Gydytojai atskleidžia, kaip atpažinti šiuos ženklus ir kodėl jų nereikėtų ignoruoti.
Svarbūs išvaizdos pokyčiai
Vienas iš jų – nuolatinis veido paraudimas. Kaip paaiškino specialistas, toks paraudimas skiriasi nuo laikino paraudimo emocijų metu ir išlieka net ramybės metu, įskaitant miegą. Šis simptomas gali rodyti aukštą kraujospūdį.
Kitas svarbus požymis – odos spalvos pokyčiai, tokie kaip cianozė ir akrocianozė. Sergant cianoze oda ir gleivinės įgauna mėlyną atspalvį, o sergant akrocianoze melsvumas atsiranda ant periferinių kūno dalių – pirštų, ausų, nosies galiuko. Tokie pokyčiai gali būti širdies nepakankamumo požymiai.
Gydytojas taip pat pažymėjo, kad blyškios ir šaltos kojos gali rodyti širdies sutrikimus. Jei šiose vietose sumažėja raumenų masė arba atsiranda ilgai negyjančių pažeidimų, tai gali būti susiję su sutrikusiu arteriniu aprūpinimu krauju ir apatinių galūnių aterosklerozės vystymusi.
Kitas išorinis simptomas, susijęs su kardiologinėmis ligomis, yra ksantelazma ir ksantomos – mažos minkštos riebalų sankaupos akių srityje.
Tokie dariniai gali būti paveldimos hipercholesterolemijos, kurią lydi nuo ankstyvo amžiaus padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje ir didina ankstyvos aterosklerozės riziką, požymis.
Specialistė pabrėžia, kad aptikus tokius simptomus, svarbu laiku kreiptis į gydytoją, kad būtų nustatyta diagnozė ir skirtas gydymas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!