svetlana novopolskaja
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „svetlana novopolskaja“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „svetlana novopolskaja“.
Čigonišką gyvenimą tabore palikusi šeima pravėrė socialinio būsto duris
Vilniuje esantis romų taboras sena ir opi problema. Laikas nuo laiko vyksta taboro gyventojų namų griovimas, priverstinis iškraustymas. Kur kas dažniau pasiekia žinios apie rastus negyvus taboro lankytojus. Politikai ir tarnybos aiškina, kad ši situacija pasikeistų, išsklaidžius didžiausią Lietuvos taborą. Žadėtas iškraustymas vyksta lėtai.
Vilniaus romų taboro gyventojai žada emigruoti iš Lietuvos
Po to, kai tabore buvo nutrauktas nelegaliai prisijungtos elektros tiekimas, dauguma jo gyventojų teigia ketinantys emigruoti iš šalies.
Sostinės policijos teigimu, po to, kai čigonų tabore, esančiame Rodūnės kelyje, atjungė elektros tiekimą, beveik pusė gyventojų išreiškė norą emigruoti iš Lietuvos.
„O kaip jiems gyventi dabar? Juk be elektros žiemą sudėtinga.
„Žydų“ paradas Vilniaus gatvėse
Lietuvių liaudies Užgavėnių tradicijos žydams kelia prieštaringas mintis.Praeitą savaitę Rio de Žaneiro karnavalo metu kilo tarptautinis pasipiktinimas, kai buvo paskelbta apie sambos grupę, kurioje bus vaizduojamos nužudytos Holokausto aukos. Po Brazilijos žydų bendruomenės pareiškimo sambos grupei buvo neleista rengti pasirodymo. Tačiau panašias abejones kelianti šventė vyko ir mieste, kuris vadinamas Lietuvos Jeruzale.
„Asmens kodas“: apie atskirtį dėl etniškumo
Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūra sukritikavo Lietuvą dėl nepakankamos kovos su diskriminacija dėl etniškumo. Socialines dokumentikos laida „Asmens kodas“ grįžta prie atskirties dėl etniškumo temos. Vietiniai sociologų tyrimai byloja, jog daugiau nei pusė visuomenės laikosi neigiamo požiūrio į tokias grupes kaip romai, pabėgėliai ir migrantai. Apklaustieji teigia, jog jų nuomonė apie minimas grupes tik blogėja.
Taboruose permainų vėjus slopina motyvacijos trūkumas
Ar jūs, būdamas darbdavys, priimtumėte į savo įmonę dirbti romą (visuomenei priimtiniau - čigoną)? Žmogaus teisių stebėjimo instituto atliktame tyrime "Romų diskriminacija užimtumo srityje" teigiama, kad dauguma darbdavių to nedarytų.
Priežastys – etninis nepakantumas, kurį romams jaučia darbdavys; baimė, kad klientai, aptarnaujami romų, nemaloniai jausis... Kiti romų į darbą tiesiog nepriimtų, ir viskas.