Marijampolė – nei didmiestis, nei kurortas, ir jos gyventojams negresia didžiuliai NT mokesčiai. Pagal Registrų centro verčių žemėlapį, Marijampolėje vidutinė kvadratinio metro kaina – apie 500 eurų, centre brangiau, pakraščiuose – pigiau. Tad butų ir namų savininkams čia nauji mokesčiai grėsti neturėtų.
Visgi Registrų centras žada kitąmet būsto vertes dar labiau pakelti ir priartinti prie rinkos kainų, mat dabar būsto pardavimų skelbimuose vertės yra maždaug dvigubai didesnės.
„Zonoje vienokie sandoriai, ar jie skiriasi pagal objekto tipą, rūšį, metus, sukuria įvairias verčių zonas, kurios lyg ir padengia su tam tikra verte“, – sako Registrų centro direktorius Adrijus Jusas.
Per dešimtmetį nuo euro įvedimo, Registrų centro duomenimis, būsto vertė Lietuvoje padidėjo beveik trigubai ir šiuo metu bendra butų ir namų vertė siekia beveik 100 mlrd. eurų. Valdantiesiems svarstant, nuo kokios būsto vertės reikalauti NT mokesčio, Registrų centras skelbia, kad apie 100 tūkst. butų šalyje, tai yra apie dešimtadalis, verti ne daugiau 20 tūkst. eurų. Antra grupė – butai, kurių kaina nuo 20 tūkst. iki 75 tūkst. eurų – didžiausia ir į ją patenka apie pusė milijono butų, tai yra pusė visų butų. Ir brangiausių, kainuojančių daugiau pusės milijono eurų, Registrų centras suskaičiuoja viso labo 800.
„Didmiesčiuose objektų iki 50 tūkst. eurų vertės mažiau, didžioji dalis paklius į aukštesnes vertes. Kaimiškose vietovėse dauguma objektų, namų yra mažesnės vertės, iki 50 tūkst“, – teigia A. Jusas.
Įvertino nuosavų namų kainas
Individualių namų sektoriuje Registrų centras regi panašią padėtį kaip ir butų. Vos 1000 visos šalies namų vertina brangiau nei puse milijono eurų. Iki 150 tūkst. eurų namų yra beveik 70 tūkst. eurų. Nuo 20 iki 75 tūkst. eurų namų jau dvigubai daugiau – per 130 tūkst. Ir didžiausia grupė, apimanti 260 tūkst. namų ir sudaranti pusę visų namų šalyje, anot Registrų centro, verti viso labo iki 20 tūkst. eurų.
Tad valdantieji dabar sprendžia, kuriai grupei savininkų užkrauti kasmetinį NT mokestį ir ką daryti žmonėms, kurie nesutiks su paskaičiuotu mokesčio dydžiu.
„Dabartinis modelis, kuris yra pasiteisinęs, belieka jį tobulinti, gal kalbėti apie verčių pokyčius, nuo kurios sumos prasideda turto apmokestinimas“, – komentuoja Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis.
„Didžiausias pyktis eina iš tų, kurie turi didelį prabangų turtą ir kam reikės mokėti tikrai didesnius mokesčius. Mūsų programoje įrašyta, kad mokesčiai didės tiems, kas gali susimokėti, kieno pajamos didesnės ir gyvenimo kokybė nenukentės“, – teigia Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Algirdas Sysas.
Iki šiol siūlęs neapmokestinti pusės gyvenamųjų namų ir dešimtadalio butų, tai yra turto, kurio vertė neviršija 20 tūkst. eurų, finansų ministras Rimantas Šadžius naują projektą su galimai pakelta neapmokestinimo kartele ir sumažintais tarifais, žada pateikti jau kitą savaitę.
„Susitiksime su profsąjungomis, kitomis organizacijomis, mėgindami įtikinti pasiūlymų teisingumu, kuriuos pateiksime, ir išklausyti įvairias nuomones“, – sako R. Šadžius.
Kartu su neapmokestinamuoju dydžiu valdantieji svarsto ir mokesčio nuolaidas pirmajam būstui, sutuoktiniams, šeimoms.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.
VISAS TV3 ŽINIAS ŽIŪRĖKITE ČIA:
















































































































































































































































kiaulės prie lovio testuoja vandenys. Paleido informaciją į viešąją erdvę apie "VNTM" ir žiūri į JŪSŲ reakciją. Nuo JŪSŲ reakcijos ir priklausys, kas bus ar nebus padaryta.
Jei apsiribosite tik mitingu, manau, kad "VNTM" turėsite. Tad, rekomenduoju daryti NE PIRMO BŪTINUMO DALYKŲ BOIKOTĄ IKI "NT MOKESTIS" bus panaikintas apskritai.