žemėlapiai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žemėlapiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žemėlapiai“.
Į Lietuvos kelius grįžta „Google Street View“ automobiliai
Šį pavasarį Lietuvos keliuose vėl pasirodys „Google Street View“ automobiliai, kurie keliaus per daugelį šalies miestų. Pagrindinis pakartotinio važiavimo tikslas – atnaujinti Lietuvos miestų, kelių ir greitkelių vaizdus „Google“ žemėlapių platformoje. „Google Street View“ dėka vartotojai turi galimybę virtualiai aplankyti daugumą Lietuvos miestų, istorinius paminklus, pilis, taip pat kurortus prie jūros ir nacionalinius parkus.
Netrukus žinosite, kas yra po žeme, ant kurios stovi jūsų namas
Ar žinote, kad visą Lietuvos teritoriją apima vienas didelis topografinis žemėlapis, kurio dalys nuolat skaitmeninamos, o jo pagrindu kuriamos ir teikiamos įvairios elektroninės paslaugos? Kuo Jums tai naudinga? Sužinosite pasižiūrėję reportažą.
Kaip gimsta žemėlapiai: sužinokite ir susikurkite patys
Nusprendėte įsigyti būstą, ir jums parūpo, koks toje vietoje gyventojų tankumas, nusikalstamumas ar triukšmo lygis? Domina ežerų gyliai ir reljefo aukščiai? Arba ketinate keliauti, bet norite pats patyrinėti, kas yra vietovėje ir pagal tai susiplanuoti maršrutą? Įvertinti numatomo įsigyti žemės sklypo savybes? Visa tai padaryti dabar paprasta, nes informacijos nereikia ieškoti dešimtyse skirtingų vietų – pakaks vienos lietuviškos interneto svetainės Geoportal.lt.
Žemėlapių tyrinėtojas tikina Antarktidoje radęs mistinį miestą
Besikeičiant klimatui ir plonėjant sniego sluoksniui Antarktidoje galima rasti įdomių radinių. Plonėjantis sniegas leido pažvelgti į didžiulį miestą, kuris galėjo būti palaidotas ten daugybę metų. Nuotrauka, kurioje matomos grėsmingai atrodančios konstrukcijos, sukėlė didelį sąmokslo teorijų mėgėjų susidomėjimą. Maždaug 1,5 km ilgio konstrukciją „Google Earth“ pastebėjo paranormalių reiškinių tyrėjas, žinomas „Conspiracy Depot" slapyvardžiu.
Internautai leipsta iš juoko: štai, kokius gėdingus momentus užfiksavo kamera
Tikriausiai nei vienas iš mūsų nenorėtų būti užkluptas gėdingą akimirką, o ką jau ir kalbėti apie jos įamžinimą. Tačiau „Google“ bendrovė, kurdama internetinius žemėlapius, užfiksavo tikrai keistus dalykus. Šiandien visi mobiliųjų naudotojai sunkiai įsivaizduotų savo gyvenimą be internetinių žemėlapių. Niekam ne paslaptis, kad juos kurdama bendrovė „Google“ su specialia kamera važinėja po visą pasaulį ir taip atkuria realius vaizdus internete.
Paviešinta šalių statistika: pamatykite, kur atsidūrė Lietuva
Eurostatas nuolatos kaupia įvairiausią informaciją apie šalis – pradedant gimstamumo ar mirtingumo rodikliais baigiant keliautojų skaičiais. Kasmet Eurostatas išleidžia regioninę Europos apžvalgą. 2017 metų apžvalgoje remiamasi surinktais duomenimis iš 2015 metų ir 2016 metų.
Ar navigacijos sistemos pakeitė žemėlapius?
Prieš keliolika metų nepakeičiamais išvykų aksesuarais buvę kelioniniai žemėlapiai šiuo metu išgyvena ne pačius geriausius laikus. Kuo pranašesnės juos pakeitusios automobilinės navigacijos sistemos ir kaip tokią išsirinkti – klausiame specialistų. Leidyklos „Alma littera“ direktorė Danguolė Viliūnienė teigia, jog popierinių žemėlapių poreikis, lyginant pastaruosius 10 metų, labai sumažėjo.
4 nesudėtingos „Google Maps“ funkcijos, kurias praverstų žinoti
„Google Maps“ per pastaruosius metus gerokai ištobulėjo ir pasipildė tikrai įdomiomis funkcijomis. Išmokite kelis naujus, ar jau primirštus būdus pasinaudoti nemokamo „Google Maps“ galimybėmis. Maršruto nustatymas „Google Maps“ ilgai šią galimybę taikė tik kompiuteriams, tuo metu telefono programėlėje buvo galima tik „nuvykti iš taško A į tašką B“. Tačiau pernai vasarą ši ilgai laukta funkcija pagaliau buvo pristatyta ir išmaniesiems telefonams.
Orientavimosi sportas – lengvas tik iš pirmo žvilgsnio
Štai čia – varžybų žemėlapis. Atrodo, tikra mirgalynė, tačiau kiekviena spalva ir linija turi prasmę, o skaičiai – tai punktai, kuriuos reikia surasti. Visi sportininkai gauna po vienodą žemėlapį ir tada paaiškėja, kuris iš jų greičiausias. Tačiau svarbu ne tik kojų greitis. Ne ten pasuksi ir turėsi kopti į kalną, kol kiti su vėjeliu leisis žemyn. O Neries šlaitai čia – iki 70 m aukščio.
Ką veikti su senais žemėlapiais?
Ispanų iliustratorius Fernando Vincente frazei „pažvelgti į pasaulį kitomis akimis“ suteikė naują, konkretesnę, reikšmę. Jis piešė ant senų žemėlapių ir sukūrė visiškai naują pasaulį, kuriame karaliauja drambliai, šunys ir... apsinuoginusios moterys. Taip lengvais rankos judesiais dailininkas pakeitė mums įprastus vandenynų ir sausumos vaizdus.
REKLAMA
REKLAMA
Patobulinti „Google“ Vilniaus žemėlapiai
Praėjusį savaitgalį į specialų renginį Vilniaus savivaldybėje susirinkę kartografijos entuziastai, naudodamiesi žemėlapių redagavimo įrankiu „Map Maker“, tobulino Vilniaus senamiesčio žemėlapį „Google“ platformoje. Daugiau kaip 20 pirmą kartą Lietuvoje vykusio renginio „Vilnius MapUp 2014“ dalyvių, pasidalinusių į 6 komandas, virtualiai naršė sostinės senamiestį, ieškodami netiksliai „Google“ žemėlapiuose pažymėtų vietų ir pildydami žemėlapius naujausia informacija.
Žemėlapiai, iš kurių nemoko mokyklose
Pačios populiariausios fotografų lankymosi vietos
„Laimės“ žemėlapis
Žiemos sezonų žemėlapis
Kur gyvena pačios gražiausios ir seksualiausios planetos moterys 1. Žalia – labai seksualios 2. Šviesiai žalia – tiesiog seksualios 3. Geltona – normalios 4. Oranžinė – ne tokios seksualios 5. Raudona – visai nekas
Europos šalys pagal raudonplaukių pasiskirstymą Raudona – daugiau nei 10 proc. Tamsiai ruda – mažiau nei 1 proc.
14 žemėlapių, iš kurių sužinosite daug įdomybių
Pažvelkite į šiuos žemėlapius ir sužinosite daugybę įdomybių apie gyvenimą mūsų planetoje. Vidutinis IQ lygis pagal valstybes
Kuri populiacijos dalis yra susituokusi
Vidutinis pirmo seksualinio kontakto amžius
Kokie laimingi jaučiasi šalies gyventojai
Naftos importo ir eksporto srautai
Vidutinis riebalų vartojimas vienam žmogui per vieną
Vidutinis alkoholio vartojimas
V...
RRT atnaujino mobiliojo ryšio aprėpties zonų žemėlapius
Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) pranešė atnaujinusi judriojo ryšio operatorių UAB „Bitė Lietuva“, UAB „Omnitel“, UAB „Tele2“ UMTS tinklų tikėtinų aprėpties zonų žemėlapius. Pasak RRT atstovų, aprėpčių žemėlapiai leidžia vartotojams palyginti ir pasirinkti judriojo ryšio paslaugas pagal jų poreikius atitinkantį kokybės lygį. Žemėlapiai skelbiami RRT interneto svetainėje.
Ukrainos revoliucijos ir Kijevo barikadų žemėlapiai
Šiame žemėlapyje "Facebook" vartotojas Alex Riabtsev sudarė realios situacijos Ukrainoje vaizdą, koks jis buvo 18 valandą: Geltona spalva - akcijos arba piketai Tamsiai raudona - Administracinis pastatas užimtas demonstrantų Šviesiai raudona - Administracinis pastatas demonstrantų "apsiaustyje" Pilka - buvo bandymų užimti Administracinį pastatą Žalia - Futbolo sirgaliai (ultros) išsakė savo paramą maidanui O šiame žemėlapyje, kurį galite rasti čia, sudarytas naujausių Kijevo barikadų žemėlapis.
Atnaujinti visos Lietuvos teritorijos ortofotografiniai žemėlapiai
Nacionalinė žemės tarnyba, kaip valstybinių erdvinių duomenų valdytoja, 2012–2013 metais vykdė Lietuvos Respublikos teritorijos ortofotografinių žemėlapių atnaujinimo darbus ir 2013 m. gruodžio mėnesio pradžioje iš aerofotografavimo bei ortofotografinių žemėlapių sudarymo paslaugas teikiančios įmonės gavo paskutinius atnaujintus Lietuvos Respublikos teritorijos ortofotografinius žemėlapius.
Amerikiečių paprašė nurodyti Europos šalis – štai kas gavosi
Tokie testai yra neabejotinai juokingi, kad ir ką bepridurtumėte. Žinoma, turbūt nedaug europiečių sugebėtų tiksliai žemėlapyje sužymėti JAV valstijas, tačiau tai nereiškia, kad neturėtumėme juoktis iš amerikiečių bandymų žymėti Europos šalis. Ypač kai dauguma žino vos kelias iš jų.
Šmaikštūs ir informatyvūs žemėlapiai, kuriuos vertėtų pamatyti kiekvienam
Paklauskite abiturientų apie istorijos egzaminą, ir jie jums neabejotinai pasakys, kad prieš jį teko peržiūrėti ir išmokti aibę pačių įvairiausių žemėlapių. Tačiau žemėlapių, kuriuos pamatysite šiame straipsnyje, jie tikrai nesimokė. O galbūt vertėtų. Tinklapis boredpanda.com pateikia keletą įdomių žemėlapių, kurie galėtų būti įtraukti į mokyklinę programą, kad galėtume geriau suprasti mus supantį pasaulį ir jame vykstančius procesus.
Turistams – beveik ketvirtis milijono didžiųjų miestų žemėlapių
Automobilių nuomos punktai ir visą parą veikiantys banko savitarnos taškai yra pagrindinės naujovės, kurias greta Turizmo informacijos centrų rekomenduotų pagrindinių turistinių objektų, oro uostų, geležinkelio ir autobusų stočių, ligoninių, pašto skyrių, restoranų, viešbučių, prekybos centrų ir pan. galės rasti ES pirmininkavimo svečiai ir kiti turistai nemokamuose kišeniniuose didžiųjų miestų žemėlapiuose.
Naujausias „Google Earth“: įspūdinga galimybė tapti atmosferos valdovu
Naujausioji „Google Earth“ vartotojams suteikia keletą visiškai naujų funkcijų, kurios anksčiau būdavo prieinamos tik „Pro“ versijoje. Kai kurios iš šių funkcijų yra naudingos iš praktinės pusės, tačiau įspūdingiausia ir labiausiai dėmesį patraukianti funkcija – galimybė stebėti unikalius atmosferinius vaizdus, rašoma gazeta.pl. Pristatytas naujasis „Google Earth 7.1”, kuriame atsirado naujų funkcijų. Pirmoji iš jų – galimybė kurti savo žemėlapius su legendomis ir kelių pavadinimais.
„Apple“ ketina įsigyti navigacijos programėlę
JAV technologijų bendrovė „Apple“, šaltinių teigimu, ketina sumokėti 500 mln. JAV dolerių už socialinę navigacijos programėlę „Waze“, tačiau pastaroji iš sandorio tikisi gauti 750 mln. JAV dolerių, skelbia naujienų portalas CNET. Remdamasis neįvardintais šaltiniais, kitas technologinių naujienų portalas „TechCrucnh“ paskelbė, kad „Apple“ šiuo metu derasi dėl „Waze“ įsigijimo. Socialinės navigacijos programėlės kūrėjai už sandorį tikisi gauti 750 mln.
„Google“ grąžino žemėlapius „Apple“ produktams
Korporacija „Google“ pristatė naują kartografinę programėlę „iPhone“, „iPad“ ir kitiems prietaisams su „iOS“ platforma, informuoja „Google“. Korporacija „Apple“ rugsėjo mėnesį išleido naują operacinę sistemą „iOS 6“, kurioje atsisakė anksčiau naudotų "Google" žemėlapių ir pakeitė juos savais.
Lietuvos didžiosios kunigaikštystės istorijos keliasi į internetą
Nuo šiol kiekvienas interneto vartotojas naršyklėje surinkęs adresą www.ldkistorija.lt galės susipažinti su Lietuvos didžiosios kunigaikštystės (LDK) istorija, pristatyta šiuolaikinėmis priemonėmis ir kalba. Projektas „Orbis Lituaniae“ – tai beveik septyni šimtai trumpų iliustruotų pasakojimų apie įvairialypę LDK visuomenę, kultūrą, politiką ir kasdienybę.
Rinkėjus į rinkimų apygardas „ves“ interaktyvieji žemėlapiai
Šiandien Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pristatė kartu su UAB „Hnit-Baltic“ sukurtą rinkimų rezultatų interaktyvių žemėlapių sistemą, kuri pateikia rinkimų statistinę informaciją geografine forma. Žemėlapių galerija pasiekiama per „Maps.lt/rinkimai“ svetainę.
„Lietuvos rinkėjams atsidaro nauja paslauga, susijusi su žemėlapiais.
Ar smarkiai skiriasi interneto ir Žemės žemėlapiai?
Internetas. Beveik nėra jokių abejonių, jog juo naudojamės kasdien. Tačiau kokia galėtų būti jo fizinė išraiška? Kitaip tariant, ar interneto geografinis išsidėstymas labai smarkiai skirtųsi nuo dabar egzistuojančio Žemės paviršiaus geografijos? Pasirodo, skirtųsi neatpažįstamai.
Žurnalas „Fortune“ ir grafikos dizaineris Niklasas Rapas (Nicolas Rapp) kartu su telekomo duomenų ir infrastruktūros kompanija „GeoTel Communications“ ėmėsi bendro projekto – vizualizuoti ir sukartografuoti internetą.
Žemėlapiai, priversiantys į pasaulį pažvelgti kitu kampu
Žemėlapiai yra puiki pasaulio pažinimo priemonė. „BusinessInsider“ siūlo susipažinti su keliais netradiciniais žemėlapiais, kurie priverčia į pasaulį pažvelgti kitu kampu.
Pasauliniai naftos eksporto srautai.
„Google Street View“ automobiliai išrieda į Lietuvos gatves
Jau rytoj Lietuvos sostinės gatvėmis pradės riedėti „Google Street View“ automobiliai, Lietuvą pasiekę iš kaimyninės Latvijos.
„Automobiliai važinės bent keletą mėnesių, o vėliau praeis dar pusmetis ar metai, kol surinktą informaciją apdorosime ir galėsime publikuoti internete“, – Vilniaus Rotušėje vykusioje „Google“ automobilių pristatymo spaudos konferencijoje pirmadienį sakė „Google Street View“ projekto vadovas Ulfas Spitzeris.
„Google“ atstovas: Lietuvoje nebus kompanijos atstovybės
Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai išaiškinus, kad „Google“ Lietuvos gatves savo žemėlapių projektui „Street View“ fotografuoti gali tik įkūrusi atstovybę Lietuvoje, kompanijos atstovai svarsto tolesnius žingsnius. Tačiau atstovybė Lietuvoje, pasak lrytas.lt, greičiausiai neatsiras.
Kas yra priešingoje Žemės pusėje?
Ar niekad nesusimąstėte, kas yra kitame Žemės pakrašty, visiškai priešingoje Žemės rutulio pusėje nuo jūsų miesto ar kaimo?
Šioje svetainėje galima nesunkiai nustatyti visiškai priešingą nurodytai vietovei Žemės paviršiaus tašką. Pavyzdžiui, Vilniaus geografinis antipodas yra Ramiajame vandenyne į pietryčius nuo N. Zelandijos.
„Google“ žemėlapius gaubia paslapčių šydas
JAV federalinė komunikacijų komisija (FCC) praėjusią savaitę nubaudė „Google“ už vengimą bendradarbiauti tiriant jai keliamus privatumo pažeidimus. Nenoras bendradarbiauti iškėlė klausimą, į kurį IT milžinė vengia atsakyti jau kelerius metus – kam reikėjo rinkti milijonų žmonių privačius duomenis.
Ar tikrai iš žemėlapių dingo „Kedžio“ gatvė?
Vis nerimstant su Kedžio istorija susijusiems įvykiams, kliūva ir „Maps.lt“ svetainei.
Administratoriai dažnai sulaukia skambučių ir žinučių, kad šioje interneto žemėlapių svetainėje nėra taip dažnai minimo Kedžių namo adreso Garliavoje: „Jūsų žemėlapis nerodo Klonio gatvės Garliavoje ir tų, kurios veda prie jos, t. y. Artojų, Mokyklos, Žilvičio.
Iš kosmoso aptikta 9 tūkst. senovinių gyvenviečių
Archeologai, naudodamiesi kompiuterine įranga, apdorojančia palydovines nuotraukas, aptiko tūkstančius galimų ankstyvųjų žmonių gyvenviečių.
Mokslininkas Jasonas Uras teigė radęs apie 9 tūkst. potencialių senovinių vietovių Šiaurės Rytų Sirijoje, skelbia BBC.
Kompiuteriais buvo perskaityti žemės spalvos pakitimai ir pylimai, kurie susidarė sugriuvus iš purvo plytų pastatytoms gyvenvietėms.
Pasak J. Uro, tokios teritorijos tyrinėjimas natūroje būtų užtrukęs visą jo gyvenimą.
„Maps.lt“ siūlo lankytojams kurti savo žemėlapius
„Maps.lt“ svetainės lankytojai nuo šiol gali nemokamai kurti savo žemėlapius. Ši galimybė atsirado sujungus debesyje veikiančios „Esri“ programinės įrangos arcgis.com resursus su „Maps.lt“ detaliais ir tiksliais žemėlapiais, sakoma „Maps.lt“ pranešime.
Jau daugiau nei dešimtmetį „Maps.lt“ svetainėje lankytojai ieško reikiamų adresų, maršrutų, įdomių vietų ir kitos naudingos informacijos. Dabar, pasak jos atstovų, žengiamas dar vienas naujas didelis žingsnis – geografinį „Maps.
„Google Maps“ skverbiasi į vidų
Pristačiusi naująją „Google Maps 6.0“ versiją „Android“ vartotojams, interneto paieškos milžinė savo aplikacijos vartotojams leidžia apsilankyti pastatų viduje, rašo portalas „Wired“.
Tokiose vietose kaip „Mall of America“ ar Japonijoje esančiame Naritos tarptautiniame oro uoste bus galima apsilankyti atskiruose kambariuose, parduotuvėse, tualetuose bei kitur.
Druskininkų svečiams – netradiciniu būdu platinami žemėlapiai
Siekdama prisidėti prie turizmo plėtros, natūralaus mineralinio vandens gamintoja UAB „Druskininkų Rasa“ kartu su Druskininkų savivaldybe įgyvendina projektą, kurio tikslas – tinkamai reprezentuoti miestą, miesto gyventojams ir svečiams suteikti išsamią informaciją apie mieste vykstančius ir numatomus renginius, apgyvendinimą, maitinimo įstaigas bei kitą informaciją, kuri leis paprastai ir tikslingai planuoti savo laisvalaikį.
„EuroBasket 2011“ svečiams – nemokami žemėlapiai
2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionato („EuroBasket 2011“) svečiai orientuotis čempionato miestuose galės ne tik pagal elektroninius, bet ir pagal spausdintus žemėlapius. „EuroBasket 2011“ organizatoriai drauge su bendrove „AZET MEDIA“ išleido 200 tūkst. žemėlapių su Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Palangos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Druskininkų ir Birštono miestų planais.
„Tai nedidelio formato, patogūs naudotis žemėlapiai anglų kalba, – sako „AZET MEDIA“ direktorius Rytis Pajaujis.
Viešojo transporto stotelėse įrengti lietimui jautrūs ekranai
Vilnius tapo pirmuoju miestu Europoje, kuriame viešojo transporto stotelėse įdiegti žemėlapiai su lietimui jautriais ekranais. Interaktyviuosiuose žemėlapiuose lietuvių, anglų, vokiečių, rusų ir lenkų kalbomis pateikiama informacija apie autobusų ir troleibusų maršrutus bei tvarkaraščius.
„Tokie ekranai šių metų gegužę buvo pristatyti Prancūzijoje, tačiau praktikoje jų dar niekas nebuvo įdiegęs. Vilnius tapo pirmuoju miestu visoje Europoje, kur veikia inovacinė žemėlapių sistema.
Mobiliajame telefone – lietuviška kyšių geografija
Išmaniesiems telefonams skirta programa „Bribespot" suteikia galimybę pranešti apie kieno nors reikalaujamą ar kam nors sumokėtą kyšį ir nurodyti įvykio vietą skaitmeniniame žemėlapyje. Ar tai padės kovoti su korupcija, kol kas belieka tik spėlioti.
„Bribespot", kol kas veikiančią tik išmaniuosiuose telefonuose su „Android„ OS (netrukus turėtų pasirodyti ir „iPhone“ skirta programos versija), sukūrė programuotojų iš Estijos, Suomijos, Lietuvos ir Irano grupė.
Universitete – unikali pažintis su senosios kartografijos kolekcija
Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekos lankytojai jau gali susipažinti su XV–XVIII a. pabaigos žemėlapių originalų kolekcija, pranešė VDU bibliotekos Rankraščių ir specialiųjų kolekcijų sektoriaus darbuotojai.
Vasario pabaigoje Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekos Vaclovo Biržiškos skaityklos (K. Donelaičio g. 52–218) sienas papuošė ekonomisto, diplomato, visuomenės veikėjo bei kolekcininko dr. Jono Norkaičio XV–XVIII a. pabaigos žemėlapių kolekcija.
Pasivaikščiojimas po Veneciją
Pabodo sėdėti namuose? Išeikite pasivaikščioti – kad ir po Veneciją. Internetu, žinoma. 360 laipsnių panoramos ir išsamūs žemėlapiai tokiam pasivaikščiojimui suteiks nemenko realumo.
Reklama su geografiniu prieskoniu
Prieš šventes interneto portalai nuo mirksinčių, šviečiančių ar tiesiog vieninteliame likusiame laisvame kampe įspraustų reklaminių skelbimų atrodo tarsi Kalėdų eglutės.
Kitoks požiūris
Interneto svetainės maps.lt ir skaitmeninių žemėlapių kūrėjai siūlo į reklamą pažvelgti kitaip – suteikiant jai geografinio prieskonio.
Viena vertus, daugelyje populiariųjų svetainių jau sudėtinga rasti esminį turinį, pasiklydusį tarp įvairiausių rūšių reklamų.
Atsakymus verslui pateikia žemėlapiai
Verslas kasdien susiduria su daugybe užduočių ir klausimų. Kaip efektyviai panaudoti turimus išteklius ir resursus? Kur yra geriausi mūsų klientai? Ką daryti, kad tokių klientų būtų daugiau? Kokius produktus jie naudoja ir kaip juos pristatyti? Kur yra geriausia vieta įsteigti naują sandėlį ar parduotuvę? Kurio neefektyvaus verslo atsisakyti ir susikoncentruoti į sėkmingai veikiantį?
Norint atsakyti į šiuos klausimus, galima atlikti skaičiavimus, aprašymus, braižyti schemas ir diagramas.
Žemėlapių rinkoje sukėlė revoliuciją
Italų dizaineris žemėlapius išsprendė daugelį keliautojų kamavusią žemėlapių lankstymo problemą ir juos nuo popieriaus perkėlė ant medžiagos, kurios nereikia lankstyti.
Žinia, kad be žemėlapių neapsieinama bet kuriame didesniame mieste, tačiau daugeliui jų lankstymas – neišvengiama kankynė. Keliautojus šioje situacijoje mažai gelbsti ir išmanieji telefonai, nes dažniausiai tokių telefonų ekranai būna per maži, todėl - nepatogūs ieškoti kelio ar tyrinėti nežinomą vietą.
Moteris kelius įsimena geriau už vyrus
Net jei moterys ir turi sunkumų su žemėlapių skaitymu, tačiau jos – jei toje vietoje jau buvo – yra geresni šturmanai už vyrus.
Tyrėjai išsiaiškino, kad vyrams geriau sekasi atrasti naujas vietas, o moterims – į jas sugrįžti, skelbia britų „The Daily Telegraph“.
Tai yra dėl to, jog moterys daug geriau nei vyrai įsimena orientyrus, tad antrą kartą keliaujant joms jau lengviau atrasti tą pačią vietą.