Bet kokia liga vaikui atsiveria dviem savo pusėmis:
1. Skausmas ir gydymas
Tai duriančios injekcijos, karčios tabletės, perštintis jodas, deginančios garstyčios, taurės, pipetės, klizmos ir visokios kitokios nemalonios procedūros. Tėvai šią ligos pusę gerai išmano ir skiria visas jėgas, kad išgydytų savo vaiką.
2. Dėmesys ir rūpestis
O štai rodydami vaikui šią ligos pusę, tėvai dažniausiai nesusimąsto. Ir be reikalo. Užtat vaikui tampa akivaizdu, kad, kai jis serga gauna tai, ko negauna būdamas sveikas.
Triukas, kurį vaikai greitai įsisavina
Kai vaikas suserga, jis sulaukia ypatingo dėmesio, tėvai jį myli ir lepina. O kai jis būna sveikas, niekam jis tada nereikalingas, niekam nerūpi, niekam net į galvą neateina imti jį taip sau ir pabučiuoti, apkabinti, paglostyti.
Vaikai, kuriems įprastame gyvenime trūksta dėmesio ir meilės, greitai supranta, kad tik sirgdami galės patirti visą tėvų meilės ir dosnumo jėgą. Vadinasi, kai nepavyksta kitais būdais patraukti savo artimųjų dėmesio, laikas nuo laiko paleidžiama vidinė „naudos iš ligos programa“. Triukas įsisavintas.
Dėmesys – tai energija. Kai jus kas nors apdovanoja mylinčiu žvilgsniu, jis duoda jums energetinio peno užtaisą. Tokio „maisto“ labiausiai reikia vaikams. Tėvai turi žinoti, kad vaikams daug svarbesni yra tėvų dėmesys ir meilė, nei gražūs rūbai, žaislai ir saldumynai, kuriais tėvai bando šiuos jausmus pakeisti.
Dėmesio reikia kiekvienam vaikui, o jūs jam būnate dėmesingi, kai jis serga ar turi problemų. Ir todėl vaikas sukuria problemą arba suserga. Jis supranta, kad tada juo visi tikrai susidomės.
Meilė – tai pagrindinė būtinybė. Kaip kūnas maitinasi valgiu, taip dvasia užsipildo meile. Stebėdamas suaugusius, mažylis taip pat išmoksta kurti problemas. Ir tai jau didelė bėda, jei tik liga vaikui yra galimybė pajusti tėvų meilę. Tuomet tėvams reiktų gerai susimąstyti.
Kalbama ne apie tai, kad vaikas pradės sąmoningai vaidinti sergantį. Jis susirgs iš tikrųjų: su temperatūra, sloga, pilvo raižymu ir vėmimu. Jo mažas organizmas nesugebės atsispirti tam dideliam norui būti mylimu ir reikalingu.
Ką gi daryti, kaip elgtis?
Be abejo, reikia vaiką gydyti, atsižvelgiant į gydytojo rekomendacijas. Bet tuo metu reikia nepamiršti, kad vaiko ligą galėjo sukelti jo troškimas sulaukti daugiau tėvų dėmesio, meilės ir švelnumo. Todėl, nelaukdami ligos, tiesiog dabar, apkabinkite savo vaiką, priglauskite jį prie krūtinės, paimkite ant rankų, paglostykite ar paprasčiausiai pasakykite, kad jį mylite.
Tegu vaikas žino, kad ir be ligos jis jums brangus ir mylimas. Tegu jūsų rankos ir lūpos prisiliečia prie mažylio kaktytės ne tik tada, kai jis karščiuoja, bet ir tada, kai jis žaidžia, piešia, ilsisi. O gera tėčio šypsena tegu pasako, kaip jis džiaugiasi savo vaiku.
Organizmo resursai tokie dideli, kad vaikas gali pasveikti vien nuo švelnių žodžių ir apkabinimų. Jūsų jėgos, kurias jis gali perimti ir skirti sveikimui, jūsų meilumas ir prisilietimai gali daryti stebuklus. Tegu vaikelis jaučia, kad jūs, tėvai, jį visada ir be galo mylite, kad norite, jog jis pasveiktų. Būtent šis jausmas padės jūsų mažyliui greičiau nugalėti ligą.