Alfa Romeo ženklas labai primena senovinį herbą. Ir išties pagrindą jam sudaro didikų Viskonsi, kurie buvo Milano hercogai, šeimos simbolika. Raudonas kryžius simbolizuoja šios šeimos dalyvavimą kryžiaus žygiuose. Drakonas yra legendos dalis, pagal kurią vienas Viskonsi giminės protėvių jį nugalėjo kovoje su blogiu. Kartais jo vardas nebuvo Jurgis? Ai nesvarbu. :)
BMW pirmą kartą emblemą publikai pristatė 1917 metais. Ji simbolizavo besisukantį lėktuvo propelerį. 1920 metais iš propelerio liko tik apskritimas padalintas į keturias lygias dalis. Kvadratai nuspalvinti tradicinėmis Bavarijos spalvomis. Tai Vokietijos žemė, kurioje įsikūręs šis gamintojas.
Citroen kompanijos įkūrėjas Andre Citroen savo karjerą pradėjo automobilių greičių dėžes gaminančioje gamykloje. Viena iš greičių dėžių dalių priminė pleištą. Tai ir tapo šio automobilių gamintojo logotipo pagrindu.
Ferrari neatsiejama dalis yra piestu stovintis žirgas. Jis pirmą kartą atsirado ant italų avia aso Francesko Barako karinio lėktuvo. Lakūnas buvo numuštas priešų 1918 metais. Jo motina, sūnaus garbei, asmeniškai pasiūlė Enzo Ferrari naudoti šį simbolį. Geltonas fonas yra Modenos miesto spalva. Kaip žinia, čia gaminami Ferrari automobiliai.
Nissan emblema pradžioje buvo su raudonu apskritimu ir mėlynu stačiakampiu. Kompanijos ideologai tai aiškino, kad raudonas apskritimas reiškia kylančią saulę, o mėlynas kvadratas - dangų. Tai šifruojasi kaip - "Nuoširdumas atneša sėkmę". Tačiau dabar spalvos buvo pakeistos į pilką metalo spalvą.
Mitsubishi emblema sudaryta iš trijų deimantų. Jie paimti iš kompanijos kūrėjo tėvo Jataro Ivasaki šeimos herbo. Iš čia kilo ir pavadinimas. "Mitsu" - japonų kalba reiškia trys, o "Bishi" - deimantai. Deimantai japonų pasaulėžiūroje reiškia teisingumą, atsakomybę prieš visuomenę, tautų draugystę.
Opel ženkle, apskritime "uždarytas" žaibas atsirado išleidus legendinį trisdešimtųjų metų sunkvežimį Opel Blitz Typ 3,6. "Blitz" išvertus iš vokiečių kalbos reiškia žaibą. Prieš tai Opel ženklai buvo kur kas paprastesni - mėlynas ovalas su užrašu viduryje Opel.
Peugeot simbolis liūtas simbolizuoja jos gaminių galią. Tiksliau simbolizavo :) Tokios formos monumentas stovi Belfore, kur buvo įsikūrusios Peugeot gamyklos. Monumentas buvo pastatytas Augusto Bartoldi, kad paminėti sėkmingą vokiečių apgulties atrėmimą 1871 metais.
Porsche automobilių gamintojo herbo centre yra Štutgardo miesto herbas su žirgu. Būtent šiame mieste yra gaminami Porsche automobiliai. O žirgas miesto herbe yra todėl, kad jis prasidėjo nuo žirgyno įkūrimo. Emblemoje esantys ragai ir linijos paimta iš Viutembergo hercogystės emblemos. Pastarosios sostinė ir buvo Stutgardo miestas.
Renault logotipo neturėjo 32 metus. 1922 metais ant automobilio radiatoriaus buvo patalpintas apskritimas su Renault užrašu viduryje. Tai buvo dėl to, kad viduryje grotelių buvo apvalus garso signalas. 1924 metais buvo pagamintos rombo formos grotelės. Taip ir atsirado rombo formos logotipas.
Rover skydo formos emblema pirma atsirado ant dviračių rėmų. Ir tik 1904 metais buvo perkelta ant pirmų firmos pagamintų automobilių. Laivas ant skydo primena apie vikingus. Tolimus anglų protėvius.
Subaru emblemoje pavaizduotas žvaigždynas, kuris japonu kalba taip ir vadinasi. Kita legenda sako, kad tai "septynios seserys". Senovės graikų titano Atlaso dukros, paverstos žvaigždėmis. Taip pat yra ir daugiau šios simbolikos paaiškinimų.
Toyota ženklas, kurį mes žinome dabar, atsirado tik 1989 metais. Dvi elipsės sudaro "T" raidę. Raidę supanti elipsė, pagal kompanijos koncepciją, reiškia "ateities galimybes, ir besivystančias technologijas".
Volkswagen ženkle pradžioje buvo vaizduojamas Folsfburgo pilies herbas. Ši pilis yra netoli Volkswagen gamyklų. Vėliau ženklas buvo supaprastintas ir gavosi "W" raidė. Raidė buvo apvesta apskritimu. Toks ženklas ir yra iki šiol.
Volvo ženklas, kurį pirmą kartą parodė Volvo Jakob, buvo su horizontalia linija ant priekinių grotelių ir apskritimu su strėle. Pastarasis yra vyriško prado ženklas, astrologijoje - Marso simbolis. 1975 metais ženklą supaprastino, tuo pačiu pridėję Volvo užrašą.