Visą sąrašą pateikusi platforma akcentuoja, kad jis – vienas geriausių suflerių automobilių istorijos mėgėjams, leidžiantis atsirinkti labiausiai dėmesio vertus lankytinus objektus. Be to, pabrėžia Erina Baker, „Auto Trader“ redaktorė, apsilankymas muziejuje gali ne tik pakutenti vaizduotę, bet ir leisti geriau suprasti, kaip vystėsi automobiliai bėgant metams.
„Tiems, kurie mėgsta gilintis į dizaino, inžinerijos ir žmonių, esančių už transporto priemonių, gyvenimus, mes norėjome padėti sužinoti apie nuostabius muziejus, kurie leidžia lankytojams pasinerti į automobilių pasaulį“, – sako ji.
„Auto Trader“ sąrašą sudarė remdamasi realiais muziejų lankytojų atsiliepimais. Kiekvienas, besilankantis automobilių muziejuje, gali vėliau parašyti savo įvertinimą „Google Review“ platformoje. Čia galima reitinguoti muziejus skiriant jiems nuo vienos iki penkių žvaigždučių, o taip pat parašyti ir platesnį komentarą apie muziejaus stiprybes ir įdomybes.
Būtent šiame sąraše atsidūrė ir Vilniaus „Automuziejus“. Pateikiamame dešimties geriausių pasaulio automobilių muziejų sąraše, Lietuvoje įkurtas muziejus reitinguojamas septintoje vietoje. Lankytojai „Google Review“ platformoje Vilniaus „Automuziejų“ įvertino 4,9 iš 5 galimų žvaigždučių.
„Labai patiko tiek mažiems, tiek dideliems“, „malonumas bet kurio akims matyti tokius estetiškus automobilius“, „buvo netikėta pamatyti tiek įspūdingų su išskirtinėmis istorijomis automobilių“ – tokie pagyros žodžiai dalinami „Google“ platformoje Vilniaus „Automuziejui“. Ypatingai daug gerų žodžių paliekama muziejaus gidams, kurie ekskursijas veda įsitraukę ir dalinasi intriguojančiais faktais bei įkvepiančiomis istorijomis.
„Mums toks įvertinimas – būti pavadintais vienais iš dešimties geriausių pasaulyje – netikėta ir maloni staigmena. Labai džiaugiamės, kad lankytojai pastebi, jog išties „sergame“ automobiliais ir jų istorija bei stengiamės, kad kiekviena detalė, kiekvienas eksponatas, kiekviena istorija būtų kuo geriau apgalvota, atrinkta ir pateikta taip, kad paliktų kuo didesnį įspūdį apie pasaulio ir Lietuvos transporto raidos istoriją“, – sako Povilas Eitutis, Vilniaus „Automuziejaus“ vadovas.
Pasak jo, didelė garbė atsidurti sąraše, kuriame yra muziejų, veikiančių daugiau nei šimtmetį, arba skirtų automobilizmo pradininkams.
Kompaniją Vilniaus „Automuziejui“ sudarytame sąraše palaiko šie muziejai (pagal „Google Review“ reitingo tvarką):
- „Gilmore Car Museum“ – JAV
- „Nethercutt Collection“ – JAV
- „Tiriac Collection“ – Rumunija
- „Auburn Cord Duesenberg Automotive Museum“ – JAV
- „Revs Institute“ – JAV
- „Museum of American Speed“ – JAV
- „Automuziejus Vilnius“ – Lietuva
- „The Henry Ford Museum“ – JAV
- „Brooklands Museum“ – Didžioji Britanija
- „Lane Motor Museum“ – JAV