tabakas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tabakas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tabakas“.
Nuo Naujųjų metų – pokyčiai gyventojams, kurie palies praktiškai kiekvieną
Sutikus 2025-uosius metus kartu atsiras ir naujovės. Nuo 2025 m. sausio 1-osios dienos bus pradėti vykdyti įstatymai, susiję su minimaliu darbo užmokesčiu ir jo didinimu, su mokesčių tarifais, teisėsaugos institucijomis, transporto priemonėmis bei kitais Lietuvai svarbiais aspektais.
Vyriausybė bei Valstybinė mokesčių inspekcija pranešė, kad laukia pokyčiai įmonių, kuriose yra 10 ar mažiau darbuotojų. Smulkioms įmonėms bus pradėtas taikyti pelno mokesčio tarifas.
Seimas pritarė nuobaudų už tabako gaminių ar elektroninių cigarečių pardavimą nepilnamečiams didinimui
Ketvirtadienį Seimas priėmimo stadijoje pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma griežtinti ekonomines sankcijas už tabako gaminių ar elektroninių cigarečių pardavimą nepilnamečiams.
Už prezidento Gitano Nausėdos inicijuotas Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas priėmimo stadijoje balsavo 74 Seimo nariai, susilakė 1, o prieš nebalsavo nei vienas parlamentaras.
Siūlo išmaniuosius telefonus riboti taip, kaip ribojamas rūkymas
Šalys turėtų apsvarstyti galimybę skaitmeninius prietaisus, pavyzdžiui, išmaniuosius telefonus, reguliuoti panašiai kaip tabako gaminius, kad būtų galima kovoti su didėjančiu neigiamu socialinių tinklų poveikiu jaunų žmonių psichikos sveikatai, teigė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertė Natasha Azzopardi Muscat.
Seimas linkęs pritarti didesnėms nuobaudoms už tabako gaminių pardavimą nepilnamečiams
Ketvirtadienį parlamentas po svarstymo pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma griežtinti ekonomines sankcijas už tabako gaminių pardavimą nepilnamečiams.
Už Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis papildomai apribotas ribojamas jų prieinamumas nepilnamečiams, balsavo 80 Seimo narių, susilakė 3, o prieš nebalsavo nei vienas parlamentaras.
„Baudas už elektroninių cigarečių ir jų talpiklių pardavimą reikia didinti.
Įspėja apie Švedijoje naudojamą alternatyvą rūkymui: gali sukelti daugybės rūšių vėžį
Švedijoje itin paplitusi prekė, kurią pardavėjai pateikia kaip alternatyvą rūkymui yra Lietuvoje nelegalus, jaunimo pamėgtas snusas. Tai yra mažas tabako maišelis, dedamas po viršutine lūpa. Visgi, specialistai įspėja, kad tai – pavojinga, sveikatai kenkianti ir Lietuvoje uždrausta medžiaga.
Švedija didžiuojasi statistika, kad šalyje tabako gaminius rūkančių žmonių yra rekordiškai mažai. 2024 m. Europos Komisijos atlikto tyrimo duomenimis nustatyta, kad beveik ketvirtadalis (24 proc.
Lietuva – antra pagal elektroninių cigarečių vartojimą Europoje
Eurobarometro tyrimo duomenimis, Lietuvoje elektronines cigaretes naudoja 8 proc. gyventojų. Esame antri visoje Europos Sąjungoje. Pirmoje vietoje – Estija, kur šiuos gaminius rinkosi 1 iš 10 gyventojų (9 proc.), o trečioje vietoje liko Prancūzija. Čia el. cigaretes renkasi 7 proc. gyventojų.
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) atstovai atkreipia dėmesį, kad auga ne tik elektroninių cigarečių, bet ir kaitinamojo tabako vartojimas šalyje.
Kasdien – po 7 tūkst. mirčių: vien šios keturios pramonės šakos pražudo 2,7 mln. europiečių kasmet
Naujoje Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ataskaitoje teigiama, kad tik keturios pramonės šakos Europos regione kasmet sukelia 2,7 mln. mirčių. Svarbioje ataskaitoje teigiama, kad tabako, itin apdoroto maisto (UPF), iškastinio kuro ir alkoholio pramonės šakos „visiškai arba iš dalies atsakingos“ už beveik ketvirtadalį visų mirčių regione, skelbia portalas „Euronews“.
„Keturios pramonės šakos kasdien mūsų regione nužudo mažiausiai 7 tūkst. žmonių.
Pernai 12 mln. eurų uždirbusi „Philip Morris Lietuva“ ir šiemet tikisi pelno
Tabako produktų gamybos bendrovė „Philip Morris Lietuva“ pernai uždirbo 12,1 mln. eurų grynojo pelno – 30 proc. daugiau nei 2022 metais (8,5 mln. eurų), jos pajamos augo 14 proc. ir siekė 92,1 mln. eurų (78,8 mln. eurų), nurodoma Registrų centrui pateiktoje ataskaitoje.
Įmonės vadovybė numato, kad 2024 metai įmonei turėtų būti pelningi.
Pernai bendrovė už 2022 metus išmokėjo 5,02 mln. eurų dividendų (užpernai – 10,67 mln.
Nuo 2025 m. Lietuvoje siūlo dar branginti alkoholį ir tabaką
Finansų ministerija siūlo trejus metus iš eilės, pradedant 2025-aisiais, didinti alkoholio ir tabako akcizus.
Ministerija trečiadienį pateikė Akcizų įstatyme siūlomą įtvirtinti trejų metų akcizų didinimo planą. Jį tikimasi priimti Seimo pavasario sesijoje.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad akcizus siūloma didinti siekiant, kad nedidėtų šių prekių įperkamumas bei vartojimas, taip pat nemažėtų akcizų dalis augančiose jų kainose.
Belian: mažesnės e. cigarečių pildyklės brangs ir atbaidys dalį rūkalių
Seimui iki 10 mililitrų apribojus elektroninių cigarečių pildyklių skysčių, kuriuose nėra nikotino, dydį, siekiama dar labiau sumažinti rūkalų prieinamumą, sako laikinoji Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento vadovė.
„Bet koks prieinamumo ribojimas, o čia jis ir yra, nes sumažinama talpa, turi tikslą mažinti tokių gaminių vartojimą“, – BNS teigė Gražina Belian.
Iki šiol pildyklių su skysčiais be nikotino dydis nebuvo reguliuojamas.
REKLAMA
REKLAMA
Seimas pritarė siūlymui leisti rūkalų gamintojams remti kovą su kontrabanda
Seimas po svarstymo antradienį pritarė siūlymui leisti tabako gamintojams ir jo prekybininkams remti kovą su kontrabanda bei nelegalia rūkalų prekyba.
Už tokias Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas balsavo 83 Seimo narai, prieš buvo du, o susilaikė septyni. Galutinis balsavimas dėl projekto priėmimo vyks iki Kalėdų.
Parama būtų skirta muitininkams, valstybės sienos apsaugos pareigūnams, policininkams.
Pirmas pasaulyje bandymas uždrausti rūkymą žlugo – tai „katastrofiškas pralaimėjimas“
2022 m. dienos šviesą išvydo novatoriškas teisės aktas, kuriuo Naujoji Zelandija nustatė didėjantį rūkymo amžių, kad asmenys, gimę po 2009 m. sausio, niekada negalėtų legaliai įsigyti cigarečių. Tačiau naujoji šalies vyriausybė atsisakė šio įstatymo.
Tokį sprendimą naujoji vyriausybė priėmė mainais į mokesčių mažinimo finansavimą.
Lietuvos policija įspėja: už šių daiktų perpardavinėjimą gresia baudos
Lietuvos policija įspėja – Lietuvoje draudžiama vidaus ir tarpvalstybinė prekyba elektroninėmis cigaretėmis ir elektroninių cigarečių pildyklėmis, arba kitaip tariant – perpardavinėjimas. Už šį nusižengimą gali grėsti bauda nuo 40 iki 200 eurų (Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių įstatymo 15 str. 1 d. 2 p.).
Už pakartotinį nusižengimą gali tekti pakloti ir nuo 200 iki 1000 eurų, su prekių konfiskacija.
Kaitinamasis tabakas su skoniais nedingo iš Lietuvos: sugalvojo, kaip apeiti draudimą ir iš kur jo gauti
Nuo spalio 23 d. prekybos vietose nebeliko kaitinamojo tabako produktų su pridėtiniais skoniais ir kvapais. Kai kurie verslai nesnaudė ir pristatė šių gaminių alternatyvas, tačiau įspėjo – draudimai kaitinančiųjų skaičiaus nesumažins, o, tikėtina, padidins kaitinamojo tabako gaminių su skoniais kontrabandą. Draudimas priimtas Europos Komisijos iniciatyva ir įsigalios visose Europos Sąjungos valstybėse.
Rūkantiems – naujas draudimas: nuo šiandien tokio tabako nenusipirksite
Seimas uždraudė šalyje prekiauti pridėtinio kvapo ar skonio kaitinamojo tabako gaminiais, taip pat įpareigojo gamintojus ant pakuotės įspėti apie žalą sveikatai. Draudimas įsigalioja nuo spalio 23-osios.
Už tokias Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas balsavo 103 Seimo nariai, prieš buvo vienas, o keturi susilaikė.
Paskutinė proga įsigyti – nei parduotuvėse, nei degalinėse šių prekių neberasite nuo pirmadienio
Netrukus parduotuvių lentynose pirkėjai negalės rasti pridėtinio kvapo ar skonio kaitinamojo tabako gaminių. Nors naujas draudimas dar neįsigaliojo, dalis prekybininkų užsimena, kad jau ir dabar gali būti sudėtinga surasti tokių rūkalų.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto pernai atliktas tyrimas parodė, kad veiksniai, nulėmę pasirinkimą pradėti vartoti elektronines cigaretes arba kaitinamojo tabako gaminius, buvo draugų, kolegų ar kitų asmenų pavyzdys (30,6 proc.
Pareigūnai to rasti automobilyje nesitikėjo: „Reikėjo sakyti, kokį šūdą veži, tai būtum pėsčiomis ėjęs“
Patrulių ekipažas patikrinimui sustabdo keistai manevruojantį automobilį. Vairuotojas yra blaivus, tačiau šalimais sėdintis keleivis – ne. Pareigūnus sudomina ant galinės sėdynės padėtas didelis krepšys. Policijos susitikimą su kontrabandininku įamžina TV3 laidos „Farai“ operatorius.
Pareigūnai sustabdo įtarimų sukėlusį automobilį. Policijai užkliūva ant galinės sėdynės padėtas didelis krepšys, kurio turinio savininkas – automobilyje vežamas keleivis – nesutinka parodyti.
„Maxima“ parduotuvėse neliks šių prekių: dar liko 2 savaitės
Nuo spalio 23 d. – pokyčiai didžiausio lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ lentynose. Kaip ir visame šalies prekybos sektoriuje, pokyčiai – nebelieka kaitinamojo tabako produktų su pridėtiniais skoniais ir kvapais.
Prekybos tinklo duomenimis, tokius gaminius renkasi 42 proc. kaitinamojo tabako pirkėjų.
Parduotuvėse cigarečių nepamatysite: nusipirkti tabako leis tik šiais būdais
Pirkėjų laukia naujovė – parduotuvėse tabako gaminiai bus pardavinėjami kitaip, o vietoje cigarečių pakelių pamatysite tik užrašus. Tuo metu prekybininkai jau dabar ruošiasi ir parduotuvėse pradeda statyti specialius prietaisus, kurie dar vadinami „tabakomatais“.
Seimui palaiminus naujas įstatymo pataisas, parduotuvėse nebebus galima viešai eksponuoti tabako gaminių ir jų aksesuarų. O tie, kurie panorės nusipirkti cigarečių, matys tik rūkalų pavadinimus ir jų kainas.
Sunakas žada teisės aktais kovoti su tabako vartojimu
Jungtinės Karalystės premjeras Rishi Sunakas trečiadienį pažadėjo priimti teisės aktų tabako vartojimui mažinti, sakydamas, kad „nėra saugaus rūkymo lygio“.
„Siūlau, kad ateityje [minimalų] amžių [rūkalams įsigyti] kasmet didintume vieneriais metais. Tai reiškia, kad šiandieniniam keturiolikmečiui niekada nebus teisėtai parduota cigaretė, ir jie bei jų karta galės užaugti nerūkantys“, – sakė R. Sunakas metinėje Konservatorių partijos konferencijoje.
Rūkantiems – naujas kirtis: tokių tabako gaminių netrukus nenusipirksite
Seimas uždraudė šalyje prekiauti pridėtinio kvapo ar skonio kaitinamojo tabako gaminiais, taip pat įpareigojo gamintojus ant pakuotės įspėti apie žalą sveikatai. Draudimas įsigalios nuo spalio 23-osios.
Už tokias Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas balsavo 103 Seimo nariai, prieš buvo vienas, o keturi susilaikė.
Siūloma leisti tabako gamintojams padėti kovoje su cigarečių kontrabanda ir nelegalia prekyba
Seime bręsta idėja leisti cigarečių gamintojams skirti paramą valstybės institucijoms, kovojančioms su tabako kontrabanda ir nelegalia jo prekyba. Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio teikiamam įstatymo projektui sulaukus sėkmės, tabako verslas galėtų finansiškai prisidėti prie kovos su cigarečių kontrabanda.
Siūlo nustatyti naujų tabako pakaitalų prieinamumo tvarką
Siekdama, kad naujai rinkoje atsirandantys gaminiai ir su nikotinu ir be jo būtų saugūs ir legalūs, Ekonomikos ir inovacijų ministerija siūlo nelaukiant europinių taisyklių nuo 2024 metų gegužės nustatyti tokios produkcijos prieinamumo tvarką.
Taip pat ketinama aiškiau reglamentuoti kol kas vienintelio tokio tabako pakaitalo – vartojimui per burną skirtų nikotine išmirkytų maišelių, kuriuose nėra tabako, tiekimą į Lietuvą ir platinimą.
VMI: alkoholio, degalų ir tabako akcizų šiemet surinkta 5,5 proc. daugiau
Deklaruotos visų akcizinių prekių akcizų įplaukos per pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su tuo pačiu laiku pernai, padidėjo 5,47 proc. iki 826,78 mln. eurų.
Alkoholio akcizo įplaukos augo 3,29 proc. iki 194,9 mln. eurų: alaus – 10,24 proc. iki 50,3 mln. eurų, vyno – 7,1 proc. iki 24,1 mln. eurų, spiritinių gėrimų – mažėjo 0,2 proc. iki 117,6 mln. eurų, tarpinių produktų – 2,5 proc. iki 2,8 mln.
Parduotuvėse – naujovės: prie kasos rūkalus paslėps, o juos pirksite kitaip
Seimui palaiminus naujas įstatymo pataisas, Lietuvos parduotuvėse nebebus galima viešai eksponuoti tabako gaminių ir jų aksesuarų. Tiesa, bus leidžiama nurodyti rūkalų pavadinimus ir jų kainas. Naujiems pokyčiams jau ruošiasi ir didieji prekybininkai, kurie parduotuvių vietose pradėjo statyti specialius automatus.
Vyriausybė – už galimybę tabako gamintojams remti kovą su jo kontrabanda
Seimo nariui siūlant nedrausti tabako ir jo produktų gamintojams teikti paramą valstybės įstaigoms kovai su kontrabanda, Vyriausybė trečiadienį iš esmės tam pritarė, tačiau projektą dar siūlo tobulinti. Tokia išvada bus teikiama Seimui.
Remigijaus Žemaitaičio inicijuotomis Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisomis siūloma suteikti galimybę teisėsaugai gauti papildomus resursus kovai su cigarečių kontrabanda ir nelegalia prekyba.
Seimas leido narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės prievaizdams daryti slaptus pirkimus
Seimas ketvirtadienį suteikė teisę Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento darbuotojams nuo rugpjūčio daryti slaptus alkoholio, rūkalų ir gaminių iš kanapių pirkimus.
Jie neprivalės pateikti tikrinamai įmonei informacijos apie atliekamą neplaninį patikrinimą.
Taip pat departamento specialistai neatlygintinai galės imti ir tirti prekių mėginius ar pavyzdžius.
Seimas uždraudė kaitinamojo tabako gaminius su skoniais ir kvapais
Seimas uždraudė šalyje prekiauti pridėtinio kvapo ar skonio kaitinamojo tabako gaminiais, taip pat įpareigojo gamintojus ant pakuotės įspėti apie žalą sveikatai. Draudimas įsigalios nuo spalio 23-osios.
Už tokias Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas ketvirtadienį balsavo 103 Seimo nariai, prieš buvo vienas, o keturi susilaikė.
Seimo komitetas pritarė kaitinamojo tabako vartojimo griežtinimui
Seime kelią skinasi pataisos, griežtinančios kaitinamojo tabako gaminių vartojimą.
Sveikatos reikalų komitetas trečiadienį bendru sutarimu pritarė, kad gamintojai būtų įpareigoti ant pakuotės įspėti apie žalą sveikatai, taip pat drausti įvairių kvapų ir skonių gaminius.
To reikalauja Europos Komisijos direktyva – ribojimais siekiama mažinti šių gaminių vartojimą, o Lietuva juos turi priimti iki liepos 23-osios.
Dėmesio, rūkaliai: atskleidė, kokiame amžiuje metus rūkyti dar galima susigrąžinti sveikatą
Nors rūkymo pasekmėmis dažnai tampa vėžys, bronchitas, kitos lėtinės ligos ir net mirtis, nuo šios priklausomybės kasdien kenčia 1 iš 3 lietuvių. Vaistininkas Marius Laukštarupis pabrėžia, jog visos pagalbinės priemonės šio įpročio metimui būna bevaisės, jei pats žmogus netiki savo jėgomis. O Šeškinės poliklinikos pulmonologė Teresa Volosevič svarsto, ar rūkalių išsigelbėjimu laikomos elektroninės cigaretės nėra tiek pat žalingos, kaip ir įprastas tabakas.
Lietuviai geria mažiau, bet rūko – daugiau
Pernai alkoholio suvartojome 0,9 litro mažiau nei ankstesniais metais. 2022 m. vienam 15 metų ir vyresniam šalies gyventojui teko 11,2 litro suvartoto absoliutaus (100 proc.) alkoholio, remdamasi išankstiniais duomenimis, praneša Valstybės duomenų agentūra.
2022 m. šalies mažmeninėje prekyboje ir maitinimo įmonėse parduota 3,1 mln. dekalitrų spiritinių alkoholinių gėrimų (degtinės, viskio, brendžio ir pan.), arba 311,2 tūkst. dekalitrų (4,6 proc.
Teismas: bauda „Philip Morris Baltic“ už paslėptą reklamą – pagrįsta
Tabako prekybos bendrovei „Philip Morris Baltic“ pagrįstai skirta 4,3 tūkst. eurų bauda už paslėptą reklamą, galutinai nusprendė teismas.
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) trečiadienį atmetė „Philip Morris Baltic“ skundą ir paliko Vilniaus apygardos administracinio teismo 2022 metų birželio sprendimą, jog Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAK) pagrįstai skyrė baudą.
Seimas: iki 2035-ųjų tikimasi sumažinti narkotikų, tabako ir alkoholio pasiūlą
Seimas patvirtino Nacionalinę darbotvarkę narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės, vartojimo prevencijos ir žalos mažinimo klausimais iki 2035 metų, kuria siekiama sumažinti šių produktų pasiūlą ir vartojimą.
Už buvo 64 Seimo nariai, prieš – 12, o susilaikė 41 parlamentaras.
Šie ženklai įspėja apie apsinuodijimą rūkalais: vaistininkas pasidalino patarimais, kaip mesti
Žiniasklaidoje vis skambant istorijoms apie neaiškiomis medžiagomis ar rūkalais apsinuodijusius paauglius, vaistininkas Rimvydas Blynas pataria, kokių veiksmų imtis pastebėjus simptomus ir kaip patiems rūkantiems tėvams rodyti tinkamą pavyzdį, atsikratant šio žalingo įpročio.
Visame pasaulyje, kaip skelbia Pasaulinė sveikatos organizacija, kasmet dėl tabako žalos miršta apie 8 mln. žmonių, iš jų daugiau nei milijonas – pasyvūs rūkaliai.
Marijampolės ligoninėje – galimai tabaku apsinuodijęs nepilnametis
Penktadienio vakarą į Marijampolės ligoninę stebėjimui paguldytas galimai tabaku apsinuodijęs nepilnametis.
Kaip pranešė Policijos departamentas, 2009 metais gimęs jaunuolis penktadienį apie 18 val. į Marijampolės ligoninę pristatytas iš savo namų Kazlų Rūdoje.
Surinkta medžiaga dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.
Naujas draudimas: mėtos skonio nebeliks ir kaitinamojo tabako gaminiuose
Mėtos skonio ir kvapo greitai nebeliks ir kaitinamojo tabako gaminiuose. Lietuva artėja Europos Sąjungos direktyvos link. Jau uždraustos mėtinės cigaretės – ne išimtis bus ir kaitinamojo tabako gaminiai.
Tačiau kai kurie abejoja, ar tikrai šie draudimai išspręs rūkymo problemas ir ar nenutiks dar blogiau – po draudimų atsivėrus nelegaliai ir nereguliuojamai rinkai žmonės ims rūkyti nežinia ką.
Mėtinio kaitinamojo dūmelio mėgėjams dienos suskaičiuotos.
Vyriausybė spręs dėl „apynasrio“ kaitinamajam tabakui
Vyriausybė trečiadienį spręs dėl Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyvos griežtinti kaitinamojo tabako gaminių prieinamumą – siūloma įpareigoti gamintojus ant pakuotės naudoti įspėjimą apie žalą sveikatai ir drausti įvairių kvapų ir skonių gaminius.
To reikalauja Europos Komisijos direktyva – ribojimais siekiama mažinti šių gaminių vartojimą Europos Sąjungoje.
Ant Vyriausybės stalo – naujas siūlymas: nori riboti kaitinamojo tabako gaminių prieinamumą
Vyriausybė po Velykų apsispręs dėl Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymo įpareigoti gamintojus ant pakuotės naudoti įspėjimą apie žalą sveikatai ir drausti įvairių kvapų ir skonių gaminius.
To reikalauja Europos Komisijos direktyva – ribojimais siekiama mažinti šių gaminių vartojimą Europos Sąjungoje.
Alkoholio ir tabako licencijų kasmet pratęsti nereikės
Seimas atsisakė alkoholio bei tabako gamintojus ir prekybininkus įpareigoti kasmet pratęsti veiklos licencijas.
Parlamentarai ketvirtadienį po pateikimo nepritarė „valstiečių“ parengtoms Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės bei Alkoholio kontrolės įstatymų pataisoms: už balsavo 37 Seimo nariai, prieš buvo 39, o 24 susilaikė.
Kretingos rajone aptiktas nelegalus tabako fabrikas, rasta 1,6 mln. eurų vertės cigarečių
Muitinės kriminalistai Klaipėdos ir Kretingos rajonuose antradienį aptiko nelegalų tabako fabriką ir sandėlį su 1,6 mln. eurų vertės cigarečių kontrabanda, sulaikyta 11 įtariamųjų.
Tarp sulaikytų asmenų – penki Ukrainos, du Rusijos piliečiai.
Aptiktos įrangos, cigarečių ir tabako žaliavos bendra vertė siekia kelis milijonus eurų, trečiadienį pranešė prokuratūra.
Rūkantiems – dar vienas draudimas: šįkart neliks kaitinamojo tabako su skoniais
Europa apsisprendė padaryti galą kaitinamajam tabakui su skoniais. Lietuva pagal kaitinamojo tabako rūkymą yra tarp pirmaujančių šalių Europoje, o Vilnius net laikomas kaitinamojo tabako sostine. Sveikatos apsaugos ministerija tvirtina, kad pašalinus iš rinkos kaitinamojo tabako skonius, rūkančiųjų mastas turėtų drastiškai sumažėti.
Su pokyčiais susitaikę gamintojai sako, kad atsisakius tokių gaminių į Europą plūs kontrabanda.
Sveikatos apsaugos ministerija siūlo „apynasrį“ kaitinamajam tabakui
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo griežtinti kaitinamojo tabako gaminių prieinamumą – siūloma įpareigoti gamintojus ant pakuotės naudoti įspėjimą apie žalą sveikatai ir drausti įvairių kvapų ir skonių gaminius.
To reikalauja Europos Komisijos direktyva – ribojimais siekiama mažinti šių gaminių vartojimą Europos Sąjungoje.
Lietuvoje atsiras naujos parduotuvės? Seime – siūlymas kitaip prekiauti cigaretėmis
Parlamentinis Sveikatos reikalų komitetas siūlo Seimui įteisinti specializuotas tabako, įskaitant elektronines cigaretes, parduotuves arba skyrius – jie pradėtų veiklą nuo 2025 metų, o įprastose parduotuvėse nebebūtų galima viešai demonstruoti rūkalų ar jų aksesuarų.
Tokį sprendimą bendru sutarimu komitetas priėmė trečiadienį, dar kartą apsvarstęs 2019 metais Seime registruotas Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas.
7 iš 10 penkiolikmečių bent kartą rūkė elektronines cigaretes, bet nežino, kaip gali jomis apsinuodyti
Pastaruoju metu drastiškai daugėja atvejų, kai vaikai ima svaigintis priklausomybę sukeliančiomis ir kitomis itin pavojingomis medžiagomis. To priežastys: nuo psichologinių problemų iki smalsumo, todėl svarbu būti itin atidiems, išmokti atpažinti besisvaiginantį vaiką ir laiku kreiptis pagalbos, rašoma pranešime spaudai.
„Philip Morris“ Ukrainoje sustabdžius veiklą, ji plečiasi Klaipėdoje
JAV tabako kompanijai „Philip Morris International“ dėl karo sustabdžius fabriką Ukrainoje, plečiamas jos padalinys Klaipėdoje – ruošiamasi už 3,5 mln. eurų plėsti gamybos patalpas, pranešė bendrovė.
„Šiemet pradedamas sandėliavimo paskirties pastato rekonstravimo projektas, numatomos investicijos siekia 3,5 mln. eurų. Projekto metu bus pastatyta nauja pastato dalis ir sujungta su esamo pastato sandėlio dalimi.
Šiemet įplaukos už akcizus augo: lietuviai aktyviai pirko alų ir kaitinamąjį tabaką
Deklaruotos visų akcizinių prekių akcizų įplaukos per aštuonis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laiku pernai, padidėjo 0,7 proc. iki 1,08 mlrd. eurų.
Alkoholio akcizo įplaukos augo 4,3 proc. iki 264,7 mln. eurų: alaus – 14 proc. iki 65,9 mln. eurų, vyno – 6,1 proc. iki 32,6 mln. eurų, spiritinių gėrimų – 0,7 proc. iki 162,1 mln. eurų, tarpinių produktų – mažėjo 5,6 proc. iki 3,97 mln.
Per pusantrų metų didmiesčiuose už rūkymą daugiabučių balkonuose nubausta 30 žmonių
Už rūkymą daugiabučių balkonuose trijuose šalies didmiesčiuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje – per pusantrų metų nubausta 30 žmonių.
29 baudos skirtos Kauno gyventojams, vienas žmogus nubaustas Klaipėdoje.
Tuo metu sostinėje rūkantys balkonuose asmenys įspėti žodžiu.
Draudimai – 2 tūkst. daugiabučių
Kaip BNS sakė Kauno savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintaras Gatulis, šiuo metu mieste rūkyti negalima 323 daugiabučių namų balkonuose.
VMI: alkoholio, degalų ir tabako akcizų sausį-birželį daugėjo 2 proc.
Deklaruotos visų akcizinių prekių akcizų įplaukos per šešis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo 1,9 proc. iki 783,9 mln. eurų.
Alkoholio akcizo įplaukos buvo 188,68 mln. eurų – 2,38 proc. didesnės: alaus – 11,2 proc. iki 45,67 mln. eurų, vyno – 4,1 proc. iki 22,6 mln. eurų, spiritinių gėrimų – sumenko 0,7 proc. iki 117,6 mln. eurų, tarpinių produktų – 10,9 proc. iki 2,8 mln.
Draudimai dar nesibaigė: kaitinamojo tabako skonių ateityje irgi gali nebelikti
Praėjo savaitė nuo tada, kai Lietuvoje įsigaliojo draudimas prekiauti el. cigaretėmis ir jų skysčiais su skoniais. Prieš dvejus metus nebeliko ir mėtinių cigarečių su click‘ais. Taigi šiuo metu vieninteliai galimi skoniai rūkaliams egzistuoja kaitinamajame tabake ir cigarilėse. Tačiau jau planuojama, kad šių produktų su skoniais irgi nebeliks.
Liepos 1 d. įsigaliojus el.
Prekyba rūkalais: siūlo didinti pardavimo amžių pirkėjams, nustatyti naujus mokesčius
Jei tabako rūkymas būtų išrastas šiandien, neabejotina, kad jis būtų uždraustas. Jo daroma žala paprasčiausiai per didelė, rašo portalas „The Conversation“.
Rūkymas vis dar išlieka didžiausia ligų ir mirčių, kurių galima išvengti, priežastimi Anglijoje, visuomenei tai kasmet kainuoja apie 17 mlrd. svarų sterlingų (19,8 mlrd.