žiemos miegas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žiemos miegas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žiemos miegas“.
Skubus perspėjimas visiems lietuviams: pamatę šį radinį kieme – sukluskite
Nors orai jau šyla, gamta dar tik pamažu budinasi. Todėl pamačius negyvą primenantį ežiuką raginama neskubėti jo laidoti – jie dar paprasčiausiai nepabudę.
Daugiau informacijos apie miegančius ežiukus ir kaip elgtis juos aptikus, socialiniuose tinkluose pasidalino Rosita Navickaitė.
Pasakė, kaip elgtis radus miegantį ežį
Nors niekas savo sode ar kieme nenori matyti negyvo gyvūno, gali būti, kad ežiukas ne miręs, o miega, nes žiemoja nuo lapkričio iki kovo.
Vaizdelis miške pribloškė akmeniškį: „Nesu matęs nieko panašaus“
Akmeniškis Alius Lizdenis užfiksavo nedažnai pastebimą reiškinį – ant sniego ropojančią rupūžę. Žmonėms iškilo klausimas: ar normalu, jog šiuo metų laiku, kai kurie miško gyventojai nebijo šalčių ir atsikelia iš žiemos miego?
Alius pasakoja, kad prasidėjus elniu ragų metimo sezonui, jo pomėgis – vaikštinėti po miškus ir ieškoti numestų ragų.
Didžiosios miegapelės ruošiasi žiemos miegui
Neries regioninio parko specialistai patikrino Neries šlaite ties Airėnų kaimu iškeltus inkilus, iškeltus retiems ir saugomiems žvėreliams – didžiosioms miegapelėms (Glis glis). Inkiluose buvo rastos penkios žiemos miegui besiruošiančios didžiosios miegapelės.
Šie gyvūnai neatsitiktinai pavadinti miegapelėmis. Pasak Neries regioninio parko vyr. specialisto Sauliaus Pupininko, šių gyvūnų pavadinimas labai taikliai atspindi jų biologiją. Per metus jos pramiega beveik septynis mėnesius.
Ar žmonės gali užmigti žiemos miegu?
Nevalingai? Taip. Tyčia? Galbūt. Pavyzdžiui, vasarį Švedijoje rastas vyras, kuris du mėnesius praleido užsnigtame automobilyje beveik neturėdamas maisto.
Vyrą apžiūrėję vietos medikai teigė, kad jis išgyveno tik todėl, kad prisitaikant jo kūno temperatūra nukrito iki maždaug 31 laipsnio, be to, vyras beveik nejudėjo. Tokį patį procesą naudoja lokiai, kai rengiasi užmigti žiemos miegu, rašo popsci.com.
Žiemos miego paslaptys galėtų padėti žmonėms
Mokslininkai tiria, kaip lokių organizmas funkcionuoja jiems miegant žiemos miegu. Manoma, kad šios žinios galėtų padėti traumas patyrusiems žmonėms.
„Žiemos miegu miegantys lokiai funkcionuoja kaip uždara sistema. Visa, ko jiems reikia, tai oras“, – teigė Aliaskos Fairbankso universiteto Arkties biologijos instituto mokslininkas Brianas Barnesas.
Kur žiemos ežiai?
Ežiai gyvena visur, juos dažnai galime sutikti mums netikėtose vietose – miestuose, aktyviose ūkinėse teritorijose. Jų gausu prie mūsų namų, soduose ir kiemuose. Čia juos vilioja maisto gausa ir slėptuvės, kuriose galima praleisti dieną, vesti jauniklius, o kai kuriose – ir žiemoti.
Kai kada ežių buveinės įrengiamos ir tokiose vietose, kur jie negali būti ramūs. Daržinėse, sandėliuose likę žiemoti ežiai žiemos viduryje gali būti pažadinti.