valentinas sventickas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „valentinas sventickas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „valentinas sventickas“.
Valentinas Sventickas: kai išeisiu į laisvę, papasakosiu apie leidėjų darbo virtuvę
Knyga apie knygų leidėjų darbo virtuvę būtų daug įdomesnė už, pavyzdžiui, prisiminimus iš tremties Sibire. Tuo įsitikinęs Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos vyriausiasis redaktorius ir literatūros kritikas Valentinas Sventickas, kuriam premija skirta už aktyvų šiuolaikinio literatūros proceso formavimą ir kritinį vertinimą. „Čia įdomiau būtų: man senokai tenka dirbti knygų leidėjo darbą, jau keli dešimtmečiai.
Pasirodė profesorės V. Zaborskaitės autobiografija
Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla išleido 2010 metais išėjusios žymios literatūrologės, kritikės, profesorės Vandos Zaborskaitės memuarus „Autobiografijos bandymas“. Profesorė savo autobiografiją buvo spėjusi beveik užbaigti – jos rašyta autobiografija publikuojama kaip pirmoji knygos dalis, o antrojoje dalyje spausdinami V. Zaborskaitės pasakojimai, užrašyti pasitelkus diktofoną.
Knygų verslo vagos
Per kelias praėjusios Vilniaus knygų mugės dienas kai kurie smulkesnieji leidėjai gavo tiek pajamų, kiek įprastos prekybos dienomis sukaupia per pusmetį. Vis dėlto giliausias knygų verslo vagas toliau aria du didieji prekybos pegasai.
Dviejų grupių dominuojamoje rinkoje vartotoją pasiekianti knyga dažnai yra dvigubai brangesnė nei leidėjo numatyta savikaina.
Po penkiolikos metų pertraukos pristatomas naujas rašytojo R. Gudaičio romanas
Sausio 19 d. Rašytojų klube, Vilniuje, bus pristatytas naujas rašytojo, apysakų ir romanų autoriaus, Kovo 11-osios akto signataro Romo Gudaičio romanas „Invazija į Prahą ir širdis“. Jubiliejiniame vakare (gruodžio 8 d. autoriui suėjo 70 metų) pristatomas romanas ypatingas iki jo trukusia kūrybine pertrauka – 15 metų.
Knygos tema – invazija į Prahą 1968 m. – reikalauja tam tikro nuotolio nuo istorinių įvykių.
Nedidelė Lietuva, šiomis dienomis vėl tapo didelė
Justinas Marcinkevičius atvėrė paprastumo stebuklą, skleisdamas didžiųjų meno paslapčių nuojautą, šeštadienį atsisveikinant su Poetu teigė literatūros kritikas Valentinas Sventickas.
„Jis kalbėjo ir rašė gražiai ir išmintingai. Jis buvo geras žmogus ir tas gerumas sklido kaip šviesa. Jis mokėjo ne tik įteigti, bet ir užtarti, paguosti, apkabinti žmogų ir gyvenimą tokį, koks jis yra.
Paaiškės Nacionalinių premijų laureatai
Pirmadienį popiet Kultūros ministerijoje bus paskelbti 2010 metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai.
Po premijų skyrimo komisijos tarpinio balsavimo jais pretenduoja tapti trylika žinomų kultūros ir meno žmonių: teatro režisierius Povilas Mataitis ir teatro dailininkė Dalia Lidija Mataitienė, aktorius Donatas Banionis, kino režisierius Arūnas Žebriūnas, džiazo muzikas Vladimiras Tarasovas, rašytojas Icchokas Meras, dainininkas Virgilijus Kęstutis Noreika, skulptorius Vlad...
Ties nuogu knygos kūnu
Valentinas SVENTICKAS. Šią pavardę literatūros pasaulio žmonės taria taip, it kalbėtų ne apie žmogų, o apie profesines pareigas, instituciją ar kaži kokią kultūros srities instanciją, sunkiai apibrėžiamą, bet neabejotinai svarbią jiems patiems, literatūros istorijai ir mūsų valstybei.
Grigorijaus Kanovičiaus jubiliejinis vakaras
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras ir Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla maloniai kviečia į rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus sukaktuvinį vakarą Vilniaus mažajame teatre (Gedimino pr. 22) rugsėjo 4 d. 17 val.
Kartu pasitiksime naują G. Kanovičiaus apsakymų knygą „Debesis, vardu Lietuva“, matysime spektaklio „Nusišypsok mums, Viešpatie“ fragmentus (rež.
Knygos ir bibliotekos: mūsų kultūros atspindys
Požiūris į knygas ir bibliotekas geriau nei skambūs žodžiai atspindi, kaip valdžia ir visuomenė vertina žinias ir išsilavinusią asmenybę. Mokslo ir žinių dieną - rugsėjo 1-ąją - skambių žodžių apie išsilavinusią visuomenę ir tautą buvo daug, bet kokia vieta knygai ir bibliotekoms, žmonėms, dirbantiems su knygomis, skirta šiandieninėje Lietuvoje?
Kodėl valdžia reformas pradėjo nuo mokestinio kirčio knygų leidėjams ir rašytojams? Ką reiškia norai iš naujo spręsti Mokslų akademijos (MA) bibliotek...
„Vasarokime su knyga“: daugiau poezijos, daugiau knygų
Šiandien baigiasi Vilniaus mokytojų namuose visą vasarą rengtas literatūrinis projektas „Vasarokime su knyga“.
Paskutinę dieną vyksiančioje mažojoje knygų mugėje bus dar daugiau knygų nei ankstesniais trečiadieniais: nuo naujausių šalies leidyklų įvairių leidinių iki privačių asmenų į mugę atneštų jau skaitytų knygų. Čia pat jau galima įsigyti ir daugumą išleistų vadovėlių, pratybų sąsiuvinių, kontūrinių atlasų, kitos, mokslo metams reikalingos literatūros.
REKLAMA
REKLAMA
Neatmetama galimybė svarstyti mokesčių lengvatas šalies kūrėjams
Seimo Pirmininkas Arūnas Valinskas ir šalies kultūros organizacijų bei įstaigų vadovai sutaria, kad, patikslinus teisinį menininkų statusą, galima svarstyti galimybę įvesti mokesčių lengvatas šalies kūrėjams.
Apie tai buvo kalbama antradienį vykusiame susitikime su Parlamento vadovu.
Kokia nepelningų, bet vertingų knygų ateitis?
Pastaruosius keletą metų Kultūros ministerija knygų leidybą paremdavo maždaug 2 mln. litų per metus. Tačiau šių metų vasarį paskirti pinigai dar nepasiekė nė vienos leidyklos. Lietuviškų knygų leidybos procesas sustojo. Leidėjai jau beveik pusmetį sėdi be darbo vegetuodami.
Mažėjantys tiražai
Knygų leidybos rėmimo programa, tvarkoma Kultūros ministerijos, veikia jau daug metų, nuo pat nepriklausomybės proceso pradžios.
Valdžia žudo Lietuvos menininkus
„Kultūrai ateina paskutinioji“, „Lietuva žudo savo kūrėjus“, „Kultūra suniokota, o jos sklaida paralyžiuota“, - tokiomis frazėmis šalies menininkai spaudos konferencijoje mėgino pabudinti kultūrą smaugiančią Lietuvos valdžią.
Jonas Liniauskas, rašytojų sąjungos pirmininkas, tikino, kad menininkai ne tik dabar gyvena taupomajame režime. „Mes jau tik šiek tiek šviečiam, jau nebešildom“, - sakė jis.
Sprendžiamas 20 knygų likimas
Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla baiminasi, kad jei iš Kultūros ministerijos negaus žadėtų lėšų, skaitytojų nepasieks per 20 išleisti planuotų kūrinių. Tarp jų – Marcelijaus Martinaičio, Vytauto Marcinkaus, Jono Mikelinsko, Algimanto Mikutos darbai, knyga iš Juditos Vaičiūnaitės palikimo. Kaip lrt.
Knygų mugės kultūrinių renginių programa
Vasario 12-15 d. „Litexpo“ parodų centre vyksianti jubiliejinė 10-oji Vilniaus knygų mugė bei kartu rengiama Baltijos knygų mugė lankytojus pakvies ne tik susipažinti su leidyklų naujienomis, pabendrauti su pamėgtais lietuvių bei užsienio literatūros autoriais, tačiau kartu primins, kuo šie metai Lietuvai išskirtiniai.
PROGRAMA
Vasario 12 d., ketvirtadienis, Tūkstantis ir dešimt metų
10:00
Konferencijų salė 5.1 Atidarymas.
Smerkiu, bet ginu
Du Liberalų sąjūdžiui atstovaujantys Seimo nariai kreipėsi į VSD dėl Lietuvai priešiškų lietuviškų interneto svetainių, ragindami ištirti ir imtis priemonių. Tokie kreipimaisi man visada atrodo įtartini ir atsiduoda noru įvesti cenzūrą. Nors, žinoma, įstatymų reikia laikytis ir, jeigu jie pažeidžiami labai akivaizdžiai, priemonių griebtis reikia.
Asmenybės kultas lietuvių literatūroje
Valentinas Sventickas. Šitas Aidas, šitas Marčėnas: monografinė studija. V.: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2008.
Mūsų kultūra yra itin autorizuota ir hierarchizuota. Kultūrą kuria (gamina) atskiri žmonės, vadinami autoriais. Sukūrę (pagaminę) kultūros produktą, jie pažymi jį autorystės ženklu – savo vardu ir pavarde. Autorizuotas kultūros produktas (prekė) pateikiamas kultūros vartotojams kultūros prekių rinkoje.
Kultūros rinką reguliuoja valstybė ir laisvosios rinkos dėsniai.
Atgal į knygnešių laikus
Šalies knygų leidėjai ir rašytojai vakar palaidojo lietuvišką knygą. Surengę protestą menininkai piktinosi, kad naikinant lengvatas knygoms naikinama ir pati kultūra.
„Kultūra nėra arkliukas, kuris atneša pagrindinį šalies pelną, – kalbėjo Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) vykdomoji direktorė Aida Dobkevičiūtė-Džiovėnienė.
Rašytojai ir leidėjai prie Seimo statė barikadą iš knygų
Seimo nariams svarstant Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymų pakeitimus prie parlamento rūmų teatralizuotą protesto akciją surengė knygų leidėjai ir rašytojai.
Kelios dešimtys jų Nepriklausomybės aikštėje pastatė simbolinę knygų barikadą ir tylos minute pagerbė mirusią knygų leidybą.
Protestai prieš Vyriausybės planus Seime ir prie jo (papildyta)
Ypatingos skubos tvarka dešimtis įstatymų, reikalingų įgyvendinant antikrizinį Vyriausybės planą, stumianti koalicija sulaukia ne tik opozicijos politikų priekaištų, bet ir protestų po parlamento langais. Patys partneriai ginčijasi ir tarpusavyje.
Protestai
Ketvirtadienį nuo ryto prie Seimo organizuoti net keturi protesto piketai.
Du V. Sventicko nuotykiai
Vakar Vilniaus rašytojų klubo lankytojai tapo reto įvykio liudininkais: literatūros kritikas, rašytojas Valentinas Sventickas prarado įprastą vaidmenį ir iš kalbintojo virto kalbinamuoju.
Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros prezidentas ir Rašytojų sąjungos leidyklos vyriausiasis redaktorius vadovas
Valentinas Sventickas, kol jo bičiuliai poetai pina sonetų vainikus, jų darbą įprasmina rimtomis, bet smagiai skaitomomis kritikos knygomis.
Pagerbti pirmieji „slempoezijos“ nugalėtojai
Trečiadienio vakarą Mokytojų namų kiemelyje Vilniuje vyko pirmosios „slempoezijos“ varžytuvės. šeši konkurso dalyviai rungėsi apie keturiasdešimt minučių. Galiausiai buvo išrinktas ne tik nugalėtojas, bet ir poetas, apdovanotas specialiu knygyno „Eureka“ prizu. Renginys be pertraukų
Šis trečiadienis buvo ne tik unikalios „slempoezijos“ Lietuvoje pradžia, bet ir paskutinė skaitymo skatinimo projekto „Su knyga per kultūrinę Europą“ diena.
Maironis „reklamavo“ „Apocalypticos“ koncertą
Žiūrovai į įvairius renginius kartais viliojami naudojant itin abejotinas priemones. Trakų pilyje vyksiančio suomių grupės „Apocalyptica“ koncerto anonse buvo panaudota Maironio eilių citata, prie kurios pridėtas nieko bendro su poezijos klasiku neturintis tekstas, rašo „Lietuvos žinios“.
Jei Maironis prisikeltų iš mirusiųjų, pamanytų, kad prasidėjo Apokalipsė: didingą Lietuvos praeitį idealizavusio romantiko eilutės reklamuoja sunkiosios muzikos koncertą.
Dainos konkursas gelbės lietuvišką popmuziką iš „muzikinio šlamšto šiukšlyno“
Šiandien Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūroje įvyko spaudos konferencija, skirta agentūros inicijuotam lietuviškos dainos konkursui. Joje dalyvavo Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos prezidentas Valentinas Sventickas, LATGA-A generalinis direktorius Edmundas Vaitekūnas ir dainos konkurso projekto vadovas Gediminas Zujus.Toks konkursas, kuriuo agentūra siekia skatinti kūrybą ir jos sklaidą, rengiamas pirmąkart. Jis jau sulaukė didelio autorių susidomėjimo.
Šeši kūrėjai įvertinti Nacionalinėmis premijomis
Kultūros ministerijoje paskelbti šeši 2007 m. Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai. Laimėtojai gaus ir po 104 tūkst. Lt.Juos išrinko Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komitetas.
Palangoje lankysis kino režisierius ir A. Tarvydas ir poetas M. Martinaitis
Rugpjūčio 8 d. 19 val. Palangos kultūros centre „Ramybė“ (Vytauto g. 35) kino režisierius Algirdas Tarvydas pristatys savo filmus „Bernardas Brazdžionis. Sugrįžimas“, ir filmus apie pasaulinio garso mokslininkę, pedagogę, indoeuropiečių – baltų materialinės ir dvasinės kultūros tyrinėtoją, Kalifornijos universiteto archeologijos profesorę Mariją Gimbutienę. Tai režisieriaus filmų apie iškilius Lietuvos žmones retrospektyvos Palangoje pradžia.Rugpjūčio 9 d. 19 val.
Vasaros knygų mugėje - renginių ciklas, skirtas Laimonui Noreikai
Nepraėjus ir mėnesiui po aktoriaus Laimono Noreikos mirties, leidykla „Žuvėdra” išleido knygą – albumą „Laimonas Noreika gyvenime, scenoje, ekrane”. Pasak leidėjų, ši knyga – albumas sumanytas, kaip projektas, skirtas Nacionalinės premijos laureatų kūrybos sklaidai ir gavo Lietuvos kultūros ministerijos paramą. Rengiant knygą spaudai, teko nemažai bendrauti su Laimonu Noreika.
V.Sventickas grįžo į LATGA-A prezidento postą
Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros (LATGA-A) prezidentu vėl išrinktas kovo pradžioje po skandalo iš šių pareigų pasitraukęs 58 metų Valentinas Sventickas.Tokį sprendimą autoriai ir agentūros steigėjai priėmė pirmadienį vykusioje LATGA-A metinėje konferencijoje, kurioje taip pat buvo nuspręsta mažinti mokestį autoriams už agentūros teikiamas paslaugas.
Seime svarstoma, kaip išvengti moksleivių apmokestinimo
Seimo Švietimo ir mokslo komitetas (ŠMKK) ieško būdų, kaip moksleiviams išvengti mokesčių už atliekamus kūrinius. Penktadienį ŠMKK posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros (LATGA-A) naudojamų kolektyvinio autorių teisių įgyvendinimo metodų.
Po ministro priekaištų atsistatydino LATGA-A prezidentas
Iš Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros (LATGA-A) prezidento pareigų pirmadienį pasitraukė Valentinas Sventickas, pranešė LATGA-A taryba. Agentūros generalinis direktorius Edmundas Vaitiekūnas toliau lieka eiti pareigas.
Rimantas Šavelis: “Geriu žalią tylą” - prisiminimai apie Paulių Širvį
Visai neseniai Rašytojų sąjungos leidykla Pauliaus Širvio lyrikos gerbėjams pateikė tikrą dovaną. Pasirodė poeto bičiulio, rašytojo ir kino scenaristo Rimanto Šavelio prisiminimų knyga “Geriu žalią tylą”.
Rimantas Šavelis yra išleidęs ne vieną apysakų ir apsakymų rinkinį, keletą romanų (“Dievo avinėlis”, “Tadas Blinda”), sukūręs scenarijus kino filmams, kuriuos statė garsiausi Lietuvos režisieriai.
Vienuoliktuoju rinkiniu A. Maldonis tirpdo praeities ledynus
Po septynerių metų pertraukos poeto Alfonso Maldonio gerbėjai, draugai bei kolegos džiaugiasi nauju poeto eilėraščių rinkiniu "Tirpstantys ledynai". Knygą praėjusių metų pabaigoje išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.
Trečiadienį, pristatydamas jau 11-ąją savo eilėraščių knygą, sostinės Rašytojų klube susirinkusiems gerbėjams A. Maldonis skaitė naujuosius bei ankstesnius savo kūrinius.
"Knyga išėjo, bet labai ilgai ėjo.
Polonijus: Kultūra su savaitraščiais
Besibaigiančios vasaros kultūra - dailė, kinas, muzika, literatūra, teatras - baigia darbą atostogų režimu ir ruošiasi intensyviam rudens sezonui. Polonijus sklaido svarbiausius Lietuvos kultūros savaitraščius “Šiaurės Atėnai” ir “Literatūra ir menas”.
“Šiaurės Atėnuose” (08.30) publikuojamas Audros Baranauskaitės pokalbis su architektu iš Niujorko Rimvydu Glinskiu, emigravusiu 1987 metais (“Amerika, emigracija ir lietuviško alaus ilgesys”). Paklaustas, ar greitai lietuviai Amerikoje atsikrato...
Polonijus: Kultūra su savaitraščiais
Vasariški pasiskaitymai apie literatūrą, muziką, dailę ir teatrą Lietuvos kultūros savaitraščiuose “Šiaurės Atėnai”, “Literatūra ir menas” bei “7 meno dienos”.
“Šiaurės Atėnuose” (06.28) Vytautas Berenis publikuoja straipsnį “Vilniaus architektūros raida ir istorinis kontekstas”. V. Berenis šiame straipsnyje diskutuoja ne tiek “apie šiuolaikinės Vilniaus plėtros strategiją, kiek pažymi kelis su ja susijusius kontekstus, kurie dažnai vartojami ideologinėmis prasmėmis”. Anot straipsnio autoriaus...
Lietuvos kultūros ir meno tarybai antrą kadenciją vadovaus rašytojas V. Sventickas
Naujos sudėties kultūros politikos formavimo, jos įgyvendinimo bei finansavimo klausimus sprendžiančios Lietuvos kultūros ir meno tarybos (LKMT) pirmininku antrai kadencijai išrinktas Rašytojų sąjungos narys Valentinas Sventickas.
Kaip pranešė Kultūros ministerija, pirmadienį pirmą kartą posėdžiavusi LKMT išsirinko pirmininką, jo pavaduotoją - naująją Tarybos narę Jolitą Jablonskienę bei numatė būsimus darbus.
Nauja LKMT sudėtis patvirtinta šių metų gegužės mėnesį.
Poezijos paukštė pažėrė prizų
39-ojo "Poezijos pavasario" baigiamajame vakare Vilniaus universiteto Kazimiero Sarbievijaus kieme paskutinį gegužės sekmadienį su poetine pavasario paukšte atsisveikino šių ir ankstesnių metų festivalių laureatai ir prizininkai, lietuvių ir užsienio poetai, ištikimiausi šio literatūros žanro gerbėjai.
Patvirtinta nauja Lietuvos kultūros ir meno tarybos sudėtis
Kultūros ministrės Romos Dovydėnienės įsakymu patvirtinta nauja Lietuvos kultūros ir meno tarybos sudėtis. Nuo šiol dvejus metus Tarybą sudarys:
Arūnas Bėkšta - Valstybinės paminklosaugos komisijos narys; Romualdas Budrys - Lietuvos dailės muziejaus direktorius; Vladas Bulavas - Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos direktorius; Zbignevas Ibelgauptas - pianistas; Lolita Jablonskienė - dailėtyrininkė; Vaclovas Krutinis - Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkas; Jadvyga Lisevičiūtė - Lie...
Polonijus: Kultūra su savaitraščiais
Lietuvos kultūra savaitraščių “Šiaurės Atėnai”, “7 meno dienos”, “Literatūra ir menas” veidrodžiuose.
Artėjant Nepriklausomybės atkūrimo dienai - kovo 11-ajai - Vygantas Vareikis “Šiaurės Atėnuose” (03.08) publikuoja straipsnį “Pirmasis ir trečiasis denis”.
Pasak straipsnio autoriaus, “klausimas “Ar už tokią Lietuvą kovojome?” nėra vien retorinis.
Visuomenė jautriausiai reaguoja į Kultūros ir meno tarybos skirstomą paramą
Didžiausio kultūros ir meno kūrėjų bendruomenės atgarsio sulaukia dvejų metų kadenciją baigiančios Kultūros ir meno tarybos sprendimai dėl valstybės stipendijų kultūros ir meno kūrėjams, nors ši Kultūros ministerijos patariamoji institucija nuveikė ir kitų reikšmingų su kultūros politikos formavimu susijusių darbų.
Menininkai ragina rengti diskusiją apie kultūros propagavimą per LRT
Grupė žinomų Lietuvos menininkų kreipėsi į Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininką Rolandą Pavilionį, prašydami imtis iniciatyvos artimiausiu laiku Seime surengti konferenciją-diskusiją apie nacionalinės kultūros ir meno reprezentavimą bei propagavimą per Lietuvos radiją ir televiziją.
Lietuvos kultūros ir meno tarybos pranešimas spaudai
2003 m. sausio 20, 24 ir 28 dieną Lietuvos kultūros ir meno tarybos posėdžiuose buvo svarstomi klausimai dėl valstybės stipendijų meno ir kultūros kūrėjams paskyrimo.
Lietuvos kultūros ir meno tarybos sausio 20 d. posėdyje taip pat nustatyta tvarka trečdaliu buvo pakeista Lietuvos Respublikos kultūros ir sporto rėmimo fondo kultūros ekspertų komisija.