vytautas eigirdas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vytautas eigirdas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vytautas eigirdas“.

Lietuvoje atrado naują paukščių rūšį: pamatykite, kaip atrodo

Šilutės rajone, Rupkalviuose, buvo pastebėta nauja Lietuvoje paukščių rūšis – stepinė pempė. Ir šio ilgai laukto ir galiausiai sulaukto paukščio „atradimo“ garbė tenka ne kam kitam, o kėdainiečiui, Šėtoje gimusiam ir augusiam ornitologui Vytautui Eigirdui. Pastebėjo netikėtai Paukščių pažinimo vadove „Europos paukščiai“ rašoma, kad stepinė pempė yra 27–30 cm. ilgio paukštis, perintis sausose Centrinės Azijos ir Pietvakarių Sibiro stepėse, dažnai gana toli nuo vandens.
2024-04-26

Pamatykite, kaip atrodo jūrinio erelio lizdas: jie įtraukti į Raudonąją knygą

Kasmet sužieduojantys šimtus tūkstančių paukščių ornitologai turi ir vieną svajonę – žiedus uždėti į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytiems jūriniams ereliams. Jų lizdus aptikti kartais užtrunka net po kelis mėnesius, o norint pasiekti jauniklius tenka lipti į milžiniškus medžius. Ornitologas Deivis ruošiasi įspūdingai kelionei. Tik ne tiesiai, o į viršų. Į milžinišką medį, kurio pačioje viršūnėje pūpso jūrinio erelio lizdas.
Aktualijos 2023-06-04

Ventės rago ornitologai aptiko ir išgelbėjo Lietuvoje ypač retą paukštį – didįjį apuoką: paaiškėjo, iš kur jis

Ventės rago ornitologai aptiko ir išgelbėjo Lietuvoje ypač retą paukštį – didįjį apuoką. Iš ant jo kojų buvusių žiedų paaiškėjo, kad jį užaugino rusai Karaliaučiaus srityje. Tačiau vos gavęs laisvę apuokas pabėgo į Lietuvą. Didįjį apuoką saugo Ventės rago ornitologai. Nusilpusį paukštį atrado ir jiems pranešė viena Rusnės gyventoja. Kadangi didieji apuokai labai reti, ornitologai iš pradžių nepatikėjo.
Aktualijos 2023-03-28

Išskirtiniai kadrai ir kelionė: Lietuvos ornitologams pavyko užfiksuoti ypatingą dalyką

Išskirtiniai kadrai ir kelionė. Kviečiame vidury nakties kartu su ornitologais pakeliauti po Baltijos jūrą ir pasižiūrėti, kaip jie gaudo jūrinius paukščius ir juos sausumoje žieduoja bei uždeda siųstuvus. Šias paukščių rūšis lietuviai tyrinėja vieninteliai pasaulyje. Klaipėdos mokslininkams pavyko užfiksuoti ir niekam Žemėje iki šiol nežinotą vienos ančių rūšies gebėjimą. Antra valanda nakties Baltijoje, akliną tamsą skrodžia tik valtimi plaukiančių ornitologų prožektoriai.

Lietuvoje kasmet mažėja paukščių: pavojus jiems gresia šiltuose kraštuose

Prasidėjusi rudeninė paukščių migracija yra tikras darbymetis ornitologams. Vien Ventės rago ornitologijos stotyje per dieną specialistai sužieduoja apie tūkstantį paukščių. Rekordas – net 7000 per parą.  Tiesa, šiltuosiuose kraštuose mūsų paukščių rojus nelaukia – ten lietuviškus sparnuočius gaudo restoranams, o libaniečiai gandrus šaudo tiesiog pramogai. Ventės rago ornitologas keldamas triukšmą į specialią landą varo tinkluose įkliuvusius paukščius.
Aktualijos 2022-10-09

Kuršių marių ledu iš Karaliaučiaus į Lietuvą atėjo šakalas

Pamaryje užfiksuotas Lietuvai nebūdingas gyvūnas – šakalas, į Ventės ragą plėšrūnas atkeliavo Kuršių marių ledu iš Karaliaučiaus srities Rusijoje, rašo „Kauno diena“. Gyvūną užfiksavo Ventės rago ornitologijos stoties darbuotojas Vytautas Eigirdas. „Buvau Ventės švyturyje ir išvydau ledu bėgantį gyvūną. Pagalvojau, kad tai šuo, bet nufotografavau. Neskubėjau skelbti šios žinios, nes nebuvau tikras, jog tai šakalas“, – pasakojo ornitologas.
Aktualijos 2018-04-11

Kūrėjas dalijo vaikiškas šypsenas

Trisdešimt šešerių metų tapytojo Laimono Šmergelio kūrybos vakaras kaitros alpinamai Vilniaus publikai priminė apie vieną iš gražiausių ir labiausiai brangintinų vertybių - vaikystę. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje atidaryta pirmoji bene metus trunkančio projekto „Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose“ paroda. Pastate, dar vadinamame Mažaisiais Radvilų rūmais, lankytojų dėmesiui atsivėrė jauno Utenos menininko pastarųjų metų kūryba.
2008-08-18
Į viršų