• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parlamentarai pagaliau parodė drąsą siekti socialiai teisingesnės visuomenės kūrimo. Ištaigingais automobiliais ir brangiomis vilomis mėgstantis pasipuikuoti Lietuvos elitas ko gero turės kiek patuštinti pinigines, jei politikams užteks valios ir bendro sutarimo dėl biudžeto patvirtinimo.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo kitų metų pradžios papildomais mokesčiai siūloma apmokestinti didelės vertės nekilnojamą turtą, galingus automobilius ir motociklus, jachtas, taip pat ir privačius lėktuvus, asmenis, gaunančius daugiau nei 200 Lt pajamų per metus iš finansinių santaupų.

REKLAMA

Tokį įstatymų projektų paketą penktadienį pateikė Seimo nariai Vitas Matuzas, Jurgis Razma, Vytenis Andriukaitis ir Kęstutis Daukšys.

15 proc. gyventojų pajamų mokesčiu siūloma apmokestinti didesnes nei 200 litų per metus palūkanas, gaunamas už vertybinius popierius, bankuose laikomus indėlius ir suteiktas paskolas.

REKLAMA
REKLAMA

Siūloma apmokestinti galingus automobilius, motociklus, taip pat jachtas ir lėktuvus.

Burinėms jachtoms būtų taikomas 30 Lt už jachtos gabaritinio ilgio metrą per mėnesį, jei jos ilgis viršija 10 gabaritinių ilgio metrų ir, jei ji nėra skirta komerciniams tikslams.

Orlaiviams, išskyrus oro balionus, būtų taikomas 0,3 Lt mokesčio tarifas už vieną maksimalios kilimo masės kilogramą per mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1 proc. dydžio nekilnojamojo turto mokesčiu siūloma apmokestinti didesnės nei 1 mln. Lt vertės turtą.

Pritaria progresiniams mokesčiams, tačiau siūlo atidžiau diferencijuoti

Ekonomistė A. Maldeikienė akcentavo, kad politikai visų pirma turėtų žiūrėti į bendras žmogaus pajamas, turtą, santaupas.

REKLAMA

„Kodėl galioja lengvatos pensininkams–turtuoliams? Nemanau, kad tokiems pensininkams, kaip V. Adamkus ar K. Brazauskienė reikėtų taikyti visai pensininkų grupei skiriamas lengvatas. Reikia atsižvelgti į jų turtą bei pajamas, o ne į tai, kad tarkim turtuolis dabar yra pensininkas“, – būdus papildyti biudžetą dėstė A. Maldeikienė.

REKLAMA

Ji pabrėžė, kad vien turimas turtas ar pajamos dar nieko nereiškia. „Žmogus gali gauti tūkstantines pajamas, tačiau turėti daug išlaikytinių. Arba turėti turtą, bet neturėti pajamų. Todėl reikia žvelgti plačiau“, – sakė ji.

„Be abejo, visada pasisakiau už progresinius mokesčius, už tai, kad didesnius mokesčius mokėtų turtingieji, tie, kurie gali juos mokėti. Tuo tarpu nebūtų reikalaujama didelių mokesčių iš neturtingųjų. Tačiau skubėti nereikia, naktinės reformos nepasiteisina“, – sakė viena aktyviausių progresinių mokesčių šalininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Andriukaitis: į koaliciją neisim

Parlamentaras V. Andriukaitis akcentavo, kad taip pat rėmė, remia ir nuoširdžiai rems progresinės sistemos įvedimą Lietuvoje, net jei šiuo metu jis tebūtų dalinis. „Siekiant didesnio socialinio teisingumo, visada pasisakiau už progresinę sistemą, už tai, kad mažas pajamas gaunantys žmonės gyventų lengviau. Todėl nuoširdžiai parėmiau konservatoriaus J. Razmos siūlymą dėl prabangos mokesčių“, – sakė socialdemokratas V. Andriukaitis.

REKLAMA

Jis apgailestavo, kad liberalių pažiūrų politikai visą laiką gynė tik turtinguosius ir kartu su A. Valinsko TPP trukdė Seimui įvesti socialiai teisingesnius mokesčius.

Pasak parlamentaro, šiuo metu Seimo liberalai yra didžiausia kliūtis susitarti dėl biudžeto, nes jie gali nepritarti siūlymams įvesti „prabangos“ mokesčius ir galbūt net pasitraukti iš koalicijos.

REKLAMA

Paklaustas, kas tada vadovautų ministrų kabinetui, V. Andriukaitis išsakė nuomonę, kad socdemai į koaliciją tikriausiai neitų, kaip ir kiti opozicijos atstovai.

Susiję:

I. Šimonytė: nematau tokio mokesčio, kuris būtų vertinamas kaip prabangos

I. Degutienė: prabangos mokesčiai – būdas siekti socialinio teisingumo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų