sodo darbai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sodo darbai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sodo darbai“.
Dabar pasėkite šias sėklas: rezultatas nustebins
Pastaraisiais metais žiemos būna labai permainingos. Taip ir šiemet – sutikę besniegius Naujuosius, po kelių dienų sulaukėme atšiauraus vėjo ir sniego, kurį per kelias dienas beveik nutirpdė dulksna ir lietus.
Taip jau vyksta sausio mėnesį – tai po atodrėkių žemę nukloja sniegas ir paspaudžia šaltukas, tai vėl prapliumpa lietus. Kol meteorologai vėl pranašauja pūgas ir sniegą, primename svarbiausius sausio darbus namų ūkyje.
Ragina dabar pasėti šias daržoves: kitąmet valgysite 2–3 savaitėmis anksčiau
Lapkritis jau artėja į pabaigą, vienur kitur naktį jau buvo šalnų, „ant dienų“ prasidės šlapdribos ir sulauksime pirmojo sniego.
Artėja žiema, todėl labai svarbu patikrinti, ar šaltajam metų laikotarpiui tinkamai paruošėme sodą, daržą ir gėlyną.
Rūpinamės vaismedžiais
Nuo vaismedžių nukratome likusias mumijas (sukamštėjusius vaisius), juos užkasame į žemę, taip sunaikindami ligų pradus.
Prieš žiemą padarykite tai savo sode: kitąmet augalai žydės dvigubai gausiau
Ruduo – ne tik derliaus nuėmimo, bet ir kitų sodo darbų metas. Dabar pats laikas pradėti rūpintis, kad vaismedžiai ir visas sodas būtų tinkamai paruoštas artėjančiai žiemai.
Kokius darbus rudenį reikia atlikti sode ir ar verta šiuo metų laiku genėti medžius, naujienų portalui tv3.lt pasakojo sodininkas, „Audėjų sodų“ įkūrėjas Robertas Audėjus.
Pasakė, kada paskutinį kartą reikia nupjauti veją: kitaip galite ją sugadinti
Vejos pjovimas yra svarbus darbas, tačiau jei tai daroma netinkamu laiku, žolė gali visai nustoti augti, todėl svarbu tiksliai žinoti, kada prieš šalčius ją nustoti ją pjauti.
Vejos pjovimas yra vienas sunkiausių sodo darbų, tačiau sodininkai gali džiaugtis, nes jau beveik atėjo metas padėti žoliapjovę į šalį iki sekančio sezono. Todėl yra labai svarbu žinoti, kada geriausia nustoti pjauti veją prieš žiemą, tam, kad per trumpas pjovimas nedarytų žalos žolei.
Ragina dabar sodinti šiuos augalus: atsidėkos grožiu ir derliumi
Ruduo Lietuvoje – puikus metas ne tik grožėtis spalvingais lapais, bet ir imtis sodo darbų. Jei svarstote apie naujų vaismedžių ar vaiskrūmių sodinimą, tai gali būti idealus laikas pradėti.
Štai keletas patarimų, kaip tai padaryti tinkamai ir užtikrinti, kad jūsų sodas klestėtų daugelį metų.
Kodėl verta sodinti rudenį?
Vaismedžių ir vaiskrūmių sodinimas rudenį turi daugybę privalumų.
Palepinkite sodo darbų nualintą rankų odą: išbandykite šias natūralias priemones
Trūkinėjanti rankų oda gali sukelti itin didelį diskomfortą – juntamas tempimas, perštėjimas ir deginimas. Skeldėjančią, sausą ir sudiržusią rankų odą dažniausiai sukelia be pirštinių atliekami lauko darbai, virškinamojo trakto ir odos ligos. Jeigu ir jus kamuoja trūkinėjanti ir sausėjanti rankų oda, siūlome išbandyti keletą natūralių priemonių, kurios padės pasijusti geriau.
Kaip gydomi rankų odos įtrūkimai?
Jeigu ant rankų odos atsirado įtrūkimų, pasidarykite vonelę.
Užsiimate sodininkyste? Unikauskas įspėja apie tykančius pavojus
Pavasariui įsibėgėjus vis daugiau lietuvių traukia į sodus ir sodybas, kur pradeda pasiruošimą naujam sodininkystės ir daržininkystės sezonui. TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė sako, kad nors sodo darbai ir naudingi sveikatai, vis dėlto, reikėtų pasisaugoti ir tykančių pavojų.
Padarykite tai savo avietėms: augs daug geriau
Aviečių genėjimas – tai būtina jų priežiūra. Už tinkamą priežiūrą avietės atsilygins didesniu derliumi, užaugins stambesnes uogas. Aviečių genėjimas – tai ne tik pažeistų ar ligotų šakų pašalinimas. Tai ir krūmo retinimas, atnaujinimas.
Kada palankiausias metas genėti avietes ir kaip tinkamai tai atlikti?
Kada genimos avietės?
Aviečių genėjimui tinkamiausias laikas yra ruduo ir ankstyvas pavasaris. Tad jeigu to neatlikote rudenį, dabar pats metas.
Padarykite tai savo šiltnamyje: sulauksite dvigubo derliaus
Naktimis dar pasitaiko šalčių, bet pasirodžiusi saulė ir įdienojus sušylantis oras primena, kad jau pavasaris. Prabėgusi gana šilta žiema paliko daug galvosūkių sodininkams ir daržininkams. Dėl šilto ir palankaus klimato pagausėjo kenkėjų, visai nebijančių ekologinių kovos būdų, todėl nemažai daržininkų ir sodininkų šiltnamius ruošiasi dezinfekuoti cheminėmis priemonėmis.
Padarykite tai savo rododendrams: apdovanos įspūdingais žiedais
Įvairios socialinių tinklų daržininkų grupės jau ūžia nuo klausimų ir patarimų, kaip sėti, sodinti vieną ar kitą daržovę, gėlę, kaip tvarkyti ar dar netvarkyti aplinką, genėti, balinti vaismedžius ar vaiskrūmius.
Patarimais apie kovo mėnesio darbus sode ir darže su „Rinkos aikštės“ skaitytojais sutiko pasidalinti ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijos Agronomijos fakulteto docentas dr. Vytautas Liakas.
REKLAMA
REKLAMA
Kovo mėnesio darbai sode ir darže: nepamirškite nė vieno
Kovas – pavasario pradžios mėnuo, tad pirmosios saulėtos dienos neleis užmiršti prasidedančio darbų maratono sode ir darže.
Bene svarbiausias darbas yra pagrindinė daržovių ir gėlių sėja daigams.
Pagrindinė daržovių ir gėlių sėja
Kovas yra labai tinkamas mėnuo daigams sėti šias daržoves: pomidorus, porus, baklažanus, paprikas, salierus, svogūnus, žiedinius kopūstus. O jei turite šiltnamį, ankstyvajam derliui nepamirškite pasisėti ridikėlių, špinatų ar krapų.
Kartą ir visiems laikams: ar reikia kieme sugrėbti lapus?
Vienas iš pagrindinių rudens darbų yra nukritusių lapų grėbimas, tačiau kyla aršios diskusijos – reikia tai daryti ar ne. Tad ekspertas kartą ir visiems laikams atsakė į šį rūpimą klausimą: reikia kieme sugrėbti lapus ar ne?
Labai dažnai tarp sodininkų kyla diskusijos, kaip jie elgiasi – rudenį grėbia lapus ar palieka juos per žiemą. Pasirodo, yra aiškus atsakymas, užbaigsiantis šią diskusiją visiems laikams.
Atskleidė auksinius medžių balinimo patarimus: išbandykite
Ruduo – metas, kai reikia pasirūpinti vaismedžiais, norint ateinančiais metais sulaukti gausesnio derliaus. Po rudeninio sanitarinio medžių genėjimo nereikia atidėti ir vaismedžių kamienų balinimo darbų. Patį darbą atlikti, kai lauke nelyja (nesninga) ir oro temperatūra didesnė nei +5 °C.
Nespėjus atlikti šių darbų rudenį, galima balinti ir sausį, bet reikia sulaukti teigiamos temperatūros. Verta atminti, kad pavasarį, kovą ar net dar vėliau, balinimo darbai yra beprasmiai.
Ragina česnakus sodinti jau dabar: paaiškino, kodėl
Spalis – rudens darbų pabaigos ir intensyvaus pasiruošimo žiemai mėnuo.
Atvėsus orams imkite lapinių kopūstų, burokėlių, porų, morkų, salierų, petražolių, gelteklių ir pastarnokų derlių. Nuėmę vėlyvųjų daržovių derlių, surinkite augalines atliekas, jas sukraukite į komposto krūvas, o dirvožemį perkaskite. Jei pasisėjote garstyčių ar kitų sideratinių augalų žaliajai trąšai – spalio antra pusė puikiai tinka jiems perkasti.
Vis dar tinkamas laikas žieminiams česnakams sodinti.
Birželio darbai sode ir darže: nepamirškite jų atlikti
Birželis – pirmasis vasaros mėnuo, skelbiantis apie pavasario darbų pabaigą. Šiuo metu augalai intensyviai auga, o darbai darže ir sode lemia derliaus gausą ir kokybę.
Oras po pavasarinių darganų pagaliau sušilo. Remiantis fenologiniu kalendoriumi, pražydus rugiams ar erškėčiams, į dirvą sėjami krapai, ridikai rudens derliui, ropės, taip pat sodinami agurkų, paprikų, pomidorų ir moliūginių daržovių daigai.
Šiomis gegužės dienomis griežtai neikite į daržą: nesiseks viskas
Dirbant darže ar sode nėra vienos griežtos taisyklės, ką ir kokiu metu turėtų daryti sodo entuziastai. Vis dėlto, teigiama, kad augalų augimui turi įtakos ne kas kitas, o Mėnulis. Todėl neretai atsižvelgdami į Mėnulio fazę sodininkai sprendžia, kokių darbų jie turėtų imtis. Sužinokite, kuriomis dienomis gegužę nerekomenduojama kelti kojos į ūkio darbus.
Ragina atlikti šį sodo darbą jau dabar: nepasigailėsite
Kol už lango dar baltuoja sniego paklodės, bet galvoje jau sukasi mintys apie daržus, puikus metas imtis kompostavimo darbų. Tai pats tinkamiausias užsiėmimas tiems, kurie jau pasiilgo panašių lauko darbų ir nesulaukia momento, kada galės suleisti rankas į žemę. Daržininkė entuziastė Solveiga Pranckūnė dalijasi patarimais, kaip pradėti kompostuoti ir kaip vėliau panaudoti pasigamintą kompostą darže.
Auksiniai sodo patarimai iš ekspertės lūpų: nedarykite šių medžių priežiūros klaidų
Nors žiemą įprastai ilsimės nuo įvairiausių sodo ir daržo darbų, tačiau pamažu galvoti apie ateitį ir pavasario planus dabar yra kuo puikiausias metas. Apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ autorė Lina Liubertaitė teigia, kad darbų lauke šiuo metu gali rasti ir tie, kuriems itin knieti noras po truputėlį rūpintis savo aplinka bei ruoštis artėjančiam sezonui.
Pasak specialistės, žiema yra pats geriausias metas galvoti apie darbų planus ateityje.
Nepamirškite atlikti šių darbų sode sausį: dabar idealus metas
Metų pradžioje sode darbų nėra daug, todėl tai geras laikas planuoti sodą ar daržą bei būsimus darbus. Tačiau nepamirškite nuo augalų nupurtyti gausaus sniego, kol jis nenulaužė šakų ar neapgadino taisyklingos formos lajos.
Nupurtytą sniegą aplink vaismedžius sutrypkite, nes laukiniai žvėreliai gali lengvai pasiekti neaprištas vaismedžių šakas ar metūglius. Vaismedžius apžiūrėkite, nuimkite kabančius sušalusius vaisius bei senus lapus ir viską sudeginkite.
Specialistė atskleidė, kaip prižiūrėti svogūnines gėles: padės 3 patarimai
Nors sodo darbai, kuriam laikui jau yra atidėti į šoną, tačiau sodininkė Sandra Stanislavičė juokauja, kad tikrus sodininkus, kaip ir kelininkus, žiema užklumpa netikėtai. Šiuo metu sodo prekių parduotuvėse galima pastebėti nemažai akcijų, kurios tik ir vilioja įsigyti gera kaina augalų.
Nepamirškite to atlikti savo kieme: rezultatas nudžiugins
Paskutinė galimybė arba pagrindiniai darbai, kuriuos turite padaryti dabar, norint paruošti veją žiemos sezonui. Vejos priežiūros ekspertas Carlosas Realas iš pasidalino, ką būtina atlikti šį spalį ir apsaugoti veją.
Šiltų ir storų rūbų ištraukimas iš gilių spintos lentynų yra ženklas, kad netrukus galėsime mėgautis smagiausiomis šaltojo sezono šventėmis. Visgi, atvėsus orams, ypatingai spalį, yra paskutinė galimybė kada galime paruošti savo veją žiemos sezonui.
Jokiu būdu nepamirškite atlikti šių darbų sode: rugsėjis tam idealus metas
Nors už lango jau ruduo, veiklos darže ir sode – nors vežimu vežk. Nuimamas derlius, tvarkomi daržai ir šiltnamiai, o kai kuriuos darbus rudenį padaryti svarbu ir dėl to, kad kitas sezonas būtų sėkmingas ir derlingas.
Kokius darbus rudenį reikia atlikti sode, darže ir šiltnamyje, naujienų portalui tv3.lt pasakojo Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Agronomijos fakulteto lektorė Aurelija Šaluchaitė.
Štai, kaip pasikeitė Nerijaus Juškos sodas per 10 metų: žmona Agnė neslepia, ką dar reikėtų keisti
TV3 laida „Svajonių sodai“ baleto primarijaus Nerijaus Juškos sode lankėsi 2011 metais, kai jis buvo dar visai neseniai nusipirkęs nuosavą namą Rokantiškėse. Tuomet jis pats ėmėsi kiemo tvarkymo darbų ir su dideliu susidomėjimu išklausė laidos ekspertų patarimų.
„Užeikite, pasižiūrėsime, ką turime ir ką reikia daryti, nes aš pats nežinau ir neįsivaizduoju, ką čia reikia daryti“, – prieš daugiau nei dešimt metų kalbėjo svajonių būstą įsigijęs N. Juška.
Padarykite tai dabar savo sode: gamta jums atsidėkos
Balandžio mėnesis įsibėgėja, o kartu su juo ir sodo bei daržo darbai. Lina Liubertaitė, tinklaraštininkė, apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatorė pasidalijo darbais, kuriuos šiuo metu reikėtų padaryti, kad jūsų daržas, veja ir gėlynas augtų bei klestėtų.
Be galo malonu, kuomet galima nueiti į savo daržą ir iš jo parsinešti skanių, šviežių bei su meile užaugintų daržovių. Tačiau prieš pradedant sėti daržoves reikėtų padaryti vieną darbą.
Ruošiate dirvą naujam sezonui? Nepamirškite trąšų
Norint džiaugtis gausiu daržovių ir žalumynų derliumi vasarą ir rudenį, svarbu laiku tinkamai paruošti dirvą ir pasirūpinti trąšomis. TV3 laida „Svajonių sodai“ apsilankė Juliaus Žalakevičiau sodyboje, kur „Agrochema“ ekspertas Andrej Lenart papasakojo, kokiomis trąšomis ir kada reikia tręšti dirvožemį.
Pradėkite laiku
Jeigu norite sulaukti gausaus derliaus vasarą, patręšti dirvožemį reikėtų jau dabar.
Išdavė geriausias vaismedžių rūšis: sodinkite jas šiemet
Pavasaris – puikus metas atnaujinti savo sodą, todėl pravartu žinoti, kokių klaidų, sodinant vaismedžius ar vaiskrūmius, nedaryti. Apie tai, kaip tinkamai prižiūrėti naujus vaismedžius bei kokius juos pasirinkti, naujienų portalui tv3.lt pasakojo TV3 laidos „Svajonių sodai“ ekspertas, sodininkas ir bitininkas Algirdas Amšiejus.
Tai, ar jūsų vaismedžiai ar vaiskrūmiai augs sėkmingai, priklauso ir nuo to, kokį sodinuką pasirinksite.
Auksiniai sodo patarimai iš Amšiejaus lūpų: nekartokite šių medžių priežiūros klaidų
Pavasaris kviečia išeiti į lauką ne tik mėgautis vis dažniau pasirodančia saule, tačiau ir paruošti savo sodus naujam sezonui. Apie tai, kokius darbus sode reikėtų suskubti daryti, naujienų portalui tv3.lt pasakojo TV3 laidos „Svajonių sodai“ ekspertas, sodininkas ir bitininkas Algirdas Amšiejus.
Tam, kad sodas džiugintų vaisiais ir uogomis, reikia jam skirti dėmesio ir nemažai pastangų. Vienas iš svarbiausių darbų sode – vaismedžių ir vaiskrūmių genėjimas.
Išvardijo kovo mėnesio darbus sode: nepamirškite nė vieno
Pavasaris atėjo ir saulė vis drąsiau lenda iš už debesų. Matant, kaip bunda gamta, norisi kuo greičiau kibti į darbus ir savo soduose ar daržuose. Kokius darbus geriausia daryti dabar, naujienų portalui tv3.lt pasakojo sodo dizainerė ir sodininkystės ekspertė docentė dr. Ingė Auželienė.
Pavasarinė sėja vasarį pirmiausiai prasideda su paprikomis, o kovo mėnesio antroji pusė yra tinkamiausias laikas galvoti ir apie pomidorus.
Svarbiausi kovo mėnesio darbai sode ir darže: pasitikrinkite, ar viskuo jau pasirūpinote
Kovo mėnesio darbai – reikalingas stiprus startas visam sezonui. Nuo jo priklausys visas ateinančių metų sodo paveikslas.
Jei dar to nepadarėte, būtinai nusibraižykite planelį – paskaičiuokite, ką norėtumėte auginti ir kiek. Kiekvienais metais išbandykite ką nors nauja, įgyvendinkite bent po vieną naują idėją, kuri puoš Jūsų aplinką, suteiks džiaugsmo ir įkvėpimo kurti toliau.
Dabar – antroji sėjos banga.
Lietuviai jau šluoja sėklas: ekspertė atskleidė, kaip išsirinkti geriausias
Parduotuvių stovuose ir lentynose jau nugulė daugybė įvairiausių gėlių, daržovių, prieskoninių žolelių sėklų. Nuo visos pasirinkimo gausybės net raibsta akys, o išsirinkti darosi be galo sunku. Tinklaraštininkė, apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatorė Lina Liubertaitė pasidalijo patarimais, į ką atkreipti dėmesį renkantis sėklas ir ką gali padaryti tie, kurie nekantrauja pradėti darbus darže ar sode.
Pirmieji rudens sodo darbai: ekspertai pasakė, ką daryti pirmiausiai
Lietuvių liaudies išmintis teigia, kad „kaip pasiklosi, taip ir išsimiegosi“. Ši taisyklė galioja ne tik žmonėms, bet ir augalams, kuriems prieš ruošiantis šaltajam metų sezonui būtina užtikrinti ir patogius patalus. Lietuviška žiema yra nemažas išbandymas augmenijai, todėl sodininkai ir ūkininkai kitam sezonui turėtų pradėti ruoštis jau dabar – pavėlavus galite patirti nusivylimą dėl pablogėjusios sodo augalų būklės ar mažo derliaus.
Užklupo nugaros skausmas? Pasakė, kada sunerimti
Rugsėjis atneša vienus paskutiniųjų sodo darbų, kuriuos dažnas skuba atlikti baimindamasis vėsesnių orų ar lietaus. Vaistininkai sako pastebintys, kad įprastai po rudens savaitgalių vaistinėse dažniau teiraujamasi priemonių, kurios padėtų įveikti skausmą.
Dirbant sodo darbus svarbu prisiminti, kad nereikėtų planuoti visų jų įveikti per vieną dieną ir sunkių fizinių darbų nebandyti nudirbti vieniems, o pasikviesti pagalbos.
Iš specialistės – auksiniai patarimai: padarykite šiuos darbus sode jau dabar
Rudens sezonas kiekvieną kartą tampa nemenku iššūkiu sodininkams ir daržininkams. Ilgas sąrašas darbų, kuriuos reikia atlikti, ne tik spėti laiku nuimti derlių, tačiau ir pasirūpinti liekančiomis žaliosiomis atliekomis.
Pasigaminkite šį naminį mišinį: amarų neliks nė kvapo
Sodininkystė daugeliui nuima stresą, o buvimas lauke kiekvienam padeda pagerinti emocinę būklę. Kokie sodo darbai laukia rugpjūtį? Čia patariame, ką sodinti, kaip genėti ir kaip tinkamai užsiimti sodininkyste.
Gražus sodas yra daugelio privačių namų savininkų įkvėpimas. Juose galima auginti įvairiausius augalus, daržoves, užauginti sodus. Dalis darbo prižiūrint sodą yra žinojimas, kuriuos darbus reikia atlikti tinkamu metų laiku – oras gali stipriai paveikti augalų augimą.
Nedelskite: dabar palankus metas sėti šias daržoves
Pavasariui įsibėgėjant vis dažniau skubame laiką leisti gryname ore, užsiimti darbais darže ir rūpintis laukiančiu derliumi. Būtent šis laikotarpis - balandžio mėnuo, palankiausias metas sėti ridikėlius, žirnius, salotas, špinatus, prieskoninius augalus, pupas bei ropes.
Neabejojame, jei šias sėklas pasėsite tinkamai ir palankiausiu metu - derliaus gausa tikrai nustebins. Tam, kad taip ir nutiktų, „Žalia stotelė“ įvardina, ką būtina žinoti prieš sėjant minėtas daržoves.
Balandžio mėnesio sodo ir daržo darbai: štai ko svarbu nepamiršti
Balandis – didžiųjų darbų sode ir darže mėnuo, kuomet vis daugiau laiko praleidžiame gryname ore ir rūpinamės namų ūkiu. Kokių darbų vertėtų neužmiršti šį mėnesį ir kaip geriausia juos atlikti, rekomendacijomis dalinasi „Žalia stotelė“ specialistai.
Viskas, ką svarbu žinoti renkantis sodo traktoriuką
Įsibėgėjant pavasariui vis dažniau mintys sukasi apie darbų maratoną sode. Norintiems turėti gražią, išpuoselėtą veją, ant kurios malonu leisti laiką, tenka kaip reikiant paplušėti. Nepakanka vejos pasėti ir patręšti, būtina ją reguliariai pjauti. Ką daryti, kad žolės pjovimas netaptų kančia? Sodo traktoriukas – štai pagrindinis jūsų pagalbininkas, kuris padės ne tik greitai, kokybiškai ir neeikvojant jėgų nupjauti veją, bet ir įveikti kitus darbus sode.
Sodininkė pasakė, ką reikia padaryti dabar: augalai atsidėkos didžiuliais žiedais
Ruduo pamažu įsibėgėja, tačiau dėl to malonūs vargai sode ir darže dar tikrai nesibaigia, o kai kurie šiuo laiku atlikti darbai palengvins ir derliaus laukimą pavasarį. Sodo ir daržo klausimais „Sodo blogas“ rašanti tinklaraštininkė, sodininkė megėja Alina Januškaitė pasidalino savo išbandytais patarimais, ką daryti rudenį, jog pavasarį darbo būtų mažiau, o derlius džiugintų labiau.
Gyvatvorių rūšys: kaip išsirinkti tinkamiausią?
Portalas tv3.lt ir TV3 laida „Svajonių sodai“ toliau dalinasi patarimais, kaip užsiauginti gausų daržovių, vaisių derlių bei kaip tinkamai puoselėti savo sodo aplinką.
Šį kartą Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytoja Ingė Auželienė pasakoja, kaip gyvatvorėmis galime dekoruoti kiemą ir kokia yra gyvatvorinių augalų įvairovė.
Susiruošėte sodinti pomidorus? Specialistė turi auksinį patarimą
Nors kalendoriuje vasaris, tačiau oras už lango primena pavasarį. Kartais pro debesis išlendanti saulė daug vilčių teikia mėgėjams pasidarbuoti darže ar sode, tačiau tinklaraštininkė, apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatorė Lina Liubertaitė įspėja, kad dar neverta skubėti sėti pomidorų ar kitų daržovių.
Vis dažniau pasirodanti saulė sukelia daug klausimų, vienas iš jų – ar galima pradėti ruošti šiltnamius ir sėti augalus.
Apsaugokite augalus nuo šalnos: šie veiksmai prailgins jų žydėjimo laiką
Kai sunkiai dirbate augindami, prižiūrėdami ir skindami augalus, vaisius ar daržoves savo sode, natūralu, kad atšalę orai gali kelti nerimą. Laimei, yra būdų apsaugoti savo sodą nuo pavojų, kuriuos šaltuoju metų laiku sukelia atvėsusi oro temperatūra, rašoma doityourself.com.
Šalnos dažniausiai galima sulaukti po giedros nakties, kuomet temperatūra artėja prie neigiamos temperatūros. Dėl šios priežasties augalai pasidengia baltais mažais ledo kristalais.
Padarykite tai savo šiltnamyje dabar – pavasarį pomidorai augs, kaip pašėlę
Prasidėjus kalendoriniam rudeniui, kartu su juo prasideda ir visų svarbiausių rudens darbų sode ir darže planavimas. Vėstantys orai ir gelstantys lapai neleidžia atsipūsti tiems, kurie mėgsta kapstytis darže. Tinklaraštininkė, apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatorė Lina Liubertaitė su portalo tv3.lt skaitytojais pasidalino keliais patarimais, kurie palengvins artėjantį darbymetį. Nukritę lapai Nukritę medžių lapai yra vienas iš didžiausių galvos skausmų rudenį.
Norite ankstyvo derliaus? Šias daržoves sėkite rudenį
Ruduo tinkamas metas pradėti ruošti savo sodą pavasariui. Kokius augalus ir kada juos sodinti pataria tinklaraštininkė, apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatorė Lina Liubertaitė.
Svarbiausia atskirti augalus, kurie turi įsišaknyti dar iki žiemos, o kuriuos geriau persodinti „miegančius“, kad prigytų jau pavasarį. Pavyzdžiui, pirmajai grupei priklauso spygliuočiai: jeigu norite pasisodinti gražią pušelę, rugsėjis yra puikus metas tai padaryti.
Kokius sodo darbus reikia atlikti „Bobų vasaros“ metu?
Į sodus ir daržus atslenkantis ruduo primena, jog ateina svarbus derliaus ir pasiruošimo žiemai sezonas. Rugsėjo pabaiga – spalio pradžia, dėl saulėto ir šilto oro dar žinoma „bobų vasaros“ vardu, yra tinkamas metas atlikti pirmuosius sodo ir dirvos paruošimo šaltajam sezonui darbus.