Iš Kauno į šalia Kaišiadorių esantį ūkį Dalios šeima persikėlė prieš 23 metus. Moteris pasakoja, kad prieš tai jie gyveno bute ir nieko bendra su ūkiu neturėjo.
„Mūsų ūkis yra dekoratyvinis. Mes savo augintinių nevalgome. Paukščiai pas mus gyvena tol, kol gyvena arba kol lapė nuneša“, – pasakoja Dalia.
Gian Luca pirmiausiai apsilankė triušiams skirtame aptvare: „Čia mano vaikams labai patiktų“, – juokavo virtuvės šefas ir stebėjosi tuo, kokie nebailūs ūkio augintiniai.
Be triušių, ūkyje auga ir daugybė dekoratyvinių balandžių, kuriuos ūkio šeimininkas augina jau apie 50 metų. Vos tik pažiūrėjęs į balandį jis gali pasakyti kas tai – patelė ar patinėlis.
„Balandžiai susiporuoja dažniausiai visam gyvenimui, bet yra atvejų, kaip ir žmonių – kol patelė sėdi ant kiaušinių, patinėlis eina pas kitas“, – pasakojo „Gyvo kalno“ šeimininkas.
Tikru išbandymu virtuvės šefui tapo ūkyje sudėtų kiaušinių rinkimas – jis ne tik lankėsi pas vištas, tačiau ir pas žąsis.
Tiesa, „Gyvo kalno“ ūkyje Gian Luca ne tik apžiūrėjo ūkyje gyvenančius gyvulius ir paukščius, tačiau ir išbandė lietuvių tradicines Velykines pramogas. Viena iš jų – margučių ieškojimas miškelyje. Taip pat bandė laužti ranką su ūkio šeimininku bei nešdamas kiaušinį šaukšte lenktyniavo su viena iš „Gyvo kalno“ ūkininkų dukrų.
Gian Luca išbandė ir kiaušinių marginimą svogūnų lukštais. Virtuvės šefas priduria, kad jeigu ant Velykinio stalo dėsite ne tik vištos, bet ir žąsies kiaušinius, juos virti reikėtų 15 minučių ir daugiau, tačiau sako, kad jam pačiam labiau patinka juos panaudoti kiaušinienei ar gaminant kitus patiekalus. Dalia antrina, kad ji pati dažniausiai ančių ar žąsies kiaušinius naudoja kepiniams.
5 įdarytų kiaušinių receptai
Linksmai praleidęs laiką ūkyje, Gian Luca grįžo į studiją Vilniuje ir pradėjo gaminti įdarytus kiaušinius.
„Pirmiausiai pradekime nuo kiaušinių virimo. Taisyklė yra labai paprasta – vanduo turi būti vos vos burbuliuojantis, tada atsargiai įdedame kiaušinį ir paleidžiame chronometrą. Šalia turėkite šalto vandens dubenį“, – sakė virtuvės šefas.
Gian Luca nusprendė ir padaryti eksperimentą – porą kiaušinių virti 1 minutę, o po jų, kiekvieno kiaušinio virimo laiką ilginti po 2 minutes iki 11 minučių.
Po šio eksperimento virtuvės šefas pademonstravo 5 įdarytų kiaušinių receptus.
Pirmasis kiaušinis įdarytas aštria dešros pasta su paprika. Į keptuvę įdėkite dešros pastos, pomidorų tyrės, druskos, pipirų ir tyro alyvuogių aliejaus. Po to – kiaušinio trynį. Gautą masę išmaišykite ir sudėkite į kiaušinio baltymo puseles. Papuoškite petražolėmis.
Antrasis įdaras – su avokadu. Pirmiausiai jums reikės svogūno, minkšto avokado ir pomidorų. Kiaušinio trynius supjaustykite kartu su špinatais. Viską gerai išmaišykite ir dėkite į kiaušinio baltymo puseles.
Trečiajam įdarui prireiks smidrų. Griežinėliais supjaustykite smidrus. Kubeliais supjaustykite šiek tiek raudono svogūno. Sudėkite juos į keptuvę. Šiek tiek apkepus pirmiesiems ingredientams į šoną įdėkite parmos kumpį. Apkepintus smidrus ir svogūnus sumaišykite su tryniu ir sudėkite į kiaušinio baltymo puseles. Jas papuoškite apkepinto kumpio gabalėliais.
Ketvirtajam prireiks tuno, majonezo, druskos, pipirų, maltų pistacijų, kaparėlių bei trynio. Sumaišykite visus ingredientus ir dėkite juos į kiaušinio baltymo puseles.
Penktasis kiaušinis – labai panašus į ketvirtąjį, tačiau su netikėtu posūkiu. Tuną sumaišykite su šaukštu majonezo, įberiame druskos ir pipirų. Berkite smulkintus kaparėlius bei pistacijas, gerai išmaišykite. Virtą kiaušinį pjaukite pusiau, išimkite trynį. Pagamintą įdarą dėkite į kiaušinius, suspauskite puseles. Apvoliokite kiaušinio plakinyje ir džiūvėsėliuose. Dėkite į įkaitintą aliejų ir kepkite, kol gražiai apskrus. Patiekite perpjovus pusiau ir pabarsčius smulkintomis pistacijomis.
Laida „La maistas“ – sekmadieniais, 9.30 val. per TV3!