vidurio rytuose
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vidurio rytuose“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vidurio rytuose“.
„The Roop“ hitas „Discoteque“ perkopė 20 mln. perklausų ribą: grupė sulaukė įvertinimo
Viena populiariausių Lietuvos grupių tituluojama „The Roop“ ir toliau skaičiuoja rekordus. Lietuvai šių metų „Eurovizijoje“ atstovavęs grupės kūrinys „Discoteque“ iki šios dienos muzikos klausymosi platformose jau perklausytas daugiau kaip 20 milijonų kartų.
Už šį pasiekimą grupės leidybinė kompanija „Warner Music Baltics“ „The Roop“ nariams ir visai komandai įteikė specialiai sukurtus įrėmintus plakatus su rekordiniais skaičiais, rašoma pranešime spaudai.
FIBA organizuojamame esporto čempionate dalyvaus net 60 rinktinių, tarp jų – ir Lietuva
Pernai pirmą kartą vykę „FIBA Esports Open“ turnyrai paklojo sėkmingus pamatus tolimesniems čempionatams. Tarptautinė krepšinio federacija praneša, jog šįkart artėjančiame esporto rinktinių turnyre dalyvaus net 60 nacionalinių komandų.
Trečiasis „FIBA Esports Open“ turnyras startuos jau už kelių dienų – balandžio 16-ąją.
Kaip ir antrajame čempionate, turnyrą sudarys šešių regionų konferencijos.
Kinija ragina JAV neatidaryti „Pandoros skrynios“ Vidurio Rytuose
Kinija antradienį perspėjo Vidurio Rytuose neatidaryti „Pandoros skrynios“, Jungtinėms Valstijoms dėl augančios įtampos su Iranu paskelbus apie 1 000 papildomų karių dislokavimą regione. Kinų užsienio reikalų ministras Wang Yi taip pat paragino Teheraną „taip lengvai“ nesitraukti iš tarptautinio branduolinio susitarimo, Iranui paskelbus planus viršyti savo urano atsargų limitą, jei pasaulio galybės per 10 dienų nepradės vykdyti įsipareigojimų, prisiimtų pagal šią sutartį.
Lietuva pasiryžusi mažinti įtampą tarp ES ir Izraelio dėl terorizmo grėsmių
Lietuva inicijuos Europos Sąjungos (ES) ir Izraelio ministrų susitikimą aptarti terorizmo grėsmes, siekdama sumažinti įtampą tarp ES ir žydų valstybės. Tai premjeras Saulius Skvernelis paskelbė penktadienį per interviu BNS. Jis sakė šį klausimą aptaręs su Lietuvoje viešinčiu Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanyahu. S. Skvernelio teigimu, Lietuva sieks, kad ES geriau suprastų Izraelio požiūrį, o tai padėtų siekti kompromiso sudėtingais Artimųjų rytų klausimais.
Lietuvos kariuomenės vado laukia svarbus susitikimas
Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas Briuselyje su NATO vadovybe ir Aljanso šalių kariuomenių vadais aptars saugumo situaciją Ukrainoje, Vidurio Rytuose, Šiaurės Afrikoje.
R.Vilpišauskas. Ar ES išliks be JAV paramos?
Europos Sąjunga (ES) jau kurį laiką turi tvarkytis su keliomis krizėmis vienu metu. Prieš septynerius metus prasidėjusi euro zonos krizė neišspręsta, o Graikijos reikalai gali netrukus grįžti į ES darbotvarkę. Daug neaiškumų ir dėl Italijos finansų sektoriaus bei gebėjimo įgyvendinti reformas.
Ramūnas Vilpišauskas. Po JAV prezidento rinkimų: kas toliau?
Ką tik sužinojome dar vieną dominavusias prognozes paneigusį rinkimų rezultatą – JAV prezidento rinkimus laimėjo D. Trumpas. Beje, jis parodė, kad smarkiai klysti gali ne tik finansų rinkos, bet ir ekspertai. Tai dar vienas įprastą politiką sukrėtęs įvykis šalia tokių kaip Jungtinės Karalystės gyventojų balsavimas dėl išstojimo iš ES. Jis dar sustiprins tokių balsavimo rezultatų aiškinimų paieškas.
Lietuva atsidūrė viename iš Trečiojo pasaulinio karo pradžios scenarijų
JAV analitinio centro „Atlantic Council“ projekto „Art of Future Warfare“ vadovas Augustas Cole'as pateikė galimus scenarijus, kaip atrodytų Trečiojo pasaulinio karo pradžia, rašoma vokiečių „Focus“. „Nereiktų tikėtis, kad Trečiasis pasaulinis karas vyks tokiu pat scenarijumi, kaip ir Antrasis, tik su šiuolaikiniais ginklais, – pareiškė leidiniui ekspertas. – Jis prasidės taip, kad žmonės to paprasčiausiai nepastebės. Ir pradžia ne būtinai bus kokio nors miesto sugriovimas.
„Stratfor“ prognozė 2015–2025 metams
Tarptautinių santykių ekspertai tikriausiai labai mėgsta elitinę JAV analitinę įstaigą „Stratfor“, nes jos publikuojami dokumentai visada išsiskiria nestandartiniu, iš dalies net provokuojančiu požiūriu į globalią politiką ir todėl verti ypatingo dėmesio. 2015–2025 metų pasaulio raidos tendencijų prognozė – ne išimtis.
Putinas ir liaudis: apie Ukrainą, ekonomiką ir degančią rusišką pirtį
Dar viena Rusijos prezidento Vladimiro Putino bendravimo su liaudimi serija paliko kažkokį dviprasmišką įspūdį. Viena vertus, ji kaip visada buvo pakankamai turininga.
REKLAMA
REKLAMA
Baracko Obamos kreipimasis – „šlubuojančios anties“ realybė
JAV prezidentas kreipėsi į tautą Kongrese (video; tekstas). Paliekant nuošalyje vidines Amerikos aktualijas (šiuo atveju B. Obama turėjo teisę pasigirti tam tikrais laimėjimais), galima pažymėti, kad tarptautinėje arenoje ji išgyvena ne pačius geriausius laikus, ir šiame kontekste prezidento kalba atrodė gana silpnai (užsienio politikai jis skyrė palyginti nedaug laiko, ir tai veda prie minties, kad pasigirti ypatingai nėra kuo). Tai buvo tikras „šlubuojančios anties“ kreipimasis.
Iranas Maskvos taikiklyje
Praėjo nepastebimai, bet vertas dėmesio. Čia apie Rusijos gynybos ministro S. Šoigu vizitą į Teheraną. Per jį buvo pasirašyta karinio bendradarbiavimo sutartis (pirma tokia per visą šalių santykių istoriją), numatanti veiksmų koordinavimą kovojant su terorizmu bei narkotikų prekyba ir vykdant taikos palaikymo operacijas, bendrų štabų pratybų rengimą, karinių kadrų ruošimą.
Apie vieną JAV viceprezidento J. Bideno paskaitą
Spalio 2 d. perskaitęs paskaitą Harvardo universiteto Politikos institute, JAV viceprezidentas J. Bidenas tapo žinių žvaigžde ir diplomatinės įtampos tarp Amerikos ir jos sąjungininkų priežastimi. Didžiausią ažiotažą sukėlė du jo teiginiai: apie spaudimą Europai dėl sankcijų Rusijos atžvilgiu ir apie kai kurių Artimųjų ir Vidurio Rytų valstybių vaidmenį kovos su „Irako ir Levanto islamo valstybės“ (ILIV) radikalais kontekste.
Irako pabaiga?
Atrodo, geopolitinė situacija pasaulyje pastaruoju metu tik blogėja. Kol visų dėmesys buvo nukreiptas į Ukrainą, pavojuje atsidūrė Irakas. Ir, sprendžiant iš situacijos dinamikos, tai ne šiaip sau grėsmė, tai (lygiai kaip ir Ukrainos atveju) – valstybės išlikimo klausimas. Sunitiška „Irako ir Levanto islamo valstybė“ (ISIL) paskelbė kalifatą, kuris vienija Irake ir Sirijoje užimtas teritorijas. Iš pradžių 2006 m. kaip „Al Qaeda“ atšaka atsirado „Irako islamo valstybės“ grupuotė.
Ar JAV ir Saudo Arabija stabdys Rusiją kartu?
Kai Rusija prisijungė Krymą, Vakarai turėjo kažkaip reaguoti. Jie sureagavo – sukūrė porą nepageidaujamų savo šalyse asmenų sąrašėlių ir pašalino Maskvą iš Didžiojo aštuoneto. Tačiau visa tai atrodo nerimtai. Kai prasidėjo kalbos apie ekonomines sankcijas, Amerikos ir Europos vienybė iš karto skilo. Ir tai suprantama, nes Jungtinėms Valstijoms lengva ekonomiškai bausti Rusiją, mat šalių sąsajos šioje srityje nėra glaudžios.
Irako ir JAV kryžkelės
Šiandien Irakas stovi prie pilietinio karo slenksčio. Kad po JAV karių išvedimo iš šalies viskas baigsis taip, prognozavo didelė dalis regiono ekspertų, ir tai suprantama dėl sudėtingų Irako šiitų, sunitų ir kurdų santykių. S. Husseino laikais iš esmės šiitišką valstybę valdė sunitų mažuma. Po diktatoriaus nuvertimo viskas tarsi atsistojo į savo vietas, tačiau sunitišką diktatūrą faktiškai pakeitė šiitiškoji su premjeru Nouri al Malikiu priešakyje.
„Pasaulinė revoliucija“ ignoruojama JAV žiniasklaidos
Spalio 15 dieną protestuotojai visame pasaulyje išėjo į gatves vykdyti „pasaulinę revoliuciją“. Tuo tarpu JAV žiniasklaida ir toliau ignoruoja masiškai į gatves išėjusius demonstrantus.
„Pasaulinė revoliucija“
JAV studentų inicijuota akcija vos per keletą savaičių išplito visame pasaulyje. Socialiniai tinklai perpildyti įvairiausių grupių, raginančių išeiti į gatves viso pasaulio sostinėse ir kituose miestuose. Kai kurias sukurtas grupes papildė dešimtys tūkstančių, kitas – mažiau.
Sirų kalbos ženklas – pirmasis pasaulyje klaustukas?
V amžiaus klasikinės sirų kalbos rankraščiuose aptiktas ženklas, kuris gali būti ankstyviausias pasaulyje klaustuko pavyzdys.
Simbolis, susidedantis iš dvigubo taško ir panašus į šiuolaikinį dvitaškį, vadinamas „zagwa elaya“ arba „viršutine pora“. Kembridžo universiteto rankraščių specialistas Chipas Coakley nustatė, kad jis atliko klaustuko funkciją.
Britų muziejuje Londone studijuodamas biblinius rankraščius, Ch.