• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

24 būdai panaudoti muilą

Kvapus, dailus, spalvingas, nors ir mažas – kaip tik taip atrodo muilo gabaliukas, kurį išmetame: rankoms plauti jau nepatogus, per mažas, o kur daugiau panaudoti – nežinia. Šį kartą siūlome jums pasisemti idėjų, kaip galima panaudoti muilo likučius!

Kvapus, dailus, spalvingas, nors ir mažas – kaip tik taip atrodo muilo gabaliukas, kurį išmetame: rankoms plauti jau nepatogus, per mažas, o kur daugiau panaudoti – nežinia. Šį kartą siūlome jums pasisemti idėjų, kaip galima panaudoti muilo likučius!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Grąžto lubrikantas. Įtrinkite grąžtą muilu ir jis lengviau skverbsis į medį. Varžtą taip pat bus lengviau įsukti, jei jį truputį pamuiluosite.

REKLAMA

Klijų valiklis. Kad nuo sienų nuvalytumėte apmušalų klijus, karštame vandenyje ištirpinkite keletą muilo gabalėlių ir kempine nutrinkite likučius.

Stalčių bėgiams. Sunkiai atsidaro stalčius ar stumdomų durų konstrukcija? Patrinkite bėgius muilu – durys bei stalčiai slys tarsi per sviestą.

REKLAMA
REKLAMA

Mėlynė. Ar žinojote, kad mėlynės lengviau išnyksta, jei sumuštą vietą patrinate ūkišku muilu? Pabandykite, nenusivilsite.

Apsauga nuo vabalų. Kad sodo augalų nepultų vabalai, apatinę lapų pusę nupurkškite muiluotu vandeniu.

Pjūklui sutepti. Rankiniu pjūklu nupjausite tiesesnę liniją, jei ašmenis sutepsite muilu.

Kur nuteka dujos? Dujų vamzdyje nuteka dujos, tačiau nežinote, kurioje vietoje? Sudrėkinkite gabalėlį muilo ir gerai patrinkite ties kiekvienu vamzdžio sujungimu. Ten, kur muilas ims pūstis burbuliukais, nuteka dujos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užtrauktukas – kaip naujas! Patrinkite muilu sunkiai užsisegančio užtrauktuko dantelius – ir kitą kartą segsite lengviau.

Skalbinių dezodorantas. Jei muilas kvapus, jo likučius išdžiovinkite ir padėkite į skalbinių spintą – turėsite puikų dezodorantą.

REKLAMA

Mažiesiems menininkams. Duokite vaikams medinį pagaliuką ir gabalėlį seno muilo, kai jie maudysis vonioje: skutinėti, drožinėti ir braižyti muilą – tikras malonumas!

Adatų pagalvėlė. Muilo gabalėlį aptraukite medžiaga ir naudokite kaip adatų pagalvėlę. Nors smeigti bus šiek tiek sunkiau, nei į poroloną, muilas veiks kaip lubrikantas: taip laikomą adatą ar smeigtuką lengviau įdurti net ir į storiausią audinį.

REKLAMA

Dėmių valiklis. Kartais muilas tampa pačiu geriausiu dėmių valikliu. Tiesiog sudrėkinkite gabalėlį muilo, įtrinkite juo dėmę, o tada drabužį skalbkite kaip įprasta.

Švaresnės panagės. Kad tvarkantis sode po nagais neprilįstų žemių, prieš darbą pagremžkite nagais muilo.

Virkite be suodžių. Jei žygyje ką nors virsite katiliuke ant laužo, įtrinkite puodo apačią muilu – tai apsaugos jį nuo suodžių, plauti bus lengviau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skausmui ir niežuliui – ne! Vabzdžių įkandimo sukeltas skausmas ir niežulys sušvelnės, jei įgeltą vietą patepsite muilu.

Parazitų baidyklė. Gabalėlis muilo, įsmeigtas į lysvę, gali apsaugoti jūsų augalus nuo parazitų.

Ko bijo vorai? Ištirpinkite šiek tiek muilo drožlių vandenyje, supilkite tirpalą į purškiklį ir kartkartėmis papurkškite įvairiose namų kertėse – tai padės atsikratyti ir vorų, ir vabalų.

REKLAMA

Kitoks pieštukas. Jei ketinate ką nors siūti pagal iškarpas, sausu plonu muilo gabalėliu patogu ant audinio nusibraižyti reikiamas linijas. Kai baigsite darbą, muilo linijos lengvai išsiskalbs ir nepaliks žymių.

Durys – nė girgžt! Įtrinkite muilu durų vyrius – ir darinėjamos jos nebegirgždės!

Tylūs žingsniai. Jei girgžda grindų lentos, į jų tarpelius taip pat galite įtrinti šiek tiek muilo.

REKLAMA

Jei žiedas kiek per mažas... Gerai išmuiluokite pirštą, nuo kurio norite numauti žiedą, ir šis nuslys lengviau.

Šukių šluota. Kad surinktumėte net ir pačias smulkiausias sudužusio stiklo šukes, perbraukite paviršių, kur gali būti šukių, gabalėliu drėgno muilo, o tada muilą išmeskite.

Skaidrūs akiniai. Kad akiniai šaltu oru nerasotų, ir vidinį, ir išorinį stiklo paviršių įtrinkite muiluotais pirštais, o tada pablizginkite minkštu rankšluosčiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pedikiūro įžanga. Muilo likučius ištirpinkite šilto vandens vonelėje ir galite joje mirkyti kojas prieš pedikiūrą: muiluotame vandenyje padų oda suminkštės greičiau.

Ar saugu naudoti antibakterinį muilą?

Vos mūsų parduotuvių lentynose pasirodė antibakterinis muilas, jis buvo pristatomas kaip panacėja nuo visų ligų: naudokite šį muilą – ir apie ligas sukeliančias bakterijas galėsite pamiršti. Medikai netruko duoti atsaką ne visai teisingai reklamai: nenaudokite visur ir visada antibakterinio muilo, nes pašalinti visų mikrobų nuo odos paviršiaus nevalia – tai kenkia jūsų sveikatai.

REKLAMA

Antibakterinio muilo vis dar galima įsigyti parduotuvėse. Yra atvejų, kai jis tikrai praverčia.

• Kartais šis muilas tiesiog būtinas. Jei jums tenka daug bendrauti su sergančiais žmonėmis (pavyzdžiui, pati slaugote ligonį, dirbate medicinos įstaigoje) – muilas padės sumažinti tikimybę užsikrėsti pavojingomis ligomis.

REKLAMA

• Gabalėlį antibakterinio muilo patogu laikyti virtuvėje – juo galima nusiplauti rankas palietus žalią mėsą, kiaušinius.

• Ši muilą galima naudoti kaip vieną profilaktinių priemonių gripo sezono metu – tiek darbe, tiek namuose. Kartais jis gali atstoti placebą: jei šiuo muilu plaudama rankas jausitės saugiau, vadinasi, liks mažiau tikimybės susirgti.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto kasdien šio muilo geriau nenaudoti. Kodėl?

• Švarai palaikyti kuo puikiausiai tinka paprastas muilas. Jis taip pat nužudo dalį bakterijų, kitos tiesiog nuplaunamos nuo rankų su vandeniu. To pakanka įprastai higienai.

• Nuolat naudojamas antibakterinis muilas gali padaryti meškos paslaugą: jūsų organizme ims daugintis atsparesnės bakterijos, kurių, jei susirgsite infekcine liga, nepajėgs įveikti įprasti vaistai.

• Antibakterinis muilas gali sutrikdyti hormonų pusiausvirą. Tiesą sakant, triklozano, vienos iš veikliųjų medžiagų, esančių antibakteriniame muile, poveikis organizmui dar nėra pakankamai nuodugniai ištirtas. Tyrimai su gyvūnais parodė, kad didelis jo kiekis gali paveikti endokrininę ir netgi reprodukcinę sistemas.

Kaip efektyviai panaudoti muilo likučius?

Galima pasigaminti universalią plovimo priemonę: tereikia muilo gabaliukų likučius užpilti karštu vandeniu, įdėti šiek tiek sodos ir acto, išmaišyti. Puikiai tiks visiems paviršiams šveisti.

Namuose galima pasigaminti ir skalbimo priemonę. Paimkite 250 ml muilo (jei kurį laiką kaupsite muilo gabaliukų likučius, gana greitai tiek turėsite), 125 ml borakso (natrio borato) ir sodos. Šios priemonės išeiga – maždaug 125 ml vienam kartui (skalbiant mašina). Audiniams minkštinti galima įpilti 100–200 ml acto.

Iš likučių galite pasigaminti rankų darbo muilo: sudėkite juos į indą, o šį – į vandens vonelę, užvirkite. Po truputį, lydantis muilui, įpilkite karšto vandens ir norimo aliejaus. Kiekį pasirinkite iš akies, vis maišykite ir stebėkite, kad masė taptų tiršta kaip grietinė. Tada nukelkite nuo ugnies ir įdėkite priedų: pavyzdžiui, medaus, pora lašų romo. Supilkite muilą į pasiruoštą dėželę ir palikite sustingti. Jei dėžės dugną padengsite kava, išeis šveičiamoji priemonė. Fantazuokite, ir pasigaminsite puikių naujų muilų, kurių nebus gėda dovanoti.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų