Vilnietė Kristina su savo Aliaskos malamutų veislės augintine Karma ateina į sporto klubą ir daro pratimus.
Šeimininkės teigimu, šios veislės šunys – itin sudėtingo charakterio, jiems būtina dresūra. O sporto klubas – du viename, nes augintinė ir stiprėja, ir tampa paklusnesnė.
„Augintinė reaguoja, kaip reguoja visi malamutai. Tai reiškia, yra nuotaika – dirbam tobulai. Jeigu nuotaikos nėra, dabar po švenčių sunku visko skaniai prisivalgius, tada va prasčiau", – kalbėjo malamuto šeimininkė Kristina.
Jos teigimu, dauguma pratimų siekiama, kad šuo įvaldytų savo galines kojas ir galėtų jomis tinkamai pasinaudoti netikėtose situacijose, pavyzdžiui, slysdamas:
„Šuo realiai nežino, kad jis turi galines kojas ir dėl to yra padidėję traumų tikimybė. Šunys paprastai yra sunkūs ir kai bėga, stabdo, nežino, kaip sustabdyti teisingai."
Tada, pasak jos, ilgainiui formuojasi stuburo problemos, traumos. O tokie pratimai neva lavina laikyseną ir priverčia šunį išmokti judėti sau nekenkiant.
Dabar ant bėgtakio savo borderkolį Dyngo veda sporto klubo įkūrėjas Robertas Andriuška. Treneris tikina, kad visa tai toli gražu ne cirkas ar pramoga žmonėms. Tai esą gyvybiškai svarbu patiems keturkojams. Mat kryptingas fizinis šuns darbas sporto salėje pagerina jo gyvenimo kokybę ir prailgina trukmę.
„Po apžiūros, sakykime, veterinarai diagnozavo tam tikras problemas, kad raumenų masė yra maža, tai ateina pas mus pastiprinti tam tikras raumenų grupes", – teigė šunų treneris Robertas Andriuška.
Specialistė, šunų dresuotoja Sondra teigia, kad šuniui, visų pirma, labai svarbu pakankamai būti lauke. Tačiau pritaria sporto klubo treneriui, kad vien to nepakanka. Todėl ji sporto pratimus derina su buvimu gamtoje:
„Serpantinai, įkalnės, nuokalnės, žvyras, smėlis, sniegas ir visa tai išnaudoti, atlikti tuos įvairius pratimus. Bet daugelis gyvename miestuose, kur ribotas yra ir pasivaikščiojimas, dažnai dirba žmonės nuo ryto iki vakaro."
Kiekvieną šunį, specialistės teigimu, svarbu yra pakankamai motyvuoti, apdovanoti už darbą ir aiškiai atskirti, kada treniruojamasi, kada galima lakstyti laisvai. Tada jis pratimus atliks noriai:
„Šiaip tas šunų fitnesas išsivystė iš žmonių. Iš pradžių buvo naudota reabilitacijos tikslais, šunims po traumų, po operacijų, vėliau buvo pastebėta, kad tai visai gerina ir sportinių šunų savijautą."
Už akademinės valandos pamoką šunų sporto klube šeimininkai moka 15 eurų. Rezultatai, trenerio teigimu, dažniausiai pradeda matytis po mėnesio. Tuomet, neretai, jau išmokę atlikti pratimus augintiniai ir juos tinkamai sporto metu prižiūrintys šeimininkai, toliau treniruotes tęsia namuose.