sintetika
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sintetika“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sintetika“.
Kas laimi sintetinių ir natūralių audinių kovoje?
Vilija Andrulevičiūtė, LRT.lt Prieš 30 metų vienareikšmiškai buvo galima teigti, kad kur kas geresni yra natūralūs audiniai, bet šiuolaikinė sintetika turi pranašumų, palyginti su natūralaus pluošto audiniais, pastebi Lietuvos tekstilės instituto (LTI) direktorė Aušra Abraitienė. „Tačiau renkantis tarp sintetinio ir natūralaus audinio, reikia atkreipti dėmesį į tai, kokia veikla užsiimsite dėvėdami drabužį“, – komentuoja A. Abraitienė.
Ką reikia žinoti apie patalynę
Bėgant laikui vis labiau atsigręžiame į ekologiškas, iš gamtos kilusias priemones. Žmonės vėl pradeda vertinti tai, kas natūralu. Nusprendus gyventi ekologiškai bei sveikai, nereikėtų pamiršti ir vietos, kurioje praleidžiame didelę savo laiko dalį – lovos.
Balsas.lt testas: „Nissan Murano“ – „sintetinis“ automobilis
Itin populiari ir visuomet perspektyvi sritis chemijos industrijoje yra įvairiausių pakaitalų organinėms kilmės medžiagoms gamyba. Šiais laikais susintetinti galima beveik viską – pradedant audiniams reikalingu pluoštu ir baigiant narkotikais. Transporto srityje senai žinomi sintetiniai tepalai, o prieš metus pasirodė pirmieji gandai apie sintetinį benziną. O ar įmanoma pagaminti „sintetinį“ automobilį? Jei taip, kaip jis galėtų atrodyti? Balsas.
Dirbtinės ragenos gali regeneruoti akies audinį
Mokslininkai paskelbė baigę kurti dirbtinę rageną, kuri, sujungta su žmogaus akimi, gali regeneruoti nervinį audinį ir atstatyti prarastą arba sutrikusią žmogaus regą. Nors metodas daug žada jau dabar, pilnam jo efektyvumui pasiekti dar būtini papildomi tyrimai.
Tai yra pirmoji studija, kurioje įrodyta, jog dirbtiniu būdu pagaminta medžiaga gali padėti pažeistoje akyje atauginti natūralų audinį.