tujos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tujos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tujos“.
Padarykite tai savo tujoms dabar: užaugs daug gražesnės
Tujos – vienas dažniausiai lietuvių soduose ir namų kiemuose aptinkamas augalas, dažniausiai pasirenkamas auginti kaip gyvatvorė. Jos pamėgtos dėl to, kad yra nereiklios, tačiau yra keletas darbų, kuriuos reikia padaryti, kad galėtume džiaugtis gražiais augalais.
Apie tai, kaip tinkamai pasodinti tujas, kaip jomis rūpintis ir kokios gali būti tujų rudavimo priežastys, naujienų portalui tv3.lt pasakojo VDU Botanikos sodo medelyno vyresnysis specialistas Saulius Galvanauskas.
Dabar padarykite tai savo tujoms: augs daug gražesnės
Tujos yra labai populiarios. Daugybė žmonių iš šių augalų nusprendžia formuoti gyvatvores. Tujos atlieka dvejopą funkciją: puošia sodą ir užtikrina privatumą. Sužinokite, kaip genėti tujas, kad jos augtų vešlios ir sveikos.
Šie krūmai nėra reiklūs auginimui ir priežiūrai. Vis dėlto, labai svarbu pasirūpinti tinkamu tujų genėjimu. Tai užtikrins tinkamą šių augalų vystymąsi. Jei esate pradedantysis sodininkas ir dar nežinote, kaip tinkamai genėti tujas, šis straipsnis jums bus labai naudingas.
Netoli Kauno – ypatingas zoologijos sodas: galima pamatyti įspūdingus vaizdus
Labai neįprastame zoologijos sode Babtuose visi gyvūnai yra žali, nes suformuoti iš augalų, daugiausia tujų. Tai – topiarai. Jais pakaunėje gyvenanti pora susidomėjo prieš 15 metų, o dabar gyviai vos telpa jų kieme
Laima Ratkelienė dailina kailį tigrui, o jis labai neįprastas – iš augančių tujų. Ir tokių unikalių gyvūnų šeimos namų kieme Babtuose – 16 – visas mini zoologijos sodas.
Prie Laimos ir Algirdo sodo sustoja net praeiviai: sunku patikėti, ką kurią savo rankomis
Praeiti pro Kaune įsikūrusių Laimos ir Algirdo Ratkelių kiemą nesustojus ir nepaganius akių beveik neįmanoma. Iš sodo į praeivius žvelgia 4,5 metro aukščio žirafa, dramblys ir kiti sodo gyventojai. Tik nesitikėkite, kad jie ims judėti – visi jie pagaminti iš karkaso ir apsodinti augalais.
Apleistą sodybą prieš daugiau nei du dešimtmečius įsigiję sutuoktiniai pirmiausia ėmėsi tvarkymo darbų, o vėliau norėjosi susikurti ir jaukų sodelį.
Atskleidė auksinius tujų priežiūros patarimus: augs gražios kaip niekada anksčiau
Lietuvoje itin populiarios visžalės ir greitai augančios tujos. Vietą lietuvių soduose ir patvoriuose šis augalas užsitarnavo dėl dekoratyvumo ir nesudėtingos priežiūros. Šie dekoratyviniai augalai dažniau auginami grupėmis, iš jų neretai formuojamos gyvatvorės, tačiau gali augti ir po vieną. Populiariausios – smaragdinės, vakarinės, rytinės ar koloninės tujos.
Atgaivinkite parudavusias tujas: štai, ką reikia daryti
Kai ruduoja tujos, dažnai žmonės pasimeta – juk sakoma, kad tujos yra nereiklūs augalai, ir nieko daryti joms nereikia, tai kas čia dabar? Vis dėlto tujos – ne plastikinės ir joms skirti dėmesio tikrai reikia.
Priežastis, kodėl ruduoja tujos, apžvelgė apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ autorė Lina Liubertaitė kartu su kursų lektore, želdynų specialiste Vaiva Maroziene.
Štai, kaip teisingai prižiūrėti tujas: įsidėmėkite ir klaidų nebekartokite
Tikriausiai dažname lietuvio namo arba sodybos kieme galima aptikti augančią tują. Kaip teisingai prižiūrėti ir auginti šį lietuvių mėgstamą augalą, domėjosi TV3 laida „Svajonių sodai“.
Ištraukus tują sodinti, pirmiausiai reikėtų prieš tai keletą valandų žemės gumulą gerai pamirkyti vandenyje, kad atlaisvėtų šaknys. Išmirkius gumulą – reikėtų nuo šaknų nupurtyti žemes. Tada jos išsileis, pasidarys ilgesnės ir bus galima sodinti plikomis šaknimis augalą į dirvą.
Ekspertai paaiškino, kaip prižiūrėti tujas, kad jos būtų vešlios
Ne vienų tautiečių kiemuose ar soduose galima sutikti tujų. Tai vienas populiariausių augalų, kuris kiemui suteikia žalumos ir gyvybės, tačiau taip pat ir atskiria nuo kaimynų ar gatvės triukšmo. Tad kaip reikia šį augalą prižiūrėti?
Apie tai plačiau domėjosi TV3 laida „Svajonių sodai“.
Tujas labai svarbu tręšti
Želdynų dizainerė Reda Kazokevičienė pasakojo, kad pavasarį tujas reikia tręšti.
Padarykite tai savo spygliuočiams jau dabar: pavasarį mėgausitės vaizdu
Jeigu jūsų kieme arba sode auga spygliuočiai, dabar pats metas pasirūpinti jų gyvybingumu ir tvirtumu. Tam tereikia žinoti, ką galima padaryti. Apie tai tv3.lt pasakoja apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatorė Lina Liubertaite.
Jos teigimu, spygliuočiams ir ypač tujoms yra labai pavojinga spiginanti žiemos saulė. „Aš tikiu, kad jau netrukus Lietuvoje bus labai šalta, todėl spygliuočius reikia apsaugoti jau dabar.
Pasakė, kaip prižiūrėti tujas: pavyks pasiekti tobulą rezultatą
Dažnam sodininkui, nutarusiam susitvarkyti sklypo aplinką, tenka spręsti klausimą, kokią tvorą pasirinkti – medinę, metalinę, betoninę ar gyvą. Nutarusieji teritoriją apjuosti gyvatvore nesuklys – tankiai susodinti medžiai arba krūmai augdami sudaro nepereinamą sieną, kuri saugo ne tik nuo nepageidautinų svečių, bet ir nuo dulkių, vėjo, triukšmo, sukuria gerą mikroklimatą sodo sklype, yra ekologiška ir praktiška. Sklypo dydis Pavasaris – pats tinkamiausias metas sodinti gyvatvorę.
REKLAMA
REKLAMA
Vos pravėrusią namų duris panevėžietę ištiko šokas: kas taip pasielgė jos kieme
Viena panevėžietė apstulbo, kai ryte išėjusi į kiemą rado palei tvorą išpjautas visas net 18 tujų ir didžiulę dekoratyvinę eglę. Pasirodo, taip savavališkai kaimynės kieme su benzininiu pjūklu nakčia pašeimininkauti sugalvojo kaimynas. Šis išvydęs kieme kameras puolė viską neigti ir gintis. Ryte į kiemą išėjusiai 74-erių panevėžietei kone širdis į kulnus nusirito išvydus kieme išguldytas tujas. Amo netekusi moteris niekaip negalėjo suprasti, kam galėjo užkliūti palei tvorą augę medeliai.