Jei turite antrąją pusę – atostogauti kartu atrodo natūralu. Vis dėlto daugybė šeimų ir porų apsisprendžia: „Šiemet atostogausime atskirai“. Šalies žiniasklaida taip pat kasmet sumirga pikantiškomis naujienomis, kaip kurios nors garsios šeimos nariai atostogavo skirtingose vietose. O žmona ir vyras tuomet paaiškina: „Mes nuolat atostogaujame atskirai, juk reikia vienam nuo kito pailsėti!“
Ar iš tiesų reikia tokio poilsio?
Klausimas aktualus beveik visoms poroms. Įtemptas darbo grafikas neretai taip pat įneša savų korekcijų: jei vienas atostogų išeiti gali, o kitas – ne, nejaugi privalu aukotis dėl partnerio ir leisti laiką „su juo“ namuose, nors realiai, turėdamas daug darbo, jis (arba ji) ten grįš tik pernakvoti?
Atostogos – nuostabus laikas, per kurį galima ne tik pailsėti, bet ir skirti daugiau dėmesio artimiesiems, draugams, brangiems žmonėms, kurie visus metus buvo nustumti į kažkelintą vietą po darbo reikalų ir buities rūpesčių.
Jei paskaičiuotume laiką, kurį poros praleidžia kartu, veikiausiai nesukrapštytume daugiau nei 5 valandų per parą. Valanda ryte, kol susiruošiama į darbą, ir 4 valandos vakare, prieš miegą. Mažai kam užtenka tiek laiko, kad kokybiškai pabendrautų, neprarastų tarpusavio ryšio.
Tokiam ryšiui atkurti dažniausiai išnaudojamas savaitgalis ir atostogos, kai atsiranda galimybė greta vienas kito pabūti 24 valandas per parą, atostogaujant – dar ir 7 dienas per savaitę! Romantikams ir įsimylėjėliams toks laikas atrodo kaip svajonių išsipildymas, o vienas nuo kito jie puikiausiai pailsi ir kasdienybėje, būdami darbe, arba kai antroji pusė kur nors užtrunka su reikalais.
Visai kas kita poros, kurios praleidžia daugiau laiko kartu – pavyzdžiui, kartu dirba arba turi daug laisvo laiko namuose. Esama net ir tokių, kuriems minėtos 5 valandos per dieną ir taip tampa savotišku iššūkiu – pašlijus santykiams kartais jaučiamas itin didelis poreikis atsiriboti, atsitraukti, pailsėti, tarsi pažvelgti į savo gyvenimą iš šalies arba tiesiog užsimiršti, patirti naujų įspūdžių, užsiimti nauja veikla, kuri vėliau padės priimti tinkamus sprendimus arba suteiks jėgų keisti esamą padėtį.
Apskritai, jei partneriai vienas kitą vertina kaip asmenybę, jiems atrodo natūralu nebūti nuolat sulipus ir skirti dalį laisvalaikio savo reikmėms, užsitikrinti asmeninę erdvę, kurioje nėra vietos partneriui.
Už? Prieš? Spręsti jums!
Šiaip ar taip, atostogos atskirai turi savų pliusų ir minusų. Vis dėlto dar gana gaji visuomenės nuostata, kad atostogos atskirai – santykių griūties pradžia. Nenuostabu. Juk nuo seno šeima laikyta viena nedaloma visuomenės ląstele, kur nėra dviejų „aš“, o tik bendras „mes“.
Vis dėlto negalima nuginčyti ir daugybės pliusų, kuriuos suteikia atostogos vienumoje. Visų pirma – jau minėta galimybė pailsėti nuo partnerio. Kai žmonės kartu kiekvieną dieną, šmėžuoja vienas kitam prieš akis, neišvengiamai sukelia ne tik teigiamų, bet ir neigiamų emocijų – susierzinimą, nuoskaudas, pyktį. Kitaip tariant, atsiranda trintis. Gyvenant kartu net ir idealiai vienas kitam tinkantys partneriai atranda tai, dėl ko nesutaria. Vieną erzina ne vietoje palikti batai, kitam – prausiantis duše prilaistyta vonia. Tokios smulkmenos kaupiasi pasąmonėje ir anksčiau ar vėliau prasiveržia į paviršių konfliktu. Atostogos atskirai – nuostabus metas pailsėti nuo to erzinančio šmėžavimo prieš akis ir... net jo pasiilgti!
Atstumas taip pat patikrina ir partnerių jausmus, leidžia pajusti ilgesį, išgyventi romantiškus prisiminimus, kurie dažniausiai pasiklysta kasdienybės rutinoje. Šiek tiek atsitraukus galima nauju žvilgsniu pažvelgti į santykius, išvysti įvairių tarpusavio nesklandumų priežastis ir sukurti veiksmingą planą, kaip jas pašalinti. Juk atostogos – kūrybos ir įkvėpimo kupinas laikotarpis!
Trumpi išsiskyrimai stiprina jausmus. Atostogos atskirai vienas nuo kito suteikia partneriams galimybę pasiilgti vienas kito.
Dar vienas akivaizdus pliusas – galimybė savarankiškai pasirinkti atostogų maršrutą ir jų praleidimo formą. Jei vienam patinka žūklė, o kitas svajoja apie maratoną po muziejus ir operų sales, suderinti šių dviejų malonumų beveik neįmanoma. Taigi atskiros atostogos leidžia partneriams laisvai planuoti laiką, pagal pageidavimus susidaryti laisvalaikio prioritetų sąrašą ir neieškoti kompromisų.
Be abejo, greta pliusų egzistuoja ir minusų. Vienas pirmųjų – nesutampantis atostogų laikas. Jei partneriai ilsisi ne tik atskirai vienas nuo kito, bet ir skirtingu laiku, vienam besimėgaujant nerūpestingu laisvalaikiu, kitam gali kilti nuoskaudų: „Aš čia plūkiuosi iki devinto prakaito, o jis (ji)...“ Atrodytų, nesąžininga. Norint išvengti šios nuoskaudos, svarbu suderinti atostogų tvarkaraščius ir leistis į kelionę atskirai, bet vienu metu.
Kitas minusas – padidėjęs neištikimybės pavojus. Ne veltui apie atostogų romanus kuriami filmai ir pasakojami anekdotai. Laisva, meilės ir romantikos kupina kurorto atmosfera savaime įkvepia nuotykiams ir naujiems potyriams. Kas garantuos, kad to potyrio nebus ieškoma su kitu žmogumi? Net labai pasitikint partneriu šiek tiek rizikos vis dėlto lieka. Ar pajėgsite su tuo susitaikyti?
Beje, neretai sustiprėjęs pavydo jausmas pasireiškia ne prieš atostogas, o netrukus po jų. Ne veltui statistikai skelbia, kad daugiausia porų pareiškimus skirtis atneša būtent rudenį, praėjus visuotiniam atostogų bumui.
Tik dviese apsvarstę visus „už“ ir „prieš“ galite priimti sau tinkamiausią ir teisingiausią sprendimą, o pašaliniai argumentai, esą „taip nepridera“ arba padrąsinimai – „o ko gi bijote?!“, neturėtų tapti lemiamu kriterijumi jūsų laisvalaikiui ir santykiams!
REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
TOLIAU SKAITYKITE
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą