Savaitgalį Šventosios upės žiotyse nuskendęs vyras (1973 m.) nelaimės vietoje buvo vienas. Nelaimės liudininkų nėra, o artimieji pripažįsta, kad nuskendęs vyras buvo išgėręs.
„Dėl ko vyras nuskendo sunku pasakyt, bet artimieji, žmona sako, kad jis buvo neblaivus“, – sako gelbėtojų vandenyje federacijos prezidentas Jonas Pirožnikas.
Nelaimės liudininkų nėra
Anot J. Pirožniko, vyrą aptiko kitas poilsiautojas.
„Vandens motociklu plaukęs poilsiautojas pamatė upelio viršuje plūduriuojantį skenduolį, pranešė gelbėtojams, o šie atvyko. Ir tuo momentu skenduolis plūduriavo ant vandens, bet jei jis būtų jūroje skendęs, jau būtų ant dugno. Bet upelis tiesiog buvo negilus, ir jis tiesiog plūduriavo įtekant į jūrą toje vietoje.
Kur jis nuskendo nėra nei maudyklių, nei pliažo“, – kalba jis.
Tikslios nelaimės aplinkybės dar nežinomos, o gelbėtojų vadas sako, kad liudininkų išvis nerasta. „Niekas nežino, ar vyras prašėsi pagalbos, nėra liudininkų, mačiusių, kaip vyras nuskendo. Tiksliai tik pats nuskendęs vyras galbūt pasakytų. Artimieji tik po kiek laiko pasigedo vyro.“
Jonas Pirožnikas sako, kad Palangoje savaitgalį buvo ir dar panašių situacijų – pats jis iš didelių bangų dar traukė ir porą girtų vyrų.
„Prie Palangos tilto aš pats asmeniškai ištraukiau dar 2 skęstančius vyrus, jie irgi buvo išgėrę. Savaitgalį dar Palangoje buvo apie 20 girtaujančių paplūdimyje, apie kuriuos pranešėme policijai. Žmonės nesisaugo“, – teigia jis.
Pataria, kaip tinkamai elgtis prie vandens
Viešojoje erdvėje gelbėtojai vis praneša, kaip tinkamai elgtis prie vandens, bet pakartoti niekad nekenkia. Todėl ir gelbėtojų vandenyje federacijos prezidentas primena, kad prie vandens turime būti atsakingi.
„Mes ir patariame: sočiai pavalgius, apsvaigus nuo alkoholinių gėrimų, nuo narkotikų išvis neiti į jūrą ar neiti maudytis. Tai yra draudžiama. Saugokite save nuo saulės, nešiokite galvos apdangalus, gerkite daug skysčių, bet ne alkoholinių gėrimų, ir būtinai klausykite gelbėtojų nurodymų. Jei papuolėte į srovę, pasiduokite jai ir plaukite pasroviui kur jus srovė išneš atgal. Jei papuolėte į duobę, plaukdami atgal sulaikykite kvėpavimą, duobė yra 2-3 metrų skersmens, ji nėra gili. Galima netgi panerti ir taip išplaukti“, – pataria jis.
Gelbėtojas tv3.lt portalui sakė, kaip padėti skęstančiam žmogui.
„Jei matote, kad žmogus skęsta ir prašo pagalbos – praneškite gelbėtojams. Jei jūs neįsitikinę, kad galėsite išgelbėti žmogų, patys nebandykite lipti į vandenį, geriau numeskite kokį nors daiktą, už kurio skenduolis galėtų užsikabinti arba taip pat praneškite gelbėtojams. Tie, kurie nemoka plaukti, tegul geriau nerizikuoja. Geriau mesti ratą, diržą, surištus marškinius, bet ką, į ką galima būtų įsikabinti“, – įspėja jis.