• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Automobilio gedimas kelyje visuomet įvyksta mažiausiai tinkamu momentu. Nors automobilio gedimų gali būti įvairių, tačiau retkarčiais jų negalima pašalinti stovint šalikelėje.

Automobilio gedimas kelyje visuomet įvyksta mažiausiai tinkamu momentu. Nors automobilio gedimų gali būti įvairių, tačiau retkarčiais jų negalima pašalinti stovint šalikelėje.

REKLAMA

Natūralu, jog norint automobilį nugabenti į nuosavą garažą, specializuotas dirbtuves ar tiesiog į saugesnę vietą, vairuotojai turi pasirinkti vieną iš dviejų scenarijų: kviesti autovežį arba bičiulį, kuris galėtų automobilį partempti.

Autovežis yra saugiausias būdas, bet tuo pačiu ir brangiausias būdas gabenti automobilį, todėl daugelis vairuotojų, norėdami sutaupyti, į pagalbą pasitelkia bičiulį bei lanksčią vilktį.

Nors iš pirmo žvilgsnio šis veiksmas yra ganėtinai paprastas, tačiau daugelis vairuotojų užmiršta laikytis tam tikrų taisyklių, kurie užtikrintų jų pačių ir kitų eismo dalyvių saugumą.

REKLAMA
REKLAMA

LAIKYKITĖS SAUGAUS GREIČIO

Kelių eismo taisyklėse nėra nurodyta, jog tempiant automobilį turite laikytis tam tikrų maksimalaus greičio apribojimų, tačiau saugaus eismo ekspertai pabrėžia, tempdami automobilį turėtumėte laikytis saugaus greičio.

REKLAMA

Nors daugeliui vairuotojų tai gali pasirodyti nepriimtina, tačiau mieste rekomenduojama laikytis maksimalaus 30 - 40 km/val. greičio, o užmiestyje – ne didesnio negu 60 km/val.

Jeigu automobilis turi automatinę pavarų dėžę, apie automobilio vilkimą net negalvokite. Vienintelė išeitis – autovežis.

NEPAMIRŠKITE ŽIBINTŲ

Tai gali atrodyti akivaizdu, tačiau nemaža dalis vairuotojų užmiršta atlikti elementarų veiksmą – įjungti žibintus.

Jeigu turėsite vilkti automobilį, arba būsite tame, kurį reikia vilkti, atsiminkite, jog velkamas automobilis visada privalo įjungti avarinį šviesos signalą. Tuo tarpu velkantysis to neprivalo daryti, vien dėl to, jog neklaidintų kitų eismo dalyvių.

REKLAMA
REKLAMA

Tamsiu paros metu velkamas automobilis turėtų įjungti gabaritinius žibintus, tačiau jeigu velkamo automobilio variklis neveikia, tuomet reikėtų pasirūpinti bent jau šviesą atspindinčiu avariniu ženklu.

SAUGUS ATSTUMAS – PRIVALOMAS

Tai yra viena svarbiausių taisyklių, kurią pabrėžia visi saugaus eismo ekspertai ir tai ypač aktualu velkant automobilį.

Kelių eismo taisyklės nurodo, jog automobilį tempiant lanksčiąja vilktimi, vilkties ilgis turi būti nuo 4 iki 6 metrų. Be to, virvė turi būti ryškios spalvos ir ne siauresnė kaip 50 mm.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Standi vilktis neturi būti ilgesnė kaip 4 m.

LAIKYKITĖS TAISYKLIŲ

Tai – dažniausiai daroma vairuotojų klaida. Kai kurie tai daro žinodami ir nepaiso numatytų įstatymų, o kiti – tiesiog dėl nežinojimo.

Vis dėlto, pagal šiuo metu galiojančias kelių eismo taisykles, automobilį vilkti lanksčiąja vilktimi (su virve) draudžiama pažymėtuose kelio ženklais „Automagistralė“ ar „Automobilių kelias“. Trumpai tariant – greitkeliuose.

 

REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų