyvos.
„Sensation“, „Sonata“ labai derlingos veislės. Labai didelės uogos „Azija“. Derlingumas gal nėra toks didelis, bet uogos labai didelės. „Sensation“ turi nuo 8 iki 14 žiedynų net. O ant vieno žiedyno nuo 6 iki 11 uogų. Tai buvo pirmų metų derlius. Maždaug pusė kilogramo nuo vieno daigo. Uoga užaugs nuo 10 iki 20 gramų.
Yra mažiau derlingų. „Kleri“ nėra labai didelio derlingumo uoga, bet labai gero skonio, didelės ir sultingos uogos. Jos greitai sunoksta. Yra kitos ilgai derančios, pavyzdžiui „Malvina“, – pasakoja A. Giraitis.
Taip pat ūkininkas sako, kad „Allegro“ braškės skonis yra toks geras, kad kartais gali priversti susimąstyti, kad valgote žemuogę. Vidutinis šios uogos dydis yra 20 gramų. Jos ir atrodo, kaip didelės žemuogės.
„Vėlyva braškių veislė „Faith“ nuo birželio vidurio pradeda derėti ir gali užpildyti tarpą tarp vėlyvų ir ankstyvų. Jų uogos labai didelės, obuoliukai tokie. Jos labai sultingos, tiesiog tirpsta burnoje. Valgai ir nereikia net uogos kramtyti. Visiškai desertinė veislė. Visos uogos turi panašų dydį, mažų nebūna“, – šypteli ūkininkas, tačiau priduria, kad baigiantis derėjimui bet kurios veislės braškės ims mažėti.
Pasak A. Giraičio pradedantiesiems braškių augintojams nereikėtų rinktis aukščiausių kategorijų daigų, o geriau išbandyti A+ kategorijos daigus, o kitai metais, kai įvaldysite braškių auginimo ypatumus bus galima praplėsti braškyną ir sodinti A++ kategorijos daigus.
Jis nurodo, kad pirmaisiais metais A++ kategorijos daigai ant vieno krūmelio gali užauginti ir 40 uogų, tačiau kitų metų derlius priklausys tik nuo tinkamos jų priežiūros.