y karta
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „y karta“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „y karta“.
Y karta: kuo skiriasi gimę devintajame ir dešimtajame dešimtmetyje?
Y kartos atstovai daro didelę įtaką darbo rinkai jau beveik 20 metų. Dabartiniai jauni suaugusieji atnešė daug naujovių į darbo procesų sritį ir neretai yra didelė mįslė darbdaviams ir žmogiškųjų išteklių specialistams. „Paylab“ įdėmiau panagrinėjo žmogiškųjų išteklių vadybininkams, mažmenininkams, pardavėjams ir kūrėjams šiuo metu patraukliausios tikslinės grupės finansinį elgesį.
Kokios Europoje galimybės užsidirbti?
Y kartos žmonės savo vartotojišku elgesiu daro didelę įtaką mažmeninei ir nekilnojamojo turto rinkai. Tarptautinė atlyginimų svetainė „Paylab“ nusprendė įdėmiau panagrinėti tikrąją Vidurio Europoje, Baltijos šalyse ir Balkanų šalyse, kur valdo didžiausias svetaines apie atlyginimus, dirbančių Y kartos žmonių perkamąją galią. Po 1980 m. gimę žmonės tapo strategine tiksline grupe daugeliui rinkodaros įmonių, turinčių stambių klientų.
Kaip keičiasi būsto rinka ateinant Z kartai?
Beveik trečdalį pasaulio populiacijos sudaro vadinamoji Z karta, todėl nenuostabu, kad verslas jau dabar stebi šios kartos gyvenimo įpročius ir projektuoja jos ateities lūkesčius. Manoma, kad tai bus „kiečiausia“ ir reikliausia vartotojų auditorija. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad Z kartos atstovai yra pernelyg toli nuo su būstu susijusių sprendimų priėmimo – jie dar lanko mokyklą. Tačiau iš tiesų Z karta jau netrukus lips ant kulnų vadinamajai tūkstantmečio (Y) kartai.
Ištyrė, kas skatina korupciją
Sulėtėjęs ekonomikos augimas, geopolitiniai iššūkiai ir finansinis netikrumas lėmė, kad korupcijos mąstai Lietuvoje nemažėja, o įmonių vadovai įžvelgia išaugusias grėsmes verslo konkurencingumui. Tai atskleidė kasmetinis profesinių paslaugų bendrovės „EY“ korupcijos ir sukčiavimo tyrimas. Net 59 proc. apklaustųjų įmonių vadovų Lietuvoje nurodė, jog lėtesnis nei tikėtasi ekonomikos augimas tapo iššūkiu verslui, 2015 metais taip teigusių respondentų buvo 43 proc.
Agnė Jonaitytė-Karalienė: kada metas keisti darbą?
Tenka girdėti įvairių teorijų, teigiančių, kad žmogaus gyvenime periodiškai turi įvykti reikšmingas pokytis. Tai gali būti pasikeitusi šeimyninė padėtis, nauja gyvenamoji vieta ar naujas laisvalaikio užsiėmimas. Tai gali būti ir kitas darbas arba pareigos. Galima rasti daugybę privalumų, kodėl sveika keisti darbą kas kelerius metus. Lygiai taip pat nemažai privalumų turi ir ilgametis darbas vienoje pozicijoje ar įmonėje.
Dabartinė darbuotojų karta: pasirengusi dirbti iki mirties?
2020 metais trečdalis visų dirbančiųjų pasaulyje bus „milenialų“ kartos (kartos Y – gimusiųjų 1980-2000) atstovai – tų, kurių gyvenimas neatsiejamai susijęs su skaitmeninėmis technologijomis. Faktoriai, skiriantys taip vadinamą „Y kartą“ nuo likusiųjų, gali tapti kertiniais pasaulio ekonomikos vystymuisi, teigiama „Manpower Group“ ataskaitoje. Skirtingai vyraujantiems stereotipams, „Y karta“ yra pasiruošusi dirbti daugiau ir aršiau už kitas, tikina ekspertai.
Perspėjimas darbuotojams – vien optimizmo darbo rinkoje neužtenka
Personalo valdymo specialistai pastebi, kad vis didesnę dalį rinkos užima nauja darbo jėgos karta Y. Nors dar neseniai „ygrekai” buvo vasaros praktikantai, studentai arba tik pirmuosius karjeros žingsnius žengiantys darbuotojai, tačiau šiandien jie keičia įmonės ir darbuotojo santykį. Y karta apibūdinama kaip turinti aukštus standartus, siekianti nuolatos tobulėti, norinti pripažinimo ir įdomių užduočių. Šalia visų savirealizacijos aspektų labai svarbią dalį užima ir pinigai.
Kuo skiriasi Y karta nuo savo tėvų
Jie nelinkę laukti ir viską nori gauti čia ir dabar. Pinigai jiems reikalingi, kad galėtų įgyvendinti savo norus ir tikslus, o ne tam, kad juos kaupdami jaustųsi saugiai. Tai Y kartos jaunuoliai, kurių sprendimai dažnai kelia galvos skausmą X kartai priskiriamiems jų tėvams. Tačiau tai nereiškia, kad tie sprendimai blogi. Jie tiesiog kitokie.
Ekspertai: kaip sudominti Y ir Z kartą?
Remiantis amerikiečių sociologų William Strausso ir Neil Howe‘o kartų teorija, kas 20 metų užauga nauja išskirtiniais požymiais pasižyminti žmonijos karta. Kiekvienos jų pasaulėžiūrą ir asmenines savybes daugiausia nulemia istorinis laikmetis, tuometinė politinė ir kultūrinė situacija, socialinės galimybės, technologijų proveržis. Išplito idėja, jog tam tikro amžiaus žmones vienija panašūs įsitikinimai, požiūris ir elgesys, kadangi visi jie iki pilnametystės auga tuo pačiu laikotarpiu.
„Cisco“ tyrimas: „Y kartos“ gyvenimas vyksta virtualioje erdvėje
Natūralūs darbo metodų pokyčiai vis ilgina karjeros trukmę. Įsitraukę į darbinę veiklą, vadinamosios „Y kartos“ atstovai (gimusieji 1980–1995 metais) įpranta būti nuolat prisijungę prie elektroninių kanalų. Todėl, palyginti su vyresniąja karta, ateityje darbuotojai bus geriau informuoti ir gebės greičiau reaguoti į pokyčius, nepriklausomai nuo laiko ir vietos. Vis dėlto nuolatinis informacijos perdavimas tikruoju laiku gali kone sukelti priklausomybę.
REKLAMA
REKLAMA
Y karta: su ja siejamos viso pasaulio ekonominės viltys
Didžiausia pasaulyje viešųjų ryšių agentūra „Edelman“ paskelbė tyrimo rezultatus. Ji tyrė 1980-1995 metais gimusių žmonių, taip vadinamų Y kartos atstovų (angl. Millennials) ambicijas ir nuomones. Buvo apklausta virš 4000 žmonių vienuolikoje valstybių, siekiant išsiaiškinti, kokią įtaką šios kartos atstovams daro prekių ženklai.
Neišlaidžiausia tūkstantmečio karta, arba kodėl jaunimo nedomina automobiliai
Kodėl tūkstantmečio vaikai neperka mašinų ir namų, ir kaip tai atsispindi ekonomikoje, klausia leidinys „The Atlantic“.
2009 metais „Ford“ atvežė iš Europos naująjį automobilį „Fiesta“, tikėdamasis patraukti jaunų amerikiečių dėmesį. Įmonė 100 tokių mašinų išdalijo įtakingiems tinklaraštininkams pusę metų nemokamai išbandyti su viena sąlyga: aprašyti savo patirtį internete, nepaisant to, pamėgo jie „Ford Fiestą“ ar ėmė nekęsti.
Jaunieji tinklaraštininkai automobilį pamėgo.
Y karta: kaip pinigus leidžia „supermamos“ ir technikos guru
Ar kada pagalvojote, kodėl jūsų ir draugo požiūris į pinigus ir išlaidas skiriasi? Net jei priklausote tai pačiai kartai, galite mąstyti visiškai skirtingai.
Bostono konsultacijų grupė apklausė 4 tūkst. 16 - 34 m. amžiaus žmonių ir nustatė, kad 79 mln. Y kartos (gimusiųjų 1983-2001 metais) atstovus galima skirstyti į 6 tipus, ne tik pagal jų išlaidų pobūdį, bet ir finansinius įpročius apskritai, rašo buisnessinsider.com.
„Y“ kartos ambicijos, arba kuo gyvena šių dienų jaunimas
Apie tai, kokia Lietuva bus dar po dešimtmečio ar dviejų – diskutuojama daug. Smarkiai išsiskiria nuomonės ir apie tai, kokią šiandien matome ir norime matyti Lietuvą. Kovo 30-ąją Seime vykusioje konferencijoje „Lietuvos ateitis: tarp vizijos ir realybės“ vienas iš pranešimų išties intrigavo savo tema: „Kokia mano kartos ambicija?“ Šį pranešimą skaitė Agnė Selemonaitė: „Lietuva nėra mūsų kartos ambicija, mūsų ambicija yra pasaulis, bet keisti pasaulį mes pasirenkame čia.
Septynios elgesio su Y karta taisyklės
Derybų specialistas, kompanijos „Nest Consulting“ prezidentas Moti Cristal „forbes.ru“ rašo apie tai, kaip teisingai valdyti žmones, kurie šį pasaulį išvydo praėjusio amžiaus devintąjį ir dešimtąjį dešimtmetį.
Kompanijos viceprezidentas (55 metų) buvo įtūžęs. Jau kelintą kartą tą rytą jis parašė savo sekretorės surinkti savo PR vadybininko Dmitrijaus (31 metų) mobiliojo telefono numerį.
Ataskaitos kopijos, kuri turėjo būti ant jo stalo prieš svarbų susitikimą, jis neturėjo.
Y karta: naujo tipo darbo jėga
50 proc. visų pasaulio gyventojų yra jaunesni nei 30 metų. Y karta yra pirmoji karta, užaugusi kartu su technologijomis – ji susidūrė su technologijomis anksčiau nei romantika pradėjo egzistuoti jų gyvenimuose, portale „The Next Web“ rašo kompanijos „Intel“ socialinės žiniasklaidos strategijos kūrėja Ekaterina Walter.
Jie yra skaitmeniniai gyventojai – visas jų socialinis gyvenimas vyksta socialiniuose tinklapiuose.
Y karta: šeima pralošia finansiniam prioritetui
Stebint kartų pokyčius, sunku neatkreipti dėmesio į kitokį jaunesnių darbuotojų požiūrį į darbą, laisvalaikį ir šeimą. Didelėse įmonėse vis dažniau dirba labai jauni žmonės, tampantys vadovais tų, kurie jiems tinka į tėvus. Jie nelinkę ilgai užsibūti vienoje kompanijoje, jie nemėgsta ilgai užsiimti ta pačia veikla, tačiau siekia greitos sėkmės, gerų pareigų ir atlygio.
Y karta: jauni, žingeidūs ir savų poreikių absoliutintojai
Stebint kartų pokyčius, sunku neatkreipti dėmesio į kitokį jaunesnių darbuotojų požiūrį į darbą, laisvalaikį ir šeimą. Didelėse įmonėse vis dažniau dirba labai jauni žmonės, tampantys vadovais tų, kurie jiems tinka į tėvus. Jie nelinkę ilgai užsibūti vienoje kompanijoje, jie nemėgsta ilgai užsiimti ta pačia veikla, tačiau siekia greitos sėkmės, gerų pareigų ir atlygio.